Ao No Exorcist 11

Cykl: Ao no Exorcist (tom 11)
Wydawnictwo: Waneko
szatan, egzorcysta
komiksy
Anna

Rin wraz z przyjaciółmi bierze się za rozwiązanie Siedmiu Tajemnic Akademii Prawdziwego Krzyża. Okumura, jak to on, wszystko chce załatwić mieczem, ale za namową Konekomaru pozwala wykazać się innym. Tymczasem Yukio coraz mocniej wierzy w to, że jest opętany.

źródło opisu: www.waneko.pl

źródło okładki: www.waneko.pl

Wkp | 2018-11-16
Przeczytana: 09 listopada 2018

SZKOLNY FESTIWAL EGZORCYSTÓW

W jedenastym tomie „Ao no Exorcist” wątek z siedmioma tajemnica Akademii nabiera tempa. Ale rozwiązanie wszystkich zagadek to zaledwie początek tego, co czeka na bohaterów. A nie jest tego wcale mało. Nie zmienia się jedno – zabawa jak zwykle jest przednia i coraz bardziej pobudza apetyt na więcej.

Misja trwa. Rin i jego koledzy starają się rozwiązać Siedem Tajemnic Akademii Prawdziwego Krzyża i pokonać zawiązane z nimi demony. Przed nimi wciąż jeszcze odkrycie sekretu portretu, który oglądającemu pokazuje jego martwą twarz, zajęcie się pociągiem widmo, starcie z ruszającym się posągiem Johanna Fausta, odnalezienie rezydencji, do której nie można dotrzeć i Wunder Kammer. Niektóre z nich okażą się oczywistymi rzeczami, inne przyniosą niejedno zaskoczenie. Czy uda się zająć nimi wszystkimi? Pojawienie się Mephisto może odmienić losy zadania. Jednocześnie Rin każde z wyzwań rozwiązuje za pomocą miecza, co złości jego kolegów, chcących współpracy. Czy...

Kosz_z_Książkami | 2018-06-18

Gatunkowi shounen często towarzyszy pewien problem, mianowicie, im dalej w las tym trudniej o spójną i dobra opowieść. Macie podobne odczucia? To zapraszam do przełamania kanonu! Niesamowita historia naszych braci i ich przyjaciół.

Przyznam że początkowo bałam się kolejnych rozdziałów tak długiej serii. Zawsze istniało ryzyko monotonnego przedstawiania świata tylko z punktu widzenia głównych bohaterów jako epicentrum całego świata. Tak bardzo cieszy mnie że obecnie rozdziały toczą się wokół innych postaci.

W podanych tomach głównym wątkiem staje się tajemnicza organizacja Illuminati, która odsłania swoje karty pokazując coraz mroczniejszą stronę. Poznajemy ich zamiary względem naszej tsundere Izumio. Poznajemy jej przeszłość która nie jawi się różowo ani szczęśliwie. Nasza heroina musi się zmierzyć nie tylko z własnymi emocjami, przeszłością, ale takżr nauczyć się że nie jest sama. Ale czy jej się to uda po całym życiu walki o wszystko? Okazuje się że Illuminati porwali ją...

Alex Ritter | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

W porównaniu do poprzedniego tomu ten jest słabszy. Wszystko głównie kręci wokół Yukio i jego rozterek, czy jest demonem, czy jednak człowiekiem. Chłopacy przeżywają jeszcze, że nie mogą znaleźć partnerek. Chyba tylko występy Mefista ratują tomik, bo dłużył mi się.

EmilyStrange | 2015-08-26
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Jak zwykle, wykształca nam się miłosny trójkącik. Tom był bardzo ciekawy, ale najbardziej podobała mi się chyba galeria rysunków fanów.

oddin | 2015-05-06
Na półkach: Przeczytane, Manga

Uważam, że ten tom jest szczególnie ciekawy ze względu na ukazanie przyjaciół Rin'a. Ich wspólna przygoda i współdziałanie jest wystawione na próbę przez Mefistofeles'a, świetne jest to, że ukazuje się tu hierarchia w grupie, i nie zawsze ten co aspiruje na przywódcę tak naprawdę dobrze odgrywa tą rolę.