V is for Virgin

Cykl: V is for Virgin (tom 1)
Wydawnictwo: Bluefields
V is for Virgin
new adult
angielski
Taczka

When Val Jensen gets dumped for her decision to stay a virgin until marriage, the nasty breakup goes viral on YouTube, making her the latest internet sensation. After days of ridicule from her peers, Val starts a school-wide campaign to rally support for her cause. She meant to make a statement, but she never dreamed the entire nation would get caught up in the controversy. As if becoming...

As if becoming nationally recognized as “Virgin Val” isn’t enough, Val’s already hectic life starts to spin wildly out of control when bad boy Kyle Hamilton, lead singer for the hit rock band Tralse, decides to take her abstinence as a personal challenge.
How can a girl stay true to herself when this year’s Sexiest Man Alive is doing everything in his power to win her over?

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/15703297-v-is-for-virgin

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/15703297-v-is-for-virgin

Patikuk | 2018-11-09
Przeczytana: 03 listopada 2018

Z Valerie zrywa chłopak po tym jak dowiaduje się, że jest dziewicą i że zamierza ją zostać aż do ślubu. Doprowadzona na skraj wytrzymałości dziewczyna ogłasza to całej w stołówce całej szkole... a w zasadzie całemu światu, bo filmik z jej oświadczeniem został wrzucony do internetu. Zaczyna kampanię "V is for Virgin" (D jak Dziewica) promującą świadomy seks i mówienie "nie", gdy nie jest się gotowym.

Kyle Hamilton to gwiazda zespołu rockowego, który trwa w stagnacji. Gdy poznaje Valerie postanawia ją zdobyć i wyleczyć z niemądrych postanowień o zachowaniu dziewictwa. To nie może być trudne, w końcu która dziewczyna mu się oprze? Ale w tym wypadku trafiła kosa na kamień.

Książka jest przyjemną odprężającą lekturą, która jednak porusza (jak Kelly Oram ma w zwyczaju) poważniejsze tematy: adopcji i uleganiu presji innych. Dla mnie miała jeden ogromny plus: główna bohaterka nie wskoczyła do łóżka swojego ukochanego ledwie go zobaczyła. Seks nie jest tu traktowany jako coś niezbędnego...

Blair | 2015-07-02
Na półkach: Przeczytane, *2015*, In English
Przeczytana: 01 lipca 2015

Super historia z przekazem, zabawnymi bohaterami i lekko, naprawdę przyjemnie napisana. Nie sądziłam, że ta historia tak bardzo przypadnie mi do gustu i cóż, raczej liczyłam na jakieś romansowe young adult, gdzie ona jest dziewicą, a on bardzo chce ją z tego wybawić.
I okej, to właśnie taka książka z tym, że jej klimat jest całkiem inny niż myślałam, co dosłownie zmienia wszystko. :)

Wiem, że pewnie piszę tu od rzeczy. Widzicie, ja naprawdę myślałam, że to będzie bardziej "romans" i na to się nastawiałam, a w gruncie rzeczy dostałam powieść z interesującą bohaterką, zabawnymi dialogami, subtelnym przekazem i gorącą gwiazdą rocka w roli tego villiana. To było cudowne!

I powieść naprawdę przez cały czas koncentrowała się na tej kwestii dziewictwa głównej bohaterki, Val, akcji, którą ta inicjuje i całą resztą niespodziewanych wydarzeń, jakie to za sobą pociąga. Nie chcę spoilerować, a przy tej powieści to naprawdę trudne, bo te ciekawsze wątki to jeden wieki Spoiler. xD

Więc może...

Taczka | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

To jest moja trzecia książka tej autorki i muszę powiedzieć, że potrafi zabawnie i interesująco pisać. Mimo, że jej powieści są dość ckliwe i na wskroś amerykańskie, czyta się je lekko i przyjemnie.
Żaden z bohaterów "V is for Virgin" nie ma wyraźnie zarysowanego charakteru. Fabuła jest prosta i przewidywalna, skupia się głównie na akcji. Nie uświadczymy tutaj opisów miejsc, czy krajobrazu, ale chyba w takich książkach nie jest to konieczne. Nie ukrywam, że czytałam ją dla rozrywki, przyjemności i żeby podszkolić język, a do tego nadaje się idealnie, bo jest pisana prostym językiem. Ocena jest, jaka jest, ale to nie znaczy, że przy książce źle się bawiłam. Przeciwnie - spędziłam przy niej miło czas. Wiem, że jest jeszcze 2 część tej pozycji, chyba się jednak na nią nie skuszę, bo nie lubię czytać tych samych historii pisanych z perspektywy innej osoby. Tak więc, mimo przeciętności "V is for Virgin", uważam, że jest miła odskocznią od poważniejszych lektur i tych wszystkich...