Makuszyński dla dorosłych

Wydawnictwo: Interwers

Twórczość Kornela Makuszyńskiego powszechnie kojarzy się z pisarstwem dla dzieci i młodzieży. Jego najsłynniejsze powieści to: Szatan z siódmej klasy, Awantura o Basię, Szaleństwa Panny Ewy, O dwóch takich co ukradli księżyc oraz Panna z mokrą głową. Pisał również baśnie np. Szewc Kopytko i kaczor Kwak i O tym jak krawiec, Pan Niteczka, został królem. A tymczasem niespodzianka... Niewiele osób wie, że Kornel Makuszyński pisał również dla dorosłych. Tego rodzaju twórczość przedstawia nasza antologia.

pia | 2013-01-22
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Makuszyńskiego naprawdę nie da się czytać na raz. Ani nie jest ciężki, ani do rozkoszowania się. Tylko tak raz na jakiś czas jest myśl w głowie - Makuszyński! i maksimum przyjemności z tej jego zabawy słowem.

Świetne wiersze, dobre (tylko) opowiadania, udane felietony. Parę dobrych słów dla oddechu od.

I dobry powrót do dzieciństwa, bo bałam się trochę, że już nic mi nie zastąpi nieprzeczytanej Panny z mokrą głową. A chyba się udało.

Homeryckie | 2012-11-05
Przeczytana: październik 2012

Jak to Makuszyński. Trafne, zabawne i pokazujące, takie bezmiary miłości dla ludzi wokoło, że tylko się z niego uczyć.

s_pirit | 2016-08-03
Nu-La-B26 | 2016-07-12