Trening pozycyjny w piłce nożnej

Wydawnictwo: MWW Mirosław Matoga
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sport
Łukasz

Książka „Trening pozycyjny w piłce nożnej” stanowi pewne novum na polskim rynku wydawniczym tytułów o tematyce piłkarskiej, ponieważ może mieć podwójne zastosowanie, zarówno w kontekście modnej ostatnio indywidualizacji w piłce nożnej, jak i zasobu nowoczesnych ćwiczeń do pracy z dziećmi. W pierwszej kolejności adresatem podręcznika są trenerzy pracujący z juniorami młodszymi i starszymi...

W pierwszej kolejności adresatem podręcznika są trenerzy pracujący z juniorami młodszymi i starszymi (kategoria B i A) oraz seniorami. Każdy trener stosujący współczesne metody pracy obok regularnych treningów z całym zespołem planuje jednostki przewidziane dla pojedynczych zawodników lub całych formacji. Celem takich treningów jest podniesienie poziomu umiejętności gry na danej pozycji i poprawa współpracy w obrębie grupy zawodników. Niniejsza publikacja przedstawia w tym zakresie szereg propozycji środków treningowych jak i przykładowych jednostek dla każdej pozycji w obrębie współcześnie stosowanych systemów gry.
Drugą grupą szkoleniowców, są animatorzy prowadzący zajęcia na boiskach typu „ORLIK”, którzy mogą znaleźć w niej szereg przykładowych środków przeznaczonych dla różnej liczby ćwiczących. Często się zdarza, że Animatorzy organizujący dobrowolne zajęcia na Orlikach mają do dyspozycji różną liczbę ćwiczących. W „Treningu pozycyjnym” mogą znaleźć ciekawe ćwiczenia i gry, które można przeprowadzić z jednym, dwoma czy np. trzema zawodnikami. Podział na pozycje nie ma wówczas znaczenia, jako, że w tym wieku (szkoła podstawowa) dzieci mają za zadanie uczyć się przede wszystkim techniki, a nie gry na danej pozycji!

źródło opisu: MWW Mirosław Matoga , 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Łukasz | 2015-05-02

Dobra książka trener Stępiński posiadający sporo wiedzy i doświadczenia prezentuje ciekawe ćwiczenia piłkarskie, które dość dobrze rozwijają piłkarskie umiejętności zawodników.