ADHD nie istnieje. Cała prawda o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi

Tłumaczenie: Rafał Pękała
Wydawnictwo: Vivante
ADHD Does Not Exist
ADHD, choroba
zdrowie, medycyna
Precious

Według ostatnich danych u 6,4 mln dzieci w wieku od 4 do 17 lat zdiagnozowano zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Podczas gdy wielu sceptyków wierzy, że ADHD jest wymysłem firm farmaceutycznych, objawy deficytu uwagi i nadpobudliwości są zbyt realne dla milionów osób, które często nie mogą funkcjonować bez leczenia. Jeśli ADHD nie istnieje, co jest przyczyną tych zaburzeń? W tej...

W tej przełomowej i kontrowersyjnej książce, neurolog dr Richard Saul, pochyla się nad coraz częściej diagnozowanym u dzieci i dorosłych zaburzeniem, znanym jako ADHD.

Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w leczeniu pacjentów z symptomami ADHD, stawia szokującą tezę, że nie jest ono chorobą samą w sobie, ale sumą objawów ponad 20 innych zaburzeń psychicznych i fizycznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Vivante, 2015

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

amarant11 | 2018-07-11

Początkowo byłam sceptyczną czytelniczką, ale pozycja rzeczywiście sporo wnosi do świata ADHD. Co prawda tytuł książki powinien brzemieć zupełnie inaczej np. "Z czym mylimy ADHD"

Bożena | 2017-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 maja 2017

"Zespół symptomów kojarzonych z diagnozą ADHD jest w istocie powiązany z ponad dwudziestoma medycznymi zaburzeniami [psychicznymi i fizycznymi], których skuteczne leczenie może spowodować zniknięcie zaburzeń koncentracji i nadpobudliwości" - książka powinna być lekturą obowiązkową m.in. w każdej poradni psychologiczno-pedagogicznej, które stosują mechaniczną kalkę w orzekaniu ADHD

Petra | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Nie jest to książka o ADHD, ale raczej o zaburzeniach mających wspólny mianownik (objawy takie jak w ADHD) -przydatny podręcznik poszerzający wiedzę, zwłaszcza, że w przypisach są podane linki do ciekawych stron na dany temat.