Poison Eaters and Other stories

Wydawnictwo: Margaret K. McElderry Books
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
FraniaS

Poisonous girls whose kisses will kill. A fateful eating contest with the devil. Faeries who return to Ironside, searching for love. A junior prom turned bacchanalia. In twelve short stories, eerie and brimming with suspense and unexpected humor, Holly Black twists the fantastical creatures you thought you knew in ways you'll never expect.

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

satinification | 2019-03-22
Przeczytana: 22 marca 2019

Trudno oceniać zbiór opowiadań jako całość. Każde z nich było bardzo odmienne. Miłym akcentem była historia ze świata Roibena, Kaye, Luisa i Corny'ego... Ich kawiarnia, którą planowali na koniec "Ironside" wypaliła i jest niesamowita ;) Holly Black niezmiennie potrafi stworzyć zawiłe intrygi, w których ciężko domyślić się, co jest grane, aż do samego wbijającego w fotel finału. Oczywiście dodała też wątki romantyczne. Bo przecież baśniowe stwory też kochają. Niektóre opowiadania są niczym baśnie, inne są bardziej mroczne... Ogółem bardzo się cieszę, że zaczęłam czytać książki w oryginale. Nie wierzę, ile do tej pory traciłam!