Ezotero. Córka wiatru

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Latte nigdy nie zastanawiała się nad przyszłością. Wydawało jej się, że przeszłość kryje wystarczająco wiele tajemnic. W poszukiwaniu miłości, przyjaźni i prawdy o swojej matce i sobie natrafiała wciąż na pytania bez odpowiedzi. Czy człowiek ma wpływ na swoją przyszłość? Czy mogąc poznać losy bliskich osób, bohaterka zrobi to bez mrugnięcia okiem? Czy mistyka jest nierozerwalnym elementem...

Czy mogąc poznać losy bliskich osób, bohaterka zrobi to bez mrugnięcia okiem?
Czy mistyka jest nierozerwalnym elementem nowoczesnego świata?

Ta wciągająca historia z pogranicza kryminału, fantasy i powieści obyczajowej przeniesie czytelników w ezoteryczny świat matki i córki, które łączy wszystko, a jeszcze więcej dzieli i każe zastanowić się nad tym, czy świat faktycznie jest taki, jakim go widzimy? A może rozwiązanie tajemnicy znajduje się tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy…

źródło opisu: http://www.wydawnictwomg.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwomg.pl/

AnnaSikorska | 2018-10-03

Wybrane kobiety posiadają niezwykłą i jednocześnie niebezpieczną dla nich i bliskich moc: są czarownicami, ale nie takimi, jakie znamy z legend i baśni. Piękne, eleganckie kobiety działające społecznie, szukające poklasku, bogactwa i miłości otaczają się aurą tajemniczości, a w chwilach potrzeby potrafią wykorzystać swoje moce. Wydawałoby się, że mus być ich niewiele. Okazuje się jednak, że świat jest przepełniony tymi kobiecymi mocami, a mężczyźni mogą być jedynie egzorcystami pomagającymi im w kontaktach z duchami.
Latte żyje w świecie tajemnic i izolacji. Jej matka, Fi, stara się chronić córkę przed przeznaczeniem. Wierzy, że jest to możliwe. Los jednak bywa nieuchronny. Tylko nieliczni mogą na niego wpływać i zmieniać bieg historii. Młoda stanowcza kobieta samotnie wychowuje córkę w pewnym średniej wielkości mieście, z którego musi uciekać z córką na prowincję, z której rozżalonej córce przy pomocy przyjaciół udaje się wyrwać, ale to przyczynia się do wielu zmian w życiu,...

BookParadise | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

"Ezotero. Córka wiatru" to książka idealna na leniwy wieczór, dla osób, które chcą zaznać schematyczności i nieco wybujałej fantazji. Ja po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony była to lekka lektura, a z drugiej czytałam ją, bo tak. Nie wywarła na mnie żadnych emocji. Po prostu brnęłam do przodu i tyle. Przeczytać i zapomnieć.
Niemniej jednak zachęcam do jej poznania, może akurat spodoba się.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2017/05/ezotero-corka-wiatru-agnieszka.html

Caterina | 2017-02-26

Książkę o Latte przeczytałam, gdyż znalazła się w moim posiadaniu jako prezent, ślubny, od nastoletniej siostry mojego męża. Muszę przyznać że nie szukałam informacji, recenzji czy warto czytać czy nie. Wolnego popołudnia usiadłam i przeczytałam - wypadało moim zdaniem - w końcu to prezent. Tematyka okazała się nieobca memu sercu. Losy Latte i jej przyjaciół poprzetykane odrobiną magii i tajemmych mocy, zagadki, spiski, sekrety... jako nastolatka zaczytywałam się w tego rodzaju historiach. Wszystko dzieje się w normalnym małym miasteczku, wsi. W około normalni mieszkańcy... a w rzeczywistości nigdy nie wiadomo kto jaką skrywa tajemnicę. Miłej lektury dla odrobiny odmienności od problemów dnia codziennego.

