I gadaj tu z idiotami

Okładka książki I gadaj tu z idiotami Glenn Beck
Okładka książki I gadaj tu z idiotami
Glenn Beck Wydawnictwo: Zysk i S-ka publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Arguing with Idiots: How to Stop Small Minds and Big Government
Zysk i S-ka
2015-05-11
2015-05-11

Spodziewałem się czegoś na wyższym poziomie. Oczywiście jest to zbiór zdroworozsądkowych zasad i przemyśleń, ale napisana jest, nawiązując do tytułu, jak dla idiotów. Pełno nieczytelnych obrazków, jakieś memy porozrzucane między głównym tekstem,generalnie ciężko się to czyta. Jeśli to miało być przeznaczone dla bardziej ogarniętej części amerykańskiego społeczeństwa to współczuję poziomu ich debaty publicznej.

Na okładce książki możemy przeczytać: „ To brutalna rozprawa i trafne obnażanie wszystkich przesądów i zagrożeń serwowanych nam przez międzynarodówkę liberalno-lewicową (…) ostatecznie totalny zamordyzm w imię politycznej poprawności."

Wiecie co? Po raz pierwszy, niby Mariusz Max Kolonko, opis na okładce mówi nam jak jest. Wydawnictwo Zysk i S-ka nie wciska nam ładnie wydanego bubla (och Panie, jak to jest ładnie wydane! Wszystkim konserwatystom można ją kupować na gwiazdkę!). Oczywiście, ktoś naprawdę mocno zainteresowany polityką, nie dowie się z książki Becka nic specjalnie nowego. Za to z całą pewnością będzie idealna dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, co to właściwie oznacza być konserwatystą, a co być liberałem. Gwarantuję, że czytając niektóre cytaty i dane statystyczne będziecie wytrzeszczać oczy ze zdziwienia.

* Opinia jest fragmentem recenzji http://magazyn-opinii.blogspot.com/2015/09/i-gadaj-tu-z-idiotami-czyli-jak.html

• 2016
  • 2016