Amelia i Kuba. Kuba i Amelia. Nowa szkoła

Cykl: Amelia i Kuba (tom 2)
Wydawnictwo: Powergraph
Kuba, Amelia, szkoła, rówieśnicy

Jedenastolatkowie Amelia i Kuba oraz ich rodzeństwo – superinteligentny dziesięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi – idą do nowej szkoły. Jak się odnajdą w nowym miejscu wśród nieznanych rówieśników?

„Nowa szkoła” opowiada o ważnych sprawach małych ludzi w sposób zabawny i wciągający. Powieść dla dzieci od lat siedmiu do dwunastu, ale i starsi czytelnicy znajdą w niej coś dla siebie.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.czytambolubie.com/wp-content/uploads/20...»

Wkp | 2015-06-25

NOWE PRZYGODY

Amelia i Kuba, postacie, które zdawały się jednorazową odskocznią Kosika od Felixa, Neta i Niki, powracają w trzecim tomie przygód i wszystko wskazuje na to, że chyba zadomowią się na naszym rynku wydawniczym na dłużej.

Kiedy poznaliśmy tytułowych bohaterów, ich wakacje się kończyły, teraz zaś zaczyna się nowy rok nauki. Nowa szkoła to zawsze miejsce pełne wyzwań i stresu, kiedy jednak jest się Kubą czy Amelią, albo cierpiącym na zespół Aspergera Albertem, tudzież szaloną pierwszoklasistką pełną zapędów, jakich nie spotyka się zazwyczaj u dziewczynek, wszystko nabiera zupełnie nowego wymiaru. Jak poradzą sobie w nieznanym im środowisku, pośród nieznanych im ludzi? I w jakie nowe przygody/kłopoty wpakują się tym razem?

Trzeci tom KiA/AiK to powrót do pełnego humoru i akcji świata czwórki szalonych dzieciaków, który dzieci zdążyły już z pewnością pokochać. Powrót bardzo udany, trzymający znakomity poziom poprzedników, a co ciekawe niepodzielony tym razem na dwie...

Truizm: Rafał Kosik to jeden z moich ulubionych autorów. Podbił moje serce Felixem, Netem i Niką, a gdy jakość tej serii zaczęła iść niepokojąco w dół (na szczęście to już przeszłość - tutaj znajdziecie recenzję ostatniego tomu), z radością przyjęłam Kubę i Amelię. Godzina duchów (recenzja tutaj), mimo że skierowana do młodszego czytelnika, wciągnęła mnie i odprężyła. Była świeża oraz zabawna. Od Nowej szkoły oczekiwałam czegoś podobnego. I czuję się zaspokojona tylko połowicznie.

Pierwszy września. Kuba, Amelia i ich rodzeństwo, aspergerowiec Albert oraz zwariowana Mi idą do nowej szkoły. Oznacza to nowe znajomości, ale też nowe problemy. Sporo problemów. Problemów, które mogą zachwiać relacjami głównych bohaterów.

Przy okazji drugiego tomu zupełnie zmieniła się forma powieści. Pierwszy został wydany niejako w dwóch częściach: osobno punkt widzenia Amelii, osobny Kuby. Zabieg średnio udany,...

eR_ | 2016-10-11
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 07 października 2016

Amelia i Kuba, Kuba i Amelia, dwójka zwariowanych dzieciaków, którzy zdawali się być tylko swego rodzaju odskocznią od poważniejszych dzieł autora, wracają w tomie trzecim i raczej nie jest to spotkanie ostateczne. Polubiłem tych bohaterów i ich przygody, w końcu książka w założeniu przeznaczona dla czytelników w przedziale 7-12 lat, jest i dla mnie.W zamierzchłej przeszłości miałem i lat siedem, a nawet dwanaście.

"Amelia i Kuba.Nowa szkoła" to kolejna opowieść o naszych przyjaciołach, tym razem w realiach szkolnych.Wakacje się skończyły i niestety zaczął się pełen udręki czas nauki.Czyżby? Nasza dwójka pokaże, że szkoła to wcale nie jest nudne miejsce.Tutaj także dużo się dzieje, a każdy dzień to nowa przygoda.

Sympatyczna opowieść, pełna humoru i zwrotów akcji.Bohaterów nie sposób nie lubić, a ich relacje są przezabawne.Rafał Kosik, kolejny raz sprawił, że lektura była samą przyjemnością, bez żadnych zgrzytów, czy znużeń przydługimi wstępami.Polecam gorąco.

