Leniwe Literki

Wydawnictwo: MAC Edukacja
8 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czytanie, nauka, szkoła
MAD_ABOUT_YOU

Publikacja pomocnicza w wychowaniu przedszkolnym i kształceniu zintegrowanym, ułatwiająca naukę pisania i czytania. Zawiera ciekawe opowiadania dotyczące kolejnych liter alfabetu, zabawne ilustracje nawiązujące do ich kształtu, a także duże i małe liniatury umożliwiające naukę pisania. Można ją stosować: - na zajęciach z sześciolatkami - do czytania przez nauczyciela podczas poznawania...

- na zajęciach z sześciolatkami - do czytania przez nauczyciela podczas poznawania kolejnych liter;
- w klasie 1 - przez cały rok szkolny podczas zajęć związanych z wprowadzaniem kolejnych liter;
- w klasie 2 - podczas nauki alfabetu (w przypadku pracy z cyklem Ja i moja szkoła wskazówki metodyczne znajdują się w 2 części poradnika metodycznego).

Zilustrowała: Magdalena Pilch

źródło opisu: Mac Edukacja, 2012

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

Przemek | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Zwykle nie opisuję pozycji krótszych niż 100 stron, ale to na prośbę moich dzieci. Rok temu w pierwszej klasie książkę tę z biblioteki wypożyczyła starsza córka (1-sza książka wypożyczona z biblioteki). Spodobało się na tyle, że w tym roku młodsza córka, która zaczęła 1-szą klasę, również wypożyczyła tę książkę.
Opowieści o przygodach kotka Atlasa, który przebiega przez cały alfabet, żeby znaleźć leniwą literkę, od której chciałby rozpoczynać swoje imię. Bo A w jego imieniu jest takie, że wszędzie musi być pierwszy (np. w szkole), a jemu się nie chce.