Geopolitica
popularnonaukowa
Natalia

Praca wyjaśnia mechanizmy i procesy zachodzące na arenie międzynarodowej po 1989 r. Autor omawia genezę geopolityki, jej definicje, powstanie pierwszych teorii i szkół w tej dziedzinie, podstawowe pojęcia, jak interesy i potęga, snuje przewidywania odnośnie przyszłości największych podmiotów geopolitycznych: Stanów Zjednoczonych, Europy, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw oraz trzech mocarstw azjatyckich: Indii, Japonii i Chin. Ostatnie dwa rozdziały, powstałe z myślą o czytelniku polskim, poświęcone są geopolityce Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

źródło opisu: http://ossolineum.com.pl/

źródło okładki: http://www.empik.com/geopolityka-jean-carlo,62996,ksiazka-p