Treasure Island
skarb, wyspa, piraci
fruta28

OPIS Wyspa skarbów to klasyka powieści przygodowej. Napisana przez szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona książka opowiada o losach piratów, poszukujących ukrytego skarbu. Kilkunastoletni Jim Hawkins pracuje w tawernie portowej. Zaciąga się na statek, którego załoga płynie na tajemniczą wyspę gdzie, jak pokazuje stara mapa, znajduje się skarb legendarnego kapitana piratów Flinta. Wśród...

OPIS
Kilkunastoletni Jim Hawkins pracuje w tawernie portowej. Zaciąga się na statek, którego załoga płynie na tajemniczą wyspę gdzie, jak pokazuje stara mapa, znajduje się skarb legendarnego kapitana piratów Flinta. Wśród załogi statku znajdują się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Książka została opatrzona niepowtarzalnymi ilustracjami autorstwa Roberta Ingpena.

Seria pięknie zilustrowanych książek, bez których nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uniwersalne opowieści – pełne wydarzeń, które poruszą każde serce, i zapierających dech w piersiach przygód – już od pokoleń inspirują czytelników na całym świecie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/468113/...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/468113/...»

Skarby, piraci, statki... przygoda pełną gębą :)

Pewnie według większości czytelników to bardziej chłopięca literatura (ach te stereotypy :P), ale gdy wpadła mi ona w ręce po raz pierwszy, nie miał mi kto o tym powiedzieć, więc przeczytałam tę opowieść z przyjemnością. Może nie byłam nią zafascynowana, a z żeglarstwem przez całe życie miałam tyle styczności co śpiewanie szant przy ognisku, ale mimo to przeczytałam ją wtedy i ponownie teraz z takim samym zapałem.

A może by tak rzucić wszystko i popłynąć na spotkanie przygody? Mogę być pokładowym dentystą :)

Kalissa | 2015-06-20
Przeczytana: czerwiec 2015

..."Postrach nieżyjącego korsarza zaciążył nad ich duszami"...

Ostatnio zachęcałam małego kuzyna do czytania i zaproponowałam mu "Wyspę skarbów":). Później pomyślałam, że dobrze byłoby samej przypomnieć sobie tę książkę, którą czytałam przecież dawno temu.

Powieść czyta się szybko, jest krótka i świetnie napisana. Tylko, że zupełnie inaczej ją pamiętałam i obecnie zwróciłam uwagę na postać Kapitana Flinta.

Jako dziecko, interesował mnie tylko Jim i oczywiście John Silver. A teraz, niemal nie zwróciłam uwagi na bystrego i odważnego głównego bohatera, bo o wiele bardziej interesowało mnie, co się zdarzyło w Savannah, jakie były prawdziwe relacje Silvera i Flinta i jak to się stało, że to Bill miał mapę? Związek Silvera i Flinta musiał być trwałą i niezwykłą przyjaźnią, choć słowo "przyjaźń", między piratami, dziwnie brzmi:). Ale pływali razem, na jednym statku, ponad 20 lat! I ciekawe było, że Silver kilka razy podkreślił, że nie bał się Flinta, a Flint jego tak, gdy oczywiste...

Justyna Antoniewicz | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

"Wyspa skarbów" to niesamowita, wyjątkowa,cudowna książka przeżyłam nadzwyczajne, super przygody z bohaterami książki i niezapomnianą podróż odbyłam jest to moja ulubiona książka.
Piękne ilustracje, bardzo dobra fabuła...bohaterowie barwni, ciekawi byli naprawdę przyjemna to lektura przy, której spędziłam miłe popołudnie.Po prostu klasyka warto przeczytać było!!!!!

Ania | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Wspaniała przygoda.
Mam wrażenie, że jestem już troszkę za duża na "Wyspę skarbów", ale cudownie było się przenieść do czasów, w których przyjaźń, zaufanie, słowo honoru znaczą tak wiele.

Witold Lisek | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Northman | 2015-08-12
Przeczytana: 07 sierpnia 2006

Ahoj przygodo!

Wspaniała książka:) Są tu piraci, tajemnice, bezkresne morze, wyprawa po skarb, zdrada, walka; po prostu przygoda przez duże "P"! "Wyspa skarbów" jak mało która książka działa na wyobraźnię i do maksimum podkręca obroty, na których ona pracuje:)

"Wyspa skarbów" w pewien sposób zdefiniowała sposób postrzegania piratów, ich adwersarzy oraz realiów ich nieustannej walki w karaibskiej scenerii. Dodam, że zdefiniowała w sposób, który przemawia i dociera chyba do każdego z nas. Postać Długiego Johna Silvera na długo zapada w pamięć, a młody Hawkins to w zasadzie gotowy wzór każdego dobrego charakteru jakiejkolwiek pirackiej opowieści. Już tylko te dwie postacie czynią z "Wyspy skarbów" książkę naprawdę wyjątkową. I niezapomnianą:)

Jeśli żałuję czegoś w związku z ta książką to tego, że przeczytałem ją tak późno. Ominęła mnie w dzieciństwie genialna podróż w krainę przygód, ale nadrobiłem to... trochę później;) Najważniejsze, że udałem się w końcu w rejs ku Wyspie...

Wioletta | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, Wielokrotnie
Przeczytana: 12 lutego 2017

W szczenięcych (Jima) latach byłam książką zafascynowana, a teraz, no cóż, trochę czaru prysło. Za mało przygody w przygodzie, rusza żwawiej dopiero w momencie odnalezienia mapy. Trochę honoru, więcej gorzałki, rumu i talary. Najciekawsza postać Długi John Silver z gadającą papugą na ramieniu.

Ettelea | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Opowieść o Wyspie Skarbów zna chyba każdy. Jednak warto sięgnąć po to konkretne wydanie, które sprawia, że klasykę odkrywa się na nowo.

Piękna oprawa, wysokiej jakości papier, cudowne ilustracje i niepowtarzalny zapach (tak wącham książki i nie wstydzę się tego :D). To wszystko sprawia, że przygody młodego Hawkinsa pozostają w pamięci na długo.

Anksunamun | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Już od najmłodszych lat, od czasu, kiedy zobaczyłam film "Sindbad: Legenda siedmiu mórz", powstała we mnie fascynacja dawnym żeglarstwem i piratami. Żałuję, że nie zetknęłam się z "Wyspą skarbów" w dzieciństwie, bo przedstawia sobą ona esencję moich niegdysiejszych marzeń. Zazwyczaj, gdy się jest dorosłym i sięga po powieść dla młodszych czytelników, przynosi ona tylko rozczarowanie i frustrację swoją infantylnością. "Wyspa skarbów" jednak jest na tyle dobrze opowiedziana, że nawet jako osoba dorosła czerpałam z niej przyjemność. Mogę tylko żałować, że sama nigdy nie doświadczę takich przygód, jak Jim Hawkins!

Finkla | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Najwyraźniej nie jestem małym chłopcem, bo książka mi się nie spodobała.

Postacie wydawały mi się niewiarygodne — dorośli, którzy nie potrafią utrzymać języka za zębami nawet w tak ważnej i mocno wymagającej dyskrecji sprawie jak wyprawa po skarb, dzieciak wyczyniający najróżniejsze głupoty, które zwykle okazują się mieć nieoczekiwanie pożądane skutki... Piraci przerysowani. Fabuła naciągana.

Więcej marudzenia tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2017/02/wyspa-skarbow-dla-chopcow.html