Chłopaki nie płaczą. A krokodyle?

Tłumaczenie: Sławomir Paruszewski
Wydawnictwo: Czarna Owca
Can Crocodiles Cry? Amazing Answers to Mind-Blowing Questions
Ag2S

Doskonała kolekcja dla nieuleczalnie ciekawskich, przemądrzalców, konkursoholików i żarłoków wiedzy. Paul Heiney odkrywa naukowe tło codziennych zjawisk i wyjaśnia, dlaczego świat jest taki, jaki jest. Książka odpowiada na pytania nadesłane przez czytelników i zaprzęga najtęższe naukowe umysły do objaśnienia mechanizmów, które rządzą otaczającą nas rzeczywistością. Kolejna książka autora...

Kolejna książka autora prześmiesznych i pouczających zbiorów zagadek i pytań Czy krowy mogą schodzić po schodach? i Czy koty mają pępki? Autor szuka naukowych wyjaśnień zjawisk, które przywykliśmy uważać za oczywiste i tłumaczy, dlaczego nasz świat jest właśnie taki. W książce znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji okraszonych sporą dawką poczucia humoru.
Doskonały prezent dla wszystkich miłośników zagadek, naukowo zakręconych i tych wszystkich, którzy z dziecięcą ciekawością nigdy nie przestają pytać…

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

juka4864 | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Książka jest ogółem kierowana do dzieci, dzieci którym nie nadążamy z odpowiadaniami na ich pytania. Kóre chcą wiedzieć więcej i więcej... Jeśli masz takie dziecko lub znasz takie, osobiście polecam. Paul Heiney odpowiada na pytania trudne z taką łatwością, a do tego lekkim humorem. Dorosłym raczej odradzam, chyba że sami spróbujecie swoich sił. Ja przy tej książce czasami się nudziłam, czasami czytałam z zaciekawieniem, lecz jak mówię książka sugerowana dla przyszłych pochłaniaczy wiedzy. ;)