Trumna

2015-06-11
Agnieszka Walczy
Agnieszka Walczy

Okładka książki Darknet Ursula Poznanski, Arno Strobel
Darknet Ursula Poznanski, A...
Okładka książki NIEznajomi Ursula Poznanski, Arno Strobel
NIEznajomi Ursula Poznanski, A...

Gdy budzisz się w trumnie…

Nie wiem czy dobrze zacząłem, czy jest tu jakaś chronologia czy jest to jakaś seria? Ale pomijając to. Książka mnie wciągnęła. Bardzo ciekawy thiller z tajemnicą rodzinną w tle. Mi nie udało się zgadnąć kto jest mordercą..

Przyznam szczerze, że po tej książce spodziewałam się bardzo wiele. Zachęcona przez poprzednie dzieła Arno Strobla "zacierałam ręce" aby zagłębić się w tajniki osoby "zakopanej żywcem". Tak wszystko ze mną w porządku, gdyby ktoś się zastanawiał. Niestety zawiodłam się. "Trumna" to niestety najsłabsza część ze śmiercionośnego tria, nie można jej odmówić jednak momentów zaskoczenia, których w mojej opinii, było zbyt mało. O czym jest "Trumna"?
Dlaczego wspomniałam o niezbyt optymistycznym odbiorze tej książki? Akcja do większej połowy książki, wlecze się niemiłosiernie, główna bohaterka nie wywołała przynajmniej u mnie żadnych pozytywnych emocji, no może poza litością. Zakończenie książki choć przewidywalne, daje czytelnikowi namiastkę satysfakcji spędzonego na lekturze czasu. Podsumowując pomimo takiej a nie innej oceny "Trumny" pozostałe książki Arno wciągnęły mnie na tyle, aby sięgnąć po coś jeszcze z jego twórczości.

Dość długo czytałam tę książkę.
I tak do końca nie wiem co napisać😕Zaintrygował mnie tytuł i opis książki.
Jednak ostatecznie mocno się rozczarowałam.
Fabuła wlecze się niemiłosiernie.
Mamy tu morderstwa kobiet, które są zamykane w trumnie i pogrzebane żywcem. Do tego jedna z kobiet - Eva- ma straszne sny, w których właśnie budzi się w takiej zamkniętej trumnie. O co w tym wszystkim chodzi? Tego próbują się dowiedzieć komisarz-choleryk i jego partnerka.
Mało akcji. Policjanci chodzą od jednego świadka, do drugiego. Mocno przegadana jest ta książka.
Końcówka - niestety dla mnie przewidywalna😕
„No takie se”. Ocena 5/10.

Dość długo czytałam tę książkę.
I tak do końca nie wiem co napisać😕Zaintrygował mnie tytuł i opis książki.
Jednak ostatecznie mocno się rozczarowałam.
Fabuła wlecze się niemiłosiernie.

" Trumna" to porywający thriller przy czytaniu którego nawet przez chwilę się nie nudziłam. Szybka akcja, ciekawy pomysł na fabułę i mroczna zagadka.

Niestety są też minusy, a mianowicie, bohaterowie. Przy tak energicznie i dobrze przemyślanej akcji, postaci powinny świecić, być niczym chorągiew na maszcie, a tymczasem, każda osoba jest płaska. Niby żyją, mają swoje problemy i przemyślenia ale brakuje im pewnego realizmu, a ich zachowanie jest sztuczne i nienaturalne.

Książka miała potencjał, czytało się dobrze z dużym zainteresowaniem, szczególnie byłam ciekawa zakończenia, które niestety nie zaskoczyło. Od jakiegoś czasu podejżewałam że coś jest na rzeczy. Mimo wszystko miałam w zanadrzu jeszcze przynajmniej dwa inne zakończenia. To jednak okazało się najciekawsze.

Na jak długo pozostanie ta książka w mojej pamięci ? Nie wiem. Po przeczytaniu " Traktu " ta plasuje się na poziomie średnim co nie znaczy że nie polecam tej lektury. Miłośnikom powieści grozy może się spodobać.

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Już dawno nie czytałam takiej książki. Wciągnęła mnie bez reszty. Niesamowite dla mnie jest to, jak umysł ludzki jest w stanie chronić życie na wszelkie sposoby, bo rozszczepienie osobowości to przejaw obrony. Oczywiście obrony przed drugim człowiekiem. To okropne co może zrobić jeden człowiek drugiemu.

Jestem w szoku… Zbieram szczękę z podłogi, oczy próbuję z powrotem wcisnąć do orbit…
Rewelacyjna powieść z dreszczykiem i misterną zagadką, która niejednemu wywoła gęsią skórkę.

TRUMNA to powieść trochę podobna do „Kopciuszka”, tylko bardziej drastyczna, brutalna i ze smutnym zakończeniem… Bo nie w każdej historii zjawia się książę z bajki, który wybawia z opresji…
W tej historii ofiar złej machochy jest więcej…
TRUMNA to gorzka prawda o egoizmie rodziców i o ich własnym pożądaniu do szczęściu za wszelką cenę, (możecie mnie za te określenie zlinczować).
Fabuła okazuje tchórzostwo rodzica, agresję zrodzoną z nicości i skutki spowodowane przemocą…
Bo ile można znieść cierpienia? Jaka jest złota rada by przetrwać piekło?

Przyznam, że powieść mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie.
Tempo akcji mogło się szybciej rozwijać, gdyż nad śledztwem pracowało sporo policjantów, a rozwiązanie zagadki ani trochę się nie układało w całość, ale finał jest istnym granatem!
Polecam jeśli chcesz przeżyć emocje, które dostarczą Ci sporej dawki adrenaliny, wzbudzą smutek, by na koniec dojść do zasadniczej puenty… Nie zawsze to co dla rodzica jest najlepsze, jest najlepsze dla dziecka!

W tej...

Taki trochę naciągany kryminał. Ale przeczytać można (po drodze do pracy na przykład.

O losach Evy, która nie radzi sobie zbytnio ze swoim życiem, na domiar złego gdy zaczynają ginąć kobiety (pogrzebane żywcem) to Eva zaczyna o tym śnić, mając wrażenie że sama znajduje się w trumnie, a faktyczne obrażenia każą jej wątpić w nierealistyczność i we własne zdrowie psychiczne. Pogłębiając się w jej historię zaczynamy my czytelnicy poznawać Evę coraz bardziej, a jej sekrety, zaczynają wychodzić na światło dzienne. Dlaczego wspomniałam

Na półkach: , , , , , ,

"TRUMNA" to kolejny świetnie napisany thriller Arno S. Trzyma w napięciu, co jak już wiecie jest dla mnie bardzo ważne w tym gatunku. Udało mi się domyślić kto jest mordercą, ale wcale nie popsuło mi to radości z czytania. I znów nie mogłam zasnąć 🙈🙈🙈😂
Możecie sobie wyobrazić jakie to musi być straszne uczucie obudzić się w zamkniętej trumnie, istny horror! A tak właśnie przez kilka nocy budzi się Eva, główna bohaterka.
W desperacji udaje się do psychiatry poleconego przez przyjaciółkę. W między czasie dostaje dziwne, mrożące krew w żyłach "wiadomości" od mordercy, by się wreszcie obudziła. Zastanawiające, prawda?
Kto jest owym mordercą: brat Evy, który ponoć zginął wiele lat temu, jej psychiatra, przyjaciółka, mąż jej zabitej przyrodniej siostry czy może pracownik z jej firmy, który chce mieć większą władzę. Zgadywać można bez końca :)
Gorąco Wam polecam tę lekturę.

• Kryminały
  • 2015