Krakowski Jazz-Klub „Helikon” 1956-1969. Wspomnienia, impresje i relacje

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka

Zamieszczone w książce relacje, wspomnienia i anegdoty związane z Helikonem stanowią swoistą monografię tego kultowego i kulturotwórczego miejsca. Autorzy wspomnień, osoby bezpośrednio uczestniczące w życiu klubu, dzielą sie swoim osobistym, niepowtarzalnym spojrzeniem na tamto miejsce i tamten czas. Książka jest zbiorem dokumentów opisowych i ikonograficznych, odnoszących się do miejsca i czasu zawartego w tytule. zawiera listy-wspomnienia, do których zostały dołączone pamiątkowe zdjęcia z prywatnych zbiorów autorów, a oprócz fotografii rysunki, reprodukcje malarskie, fotokopie i przedruki artykułów z czasopism.

wojnar | 2015-08-11
Piotr | 2010-12-24