Artemis Fowl and the Lost Colony

Okładka książki Artemis Fowl and the Lost Colony Eoin Colfer
Okładka książki Artemis Fowl and the Lost Colony
Eoin Colfer Wydawnictwo: Puffin Books Cykl: Artemis Fowl (tom 5) fantasy, science fiction
Artemis Fowl (tom 5)
Artemis Fowl and the Lost Colony
Puffin Books
2011-04-01
2011-04-01

2078

Uwielbiam Artemisa Fowla! Nieważne jak bardzo zniechęcona jestem przez książki, jakie gówno przesłuchałam właśnie - Arti zawsze sprawia, że pojawi się uśmiech na mojej twarz, a ponowne słuchanie tego jest jak powrót do czasów, kiedy wszystko było proste i największym problemem było ogarnięcie, jak duży plecak wziąć idąc do biblioteki.

Im dalej idę, tym bardziej uświadamiam sobie, jak ja mało pamiętam z tej serii! Pierwsze trzy tomy mogłabym przewidywać wydarzenia, ale tutaj poczułam się zaskoczona już na samym początku - w ogóle nie pamiętam demonów w tej historii! A jednocześnie to wszystko było takie znajome... Świetnie się bawiłam w trakcie słuchania i nie mogę uwierzyć, że jeszcze chwila i to znowu będzie koniec!

Im dalej idę, tym bardziej uświadamiam...

Chyba najlepsza część, polecam :)

Chyba najlepsza część, polecam :)

Może jest nieco inna niż poprzednie tomy ale i tak czyta się wyśmienicie.
Pojawia się nowy bohater o wdzięcznym imieniu NUMER JEDEN
a oprócz dobrze nam znanego pomiaszania świata realnego z magicznym pojawią się też podróże w czasie i przestrzeni.
Pojawia się też doskonały wątek kryminalny który dodaje książce napięcia i sprawia że czytamy bez wytchnienia.
Wisienką na torcie jest zakończenie które jest co najmniej zaskakujące.

Może jest nieco inna niż poprzednie tomy ale i tak czyta się wyśmienicie.
Pojawia się nowy bohater o wdzięcznym imieniu NUMER JEDEN
Wisienką na...

Dawno temu ludzie toczyli z wróżkami wielkie boje. Kiedy wróżki zdały sobie sprawę z tego, że nie maja szans na wygraną , przeniosły swoje królestwo pod ziemię i od tamtej pory żyją w ukryciu. Wszyscy zgodzili się na ten układ , no prawie wszyscy wyjątkiem są przepełnione nienawiścią demony,a jeden z nich odkrywa tajemnicę czarodziejskiego świata. Jeśli ten sekret poznają ludzie, życie wszystkich wróżek na świecie będzie zagrożone. Tylko jedna osoba może zapobiec tej tragedii, nastoletni geniusz zbrodni Artemis Fowl. Chłopiec próbuje powstrzymać demony, okazuje się jednak, że uprzedza go Minewra Paradizo, dwunastoletnia genialna dziewczynka która jest prawie tak mądra jak Artemis . Chłopiec trafia na równego sobie przeciwnika, który być może okaże się... sprzymierzeńcem. Po co Minewra miesza , się w magiczny świat ? Czy Artemis znowu pomoże wróżkom ? Wciągająca seria w której Artemis wykazuje się swoim geniuszem. Autor napisał wspaniałą serie książek w której złączył fantastykę z przygodami .

Książka ciekawa w swoim założeniu i kilku scenach, a szczególnie w zakończeniu, ale mimo wszystko... Brakowało mi tu Artemis fowl. Tego antybohatera. Człowieka który wykorzystuje swój intelekt i swoisty brak skupulow. Lubię te książkę, lubię czas nad nią spędzany ale... Na razie uważam ten tom za najgorszy że wszystkich

Piąta i chyba najlepsza część cyklu. Tym razem nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z szalonym przywódcą demonów. Fabularnie jest rewelacyjnie, akcja pędzi do przodu od pierwszej do właściwie ostatniej strony, a do tego mamy takie jej zwroty, których nie powstydziliby się najlepsi kierowcy rajdowi. Jeżeli komuś podobały się poprzednie części cyklu, to na pewno nie będzie zawiedzony, a ja po raz kolejny żałuję, że nie miałem okazji zapoznać się z serią jakieś 15 lat temu.

Minerwa i Artemis to będzie ship, mam nadzieję że nie zostanie ona zapomniana przez autora❤️
Numer Jeden i cała mitologia demonów super.

Numer Jeden i cała mitologia demonów super.

Czytanie było czystą przyjemnością!

Czytanie było czystą przyjemnością!

Książka mi się dłużyła, zwłaszcza początek. Z czasem tempo trochę przyśpiesza. Podobał mi się nowy przeciwnik Artemisa, godni przeciwnicy. Nie podoba mi się ten zabieg z latami. Znowu liczyłem na konkretną walkę Butlera zwłaszcza, że trafił mu się konkretny przeciwnik. Ogólnie pomysł fajny ale nie do końca wykorzystany.

Ta część jest moją ulubioną razem z 3 częścią. W obu występowało dużo postaci, dużo miejsc przewijało się w tle. Najdłuższa część, cały wątek z Ósmą Rodziną był interesujący i dodał książce "fajności". Polecam :)

• Eoin Colfer
  • Artemis Fowl