Breathe into me

Wydawnictwo: Kindle Edition
angielski
Hildegarda

How did my life get so broken? It’s a question Lacey St. James asks herself every day. Stuck raising her little brother in a trailer park while she works a dead end job at a grocery store, she has a stalker exboyfriend, a bad reputation, and no way out. And then she meets Everett, whose presence changes her entire existence. Everett is an outsider to her small community, in town for the...

And then she meets Everett, whose presence changes her entire existence.

Everett is an outsider to her small community, in town for the summer housesitting one of the grand mansions off the Mississippi coast. When he saves her in a bar one night, she’s grateful but wary of his intentions. Lacey doesn’t trust most men in her life, but for reasons Lacey can't understand, Everett is completely captivated by her. He’s determined to show her that life can offer more than she’d ever hoped for, if only she believes in herself. As she works with him to free herself, Lacey desperately yearns to trust him, to move on and perhaps start fresh.

But what happens when she finds out that everything he’s told her about himself was a lie?

źródło okładki: google.pl

lulamae | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

To historia dziewiętnastoletniej Lacey - dziewczyny, której przez ostatnie lata życie nie oszczędza, problemy się nawarstwiają, a kłody ciągle rzucane są pod nogi - oraz Everetta - chłopaka, który według oficjalnej informacji przebywa Oyster Cove tylko na okres wakacji.
Poznają się podczas jednej z imprez, Everett ratuje Lacey z opresji. Ona boi zaufać się kolejnej osobie, ale z drugiej strony wyczuwa od chłopaka inne wibracje (i nie chodzi tylko o napięcie seksualne). On widzi w niej coś wyjątkowego, małymi krokami próbuje zbliżyć się do dziewczyny, która stara się być niedostępna.
Każde z nich ma tajemnice, które chcą uchować - wyjdą jednak na światło dzienne i zagrożą uczuciu, które się między nimi zrodziło.

Nie spodziewałam się jakoś szczególnie wiele po tej książce, a okazała się naprawdę dobra. Problemy jakie zostają poruszane w książce są ciężkie i nie ma łatwych wyjść z sytuacji. Są one nie najgorzej przedstawione i pociągnięte.
Lacey naprawdę sporo miała na swoich...

mania_kch | 2015-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2015

Książka mile mnie zaskoczyła. Intrygująca z ciekawie zarysowanymi postaciami, zwłaszcza Everett’a. Największym plusem tej historii jest właśnie wątek Everett’a to właśnie dzięki jego historii, książka otrzymuje dodatkowe plusy :)

Katarzyna | 2015-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Książka jest przyjemna:) Chociaż historia Lacey wydaje się być na swój sposób banalna, to historia Everetta ukłuła mnie w serce. Odczuwam dużo emocji, jestem szczęśliwa i smutna, nawet rozgoryczona. W tej książce na uznanie na pewno zasługuje Everett i to on mógłby być dla mnie narratorem całości, a nie tylko kilku rozdziałów. Mimo wszystko polecam:)

Pinina_Paulina | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Książka miła, lekka i przyjemna. Ma w sobie odpowiednią ilość romansu, dramatu i komedi- idealne new adult.
Bardzo szybko się czyta i nie ma chwili na nudę.
Polecam :)

bookish | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

największą skazą w tej książce jak dla mnie była narracja. poza tym wszystko toczyło się wokół dziewczyny i jej problemów z rodziną, nią samą, a kiedy wyszła prawda o tym chłopaku to było takie ooo, NIE MA MOWY, ŻE ON TO ZROBIŁ, historia w miarę spójna, ale jednak to nie mój typ. sorry.

Deepi | 2015-12-30

Bardzo fajna choć osobiście uważam, że lepsza byłaby gdyby była pisana od strony głównego bohatera(czego zresztą dostaliśmy namiastkę) zamiast bohaterki. Choć powiem też, że przyciąganie tak podobnych dramatów mnie osobiście zaczyna już nużyć. Niemniej jednak warta przeczytania, mnie bardzo się podobała polecam.

Shemmer | 2015-06-12

Myślałam, że poryczę się podczas czytania pierwszej wymiany wiadomości między Everettem a Lacey. To było takie proste, a jednak tak cudowne i smutne, że ściskało za serce. Lacey polubiłam od razu, jest niesamowitą kobietą i podziwiam ją za to, że umie chodzić prosto, kiedy to całe gówno obciąża jej ramiona. Lecz ona nie jest jedyną, która skrywa za sobą gorzką przeszłość. Everett jest wprost cudowny. Może aż trochę za cudowny i smutno się robi, że takiego się raczej w mieście obok nie spotka.
Niezwykle dobrze czytało się o Lacey, patrzenie jak rozbija swoją skorupę, jak zrywa ze złymi nawykami i osobami, było w pewien sposób oczyszczające. Miała wzloty i upadki, a one często przedstawiały ją, jako bardziej ludzką od niektórych znanych mi osób.
Bo czasem karma wraca i życie może być już tylko łatwiejsze. "Breathe into me" Sary Fawkes jest doskonałym przykładem na to, jak złe otoczenie może niszczyć człowieka, a jak źli ludzie potrafią zrujnować każdą psychikę.
Nie przepadam za...

Madeline | 2015-09-10
Przeczytana: 2015 rok

Książka przepełniona dużą ilością uczuć i emocji. ;) To co przeszła Lacey i jej brat z rąk babci jest straszne i nie do opisania. Kilka razy się popłakałam natłoku tego co się im przydarzyło. Nie mam słów co do babci. Podobnie jest z jej byłym chłopakiem. Co za osioł, że kazał jej to robić ale dobrze, że była okazja by uciec. Przyjaciółka też warta swojej świeczki. Lacey to przyjaciółka tylko wtedy gdy coś trzeba. No i Evertt. To co on przeszedł i ukrywał, nigdy bym się nie domyśliła. Dusił w sobie dużo bólu. Dobrze, że Lacey spotkała go na swojej drodze. ;-) Oboje dzięki temu zyskali - miłość i to, że zasługują na coś więcej. :)

k_a_s_i_a | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Fajna książka. Wciąga od samego początku. Everett jest naprawdę świetną postacią, troszkę szkoda, że autorka pokazała jego narrację pod koniec książki. Epilog jak dla mnie był niestety mało ciekawy. Dlatego uważam, że można było się obyć bez niego.

MissShy | 2015-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, biorąc pod uwagę autorkę i "Na każde jego żądanie". Ale jestem miło zaskoczona. Może za dużo nawarstwiającego się dramatu jak na mój gust. A główna bohaterka cholernie mnie wkurzała swoją bezradnością. No i w ogóle jak można mieć takiego pecha w życiu? Ale co ja się będę rozwodzić nad jej przeszłością...