Konie, kucyki i stadnina: Opowiadania do czytania

Tłumaczenie: Justyna Rajczyk
Wydawnictwo: Jedność
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pferde, Ponys, Reiterhof
eduko7

Zbiór opowiadań o dzieciach i koniach, o zamiłowaniu do jeździectwa i prawdziwej przyjaźni. Czytając te opowiadania dowiadujemy się m.in., jak Luiza została prawdziwą cyrkową księżniczką, jaką tajemnicę Michał ukrywał przed kolegami, dlaczego Ania wybrała Kwietnię, jak Dorotka i Maciuś bawili się w stajennych detektywów oraz jak indiański chłopiec Mały Orzeł uwolnił najpiękniejszego konia na prerii.

Wszystkie te opowiadania poruszą małych miłośników koni. Na dodatkowej stronie z łamigłówką dzieci mogą wyszukiwać bohaterów, pojawiających się w opowiadaniach.

źródło opisu: Jedność

źródło okładki: granice.pl

eduko7 | 2015-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Mądre opowieści nie tylko dla małych miłośników koni. Czytając je rozmawialiśmy z uczniami m.in. o zainteresowaniach, pragnieniach, tolerancji dla inności.
Dzieciom bardzo podobały się przygody ich rówieśników.
Urzekły nas również ilustracje.