Mój pierwszy słownik obrazkowy

Tłumaczenie: Andrzej Stołecki
Wydawnictwo: Entliczek
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Indianka

Wszystko, co ważne dla przedszkolaków, lekko i dowcipnie zilustrował ceniony rysownik i autor książek dla dzieci - Ole Könnecke. W tej książce jest cały dziecięcy świat: dom i jego wyposażenie, ogród, pory roku, zwierzęta, pojazdy, sport i zabawy, liczby i litery, a nawet instrumenty muzyczne. Uważny czytelnik znajdzie tu również zabawne historyjki z udziałem sympatycznych, zwierzęcych...

W tej książce jest cały dziecięcy świat: dom i jego wyposażenie, ogród, pory roku, zwierzęta, pojazdy, sport i zabawy, liczby i litery, a nawet instrumenty muzyczne. Uważny czytelnik znajdzie tu również zabawne historyjki z udziałem sympatycznych, zwierzęcych bohaterów.
Duża książka kartonowa.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: Źródło własne

Kupiłam ten słownik dziecku, bo pamiętam, że sama lubiłam w dzieciństwie takie książki ze zbieraniną różnych przedmiotów.

Od strony wizualnej książka całkiem fajna; grafika nie jest przeładowana, jest dostosowana do możliwości dziecka.

Niektóre sekcje wydają mi się mało przemyślane, albo nie przystają do mojego sposobu myślenia ;-)

Chciałoby się, aby spolszczenie było dostosowane do realiów - kto u nas gra w krykieta albo w minigolfa? Kto u nas używa pędzla do golenia?

Co najważniejsze: córce książka się podoba i chce ją oglądać głównie ze mną. Książka zatem nie tylko uczy dziecko, ale także nas zbliża.