Matka Speranza, świadek Miłości Miłosiernej

Tłumaczenie: Justyna Janczewska
Wydawnictwo: Agape
Gesù mi ha detto. Madre Speranza: testimone dell'Amore Misericordioo
Ursa

31 maja 2014 r. we włoskiej miejscowości Collavalenza miała miejsce beatyfikacja Matki Speranzy, mistyczki, stygmatyczki, założycielki dwóch zakonów, a przede wszystkim niestrudzonej apostołki Miłosiernej Miłości Boga. Zmarła w 1983 r. Matka Speranza poświęciła całe swoje życie na przybliżanie ludziom orędzia o Bogu Miłosiernym, który nie chce zguby grzesznika, ale „by się nawrócił i żył” (Ez 18,23). Jezus, z którym rozmawiała jak z najlepszym przyjacielem, nalegał, aby ludzkość widziała w Bogu przede wszystkim Miłosiernego Ojca.

Orędzia przekazane Matce Speranzie, podobne do tych udzielonych św. Faustynie Kowalskiej, są wołaniem Boga skierowanym do każdego człowieka, zachęcającym do nadziei oraz pełnego zaufania Bożemu Miłosierdziu, w którym, według słów św. Jana Pawła II, współczesny „świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”.

„Trzeba, ażeby to właściwe oblicze miłosierdzia było wciąż na nowo odsłaniane. Naszym czasom wydaje się ono – pomimo wszelkich uprzedzeń – szczególnie potrzebne” – pisał św. Jan Paweł II w encyklice Dives in misericordia. Jest to pierwsza na polskim rynku książka przedstawiająca biografię bł. Matki Speranzy oraz przesłanie Miłości Miłosiernej, stanowiące niewątpliwie jedną z form spełnienia papieskiego wezwania.

źródło opisu: Wydawnictwo Agape

źródło okładki: Wydawnictwo Agape

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!