Aminata. Siła miłości

Black Publishing
2015-06-03
2015-06-03
Maria Borzobohata-Sawicka
Maria Borzobohata-Sawicka niewolnictwo Afroamerykanie podróż literatura kanadyjska

Pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie przed laty "Chata wuja Toma" . To poprzeczka zawieszona wysoko.
Muszę przyznać, że ta książka mnie nie rozczarowała

Autor maluje bardzo sugestywny obraz barberzyństwa jakim był handel ludźmi i niewolnictwo.
Wciągająca historia, która zotawia nas z refleksjami o ludzkiej naturze.

Muszę przyznać, że ta książka mnie nie rozczarowała

Wciągająca historia, która zotawia nas z refleksjami o ludzkiej naturze.

Interesująca, choć nie zaskakująca, jak dla mnie. Kolejna powieść wracająca do czasów niewolnictwa, opowiedziana z punktu widzenia Afrykanki porwanej za młodu, samotnej, tracącej wszystko, co kochała, oprócz wewnętrznej wolności. Warto przeczytać, aczkolwiek na ten temat napisano tak wiele...

Ciekawa książka o niewolnictwie. Polecam

Ciekawa książka o niewolnictwie. Polecam

Książka pisana bardziej jako opis, sprawozdanie z zdarzeń. Zapowiadała się fajnie lecz nie porwała mnie. Może zbyt wiele oczekiwałam po tej książce .

Siła miłości, ale bardziej siła przetwania. Przeczytaj, wiele się dowiesz, docenisz co masz, czasu nie zmarnujesz. Dlaczego młodym ludziom takich lektur w szkole nie proponują?

Historia ciekawa o jednym z ciemniejszych oblicz ludzkości - niewolnictwie.
Niewątpliwie poruszająca jest historia głównej bohaterki, która mimo tragedii jakie przeżyła, upokorzeń i wszechobecnego zła jakiego doświadczyła odnalazła w sobie siłę, żeby wykrzyczeć prawdę o zezwierzęceniu natury ludzkiej, która dopuściła się tak haniebnych czynów. Dlatego nie można obok tej pozycji przejść obojętnie. Dla mnie jednak styl pisania , warsztat literacki proponowany przez autora nie trafia w moje serce. O najcięższych przeżyciach bohaterki L.H. pisze w sposób jakiś taki "spłaszczony" zalatujący taką beznamiętną relacją, zwykłym opowiadaniem w końcu tak przerażających wydarzeń. Nie odnalazłem tu krzyku duszy autorki po utracie dzieci, śmierci męża,napotkaniu innych ciężkich "terminów".
Wartka akcja, akcja, akcja coraz to nowe wydarzenia wypełniają całą ponad 500 stronicową powieść, ale ból serca bohaterki ledwie zaznaczony. Mimo to polecam, mocne 6.

Historia ciekawa o jednym z ciemniejszych oblicz ludzkości - niewolnictwie.

Biały człowiek być zły. Zrobić wszystko za brzęczącą sakiewke. Zastanawia mnie koncowka ksiazki kiedy to Krolowa Anglii, sąd, ogolnie Anglicy ze zdziwieniem sluchaja opowiesci Aminaty o tym, ze Anglicy i Amerykanie ich sprzedaja, wykorzystuja. Tak jakby nic wie wiedzieli. Oczywiscie niektorzy zaprzeczaja. Przypomina mi to pozniejsza historie, kiedy to wszyscy udawali, ze nie wiedza, ze sa obozy koncentracyjne a i poniej gdy zeznawali swiadkowie slyszalo sie glosy ze to wymysly.W obydwoch przypadkach nikt nie reagowal aby to przerwac.

Piękna książka,polecam gorąco

Piękna książka,polecam gorąco

Bardzo dobra powieść, będąca prawdziwą odyseją, pełną bólu, cierpienia, tęsknoty i miłości. Więcej przeczytasz tutaj: https://czytamywedwoje.pl/lawrence-hill-aminata-sila-milosci/?preview=true&_thumbnail_id=191

Momentami przerażająca, piękna, głęboka. Potrzebna dla ludzi odczłowieczonych.

Momentami przerażająca, piękna, głęboka. Potrzebna dla ludzi odczłowieczonych.

• Afryka
  • 2015