Głos wilka

Wydawnictwo: Witanet
wilk

Czy wilki potrafią mówić? – dotąd to pytanie nie zaprzątało głowy żadnemu z bohaterów opowieści. Jednak zobaczyć ogromne wilki i do tego mówiące niczym ludzie? To wystarczy, żeby zachwiać światem niejednej osoby. Dlaczego przywódca wilków wydaje jej się znajomy? – to pytanie zadała sobie główna bohaterka powieści – Lina, która do tej pory widziała tylko jednego. Tego w swojej głowie – przywódcę Wilków, które potrafią zmieniać postać. I o co chodzi z tym facetem? – zastanawiała się, poznając czarnowłosego, i szafirookiego Subaru. Oboje zostali wezwani do tego świata – świata Wilków. Tylko co się z tym facetem działo? Walczył jak rasowy rycerz, do tego czasem jego oczy zmieniały się… i były tak gorące i pragnące, że Lina nie potrafiła pozostać na niego obojętna. Lecz czy była przy nim bezpieczna, kiedy jego wilcza natura zaczęła przejmować nad nim kontrolę? I czy była w stanie oprzeć się jego delikatnej, a zarazem, dzikiej stronie? Dragona Rock – zwyczajna, dwudziestoparoletnia kobieta, która zadebiutowała powieścią „Odnaleziona odwaga”. Od najmłodszych lat zainteresowana magią – zarówno tą mistyczną, jak i tą, która tworzy się gdy dwie osoby spotykają się po raz pierwszy i czują „to coś”. Wielbicielka psów i kawy z mlekiem. Bibliofilka, która każdą lubianą książkę najchętniej widziałaby na swojej półce. Zaczynała od pisania wierszy w szkole – teraz jednak skupiona na pisaniu książek o magii i miłości, którą każda kobieta chciałaby przeżyć.

źródło opisu: Witanet

źródło okładki: Witanet

pochłaniacz | 2015-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 2015 rok

Nie podobało mi się. Niedopracowana, porwana fabuła - w wielu miejscach aż prosiło się o kilka zdań dopowiedzenia/uzupełnienia. Okazało się, że to zaledwie 59-stronicowe opowiadanie (z tego można jeszcze odliczyć stronę tytułową, informację o książce i wydawcy itp.). Miałam wrażenie, że zostało ono napisane przez nastolatkę (nie natrafiłam nigdzie na informacje o autorce, żeby się czegoś dowiedzieć). Rozchwiani emocjonalnie, ciągle niezdecydowani bohaterowie (co było strasznie irytujące). Poza tym przesłodzone opisy - jakoś fiołkowy, szmaragdowy nie bardzo mi pasuje w połączeniu z opisem Subaru. I jeszcze jedno - sceny erotyczne (zwrot i tak na wyrost) po prostu nijakie. Autorka nie posiada talentu do ich opisywania, więc powinna z nich zrezygnować. Dziwię się, że takie "dzieła" są w ogóle wydawane.

książek: 1982
monishka90 | 2017-03-23