Historia literatury włoskiej

Seria: Dzieje Literatur Powszechnych
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
elfijka

Książka przedstawia dzieje literatury włoskiej od średniowiecza do współczesności, w podziale na epoki. Każdą epokę wprowadza wstęp ogólny, po którym następuje omówienie najważniejszych nurtów, zjawisk i pisarzy oraz węzłowych problemów gatunkowych (rozwój liryki, dramatu, powieści, przełomy literackie). Podręcznik zawiera cytaty z wypowiedzi krytyków i historyków literatury, informacje historyczne, kulturowe i biograficzne, definicje zjawisk i nurtów literackich, cytaty z tłumaczeń literatury włoskiej na język polski, informacje o percepcji literatury włoskiej w Polsce.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.p

Mariola | 2017-08-13
Na półkach: Italiano, Przeczytane

Rzeczowe ale trochę zbyt 'suche' i akademickie, zwłaszcza z zalewem tytułów utworów każdego pisarza/poety. Czytałam jako uzupełnienie włoskiego podręcznika literatury 'per stranieri' i struktura tamtej książki dużo bardziej mi się podobała.

Monika | 2018-04-09
Na półkach: Przeczytane, Studia, Chcę mieć
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Jeden z lepszych podręczników jakie czytałam.

comafan | 2015-10-20
problem | 2019-02-10