Girl-from-Stars | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Z panią Agnieszką Tomczyszyn miałam już do czynienia, podczas lektury „Prawa pierwszych połączeń”. Mimo mojej niechęci do literatury polskiej, książkę odebrałam bardzo pozytywnie, dlatego postanowiłam przeczytać inne jej powieści. Wybór padł na „Ezotero. Córka wiatru”, która okazała się być debiutem pani Agnieszki …

Czy mogąc poznać losy bliskich osób, bohaterka zrobi to bez mrugnięcia okiem?
Czy mistyka jest nierozerwalnym elementem nowoczesnego świata?

allison | 2016-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Nie oceniam tej książki, bo jej nie dokończyłam, a przeczytałam za mało, by pokusić się o jakieś podsumowania.
Najzwyczajniej w świecie powieść mnie znudziła - jak dla mnie, jest o wszystkim i o niczym, wątek kryminalny zgrzyta mi w połączeniu z sugerowanymi już w tytule ezoterycznymi treściami.
Za dużo ciekawych książek czeka na mnie, bym miała zmuszać się do lektury czegoś, co mnie odstręcza.

Elżbieta | 2016-05-30
Przeczytana: 28 maja 2016

Nie sięgnęłabym po tę książkę, gdyby nie spotkanie z autorką w zabrzańskiej bibliotece bo pani Agnieszka pochodzi z Zabrza (i znowu lokalny patriotyzm ;)))))))))))
To zupełnie nie moje "klimaty" a jednak dałam się skusić i nawet mi się podobało, na tyle że zakupiłam II część.

Polecam, uważam że to całkiem udany debiut :)

Najgorsza kara, jaką możemy otrzymać, to ta, którą wymierzymy sobie sami.

Czy mogąc poznać losy bliskich osób, bohaterka zrobi to bez mrugnięcia okiem?
Czy mistyka jest nierozerwalnym elementem nowoczesnego świata? [materiały wydawnictwa]

Długo zastanawiałam się czy sięgnąć po tę książkę. Kusiła mnie magiczna okładka, ciekawie zapowiadająca się fabuła. Ezotero to książka wielogatunkowa, łącząca w sobie powieść obyczajową, kryminał oraz fantasy. Bardzo lubię historie, które nie opierają się na jednym gatunku. Cenię sobie odwagę autora i próbę eksperymentowania, szczególnie jeśli jest to debiut literacki. Kiedyś napisanie ciekawej książki było znacznie łatwiejsze. A dziś? Wystarczy spojrzeć na ilość premier w...

iza161 | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Bardzo hm klimatyczna...
Ciezko ja ocenic, niby chwilami sie nudzilam,a jednak pozostawia po sobie dziwno odzczucie.

Izabela Pycio | 2016-05-11
Przeczytana: 11 maja 2016

"Następuje czas w życiu człowieka, kiedy musi stanąć twarzą w twarz ze swoim dotychczasowym postępowaniem. Kiedy nie ma muzyki pomagającej zagłuszyć własne myśli i odpłynąć w świat marzeń... ani wymówek, że trzeba zająć się czymś innym."

Zaskakująca i intrygująca powieść, z przyjemnością się w nią zagłębiamy. Napisana z lekkością, interesującym przenikaniem się wątków, ciekawą mieszanką elementów powieści obyczajowej, kryminalnej i fantasy. Romantyczna nuta dodaje uroku fabule, próby wyjaśnienia morderstwa podsycają napięcie, a motywy ezoteryczne, spirytualistyczne, wróżby, mandale i nuty legend, oplatają opowiadaną historię współtworząc jej magiczny klimat. Autorka ze swobodą, w dynamicznym tempie, oprowadza nas po wykreowanym świecie, zapewniając nie tylko ciekawą rozrywkę czytelniczą, ale również nakłaniając do przemyśleń i refleksji na temat roli przeznaczenia, determinantów przyszłości, naszego miejsca na świecie, oczekiwań wobec siebie, siły ludzkich uczuć i złożoności...

natiis | 2016-05-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Bardzo dobra książka polskiej autorki! Nieco filozoficzna z podłożem fantastyki, detektywistyki i książki o życiu. Zakończenie książki zaskakuje! I to bardzo!

Miła lektura na ponure wieczory, po dniu pełnym wrażeń, razem z gorącą herbatą pod kocykiem w zestawie. Polecam każdemu, kto ma ochotę przeczytać coś lekkiego ale zarazem coś, co zapada w pamięć.