Justyna_78 | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

I kolejna książka Rafała Kosika którą z przyjemnością z synem przeczytaliśmy w kilka wieczorów.
Mała Mi jest najlepsza ;) zabawna sześciolatka.
"Nowa szkoła" to pełna przygód i zwrotów akcji książka która spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom.
Problemy nastolatków, nowe trudne słownictwo małej Mi, regulamin szkolny który należy zmienić np. pozwolić na przyprowadzanie zwierząt do szkoły, nieporozumienia i bójki nastolatków, nowe przyjaźnie szkolne i antypatie jednym słowem dzieje się i z wielką przyjemnością sięgamy po kolejną część przygód Amelii i Kuby "Stuoki potwór".

Alannada | 2015-06-22
Na półkach: Na własność, Przeczytane

Dawno nie miałam w rękach książki przeznaczonej dla młodego czytelnika, który być może dopiero przekonuje się do szlachetnej sztuki czytania na szerszą skalę (pomimo usilnych starań systemu edukacji i socjalizacji wpierającego mu, że książki są nudne i dla frajerów). Gdy więc pojawiła się okazja do zrecenzowania powieści Amelia i Kuba. Kuba i Amelia. Nowa szkoła nie wahałam się długo. Zobaczmy, co też można znaleźć we współczesnej literaturze dla młodych czytelników, jakie wzorce i spsoby radzenia sobie z życiem w Kraju Kwitnącej Lipy proponują autorzy.
Powieść rozpoczyna się pewnego wrześniowego poranka, gdy każdy mlody człowiek dzieli ten sam los z resztą rówieśników i idzie do szkoły. Na samym początku uderzyło mnie, jak wiele zmieniło się w życiu jedenastolatków od czasu gdy sama miałam tyle lat - dzieciaki mają nie tylko laptopy i tablety, ale też co najmniej kilka toreb i plecaków. Moje pytanie - gdzie to się mieści? Odpowiedź - w Zamku, niedawno wybudowanym apartamentowcu,...

Kinga Kulig | 2015-07-06
Przeczytana: 20 czerwca 2015

„Amelia i Kuba. Nowa szkoła. Kuba i Amelia” – jest trzecią powieścią serii Amelia i Kuba. Po raz kolejny zderzamy się ze światem nastolatków, którzy od września rozpoczynają nowy semestr nauki.
Przed Mi, siostrą Kuby czeka rok pełen wyzwań, ale i aktywności. Jednakże mała dziewczynka szybko wkupuje się w działalność i funkcjonowanie szkoły, świetnie się w jej klimacie odnajduje, może, dlatego, że nie zasmakowała jeszcze uczucia ciężkiego ślęczenia nad książkami? ;-) Jej szczególną uwagę zwraca włóczący się obok budynku szkolnego pies z bandaną. Jest zaciekawiona, dlaczego tak codziennie spaceruje wokół tego miejsca, pragnie z nim zaprzyjaźnić się, ale niestety uniemożliwia jej to alergia. Doszukuje się różnych sposobów zainicjowania kontaktu z psiakiem, szykuje nawet własnoręcznie wykonany kombinezon, ale nie zdaje on egzaminu, dziewczynka nie ma w nim możliwości oddychania, mimo to, nie poddaje się. Dopytuje się kolegi, co może zrobić dla siebie i psa w tym kierunku. Jej...

Wujek_Grzyb | 2015-06-04

Ilu z nas choć raz w swoim życiu zmieniało szkołę? Sam niestety byłem zmuszony to zrobić. Nagle po wakacjach znalazłem się w nowym otoczeniu z jednym znajomym. Ponieważ były to czasy liceum to nie miałem takiego dużego stresu jak bohaterowie najnowszej książki Rafała Kosika - Kuba i Amelia Nowa szkoła, o której dziś napiszę kilka słów.

Rafała Kosika znam głównie z pozycji dla starszego wiekiem czytelnika jak "Mars", "Vertica" czy "Kameleon" oraz z różnego rodzaju opowiadań jak na przykład (bardzo lubiane przeze mnie) "Miasta ponad i pod" z bardzo dobrej antologii "Herosi". Rafał jest również autorem serii dla młodszego, nastoletniego czytelnika - "Felix, Net i Nika". Od jakiegoś czasu swych sił próbuje również w pisaniu dla najmłodszego grona. Dziś recenzowana książka jest właśnie jedną z nich.

Głównymi bohaterami "Nowej szkoły" są dzieciaki znane młodemu czytelnikowi z poprzednich 2 tomów "Amelia i Kuba Godzina duchów" i "Kuba i Amelia Godzina duchów", choć raczej z...

LwicaSalonowa | 2018-11-04
Na półkach: Dzieci 9+, Przeczytane

doskonała książka dla dzieci i młodszej młodzieży. O przyjaźni, zmianach, wyzwaniach. Wartością dodaną jest to, że jeden z bohaterów ma Zespół Aspergera, jest to traktowane zupełnie normalnie (stanowi pewne wyzwanie dla rodziny), ale przede wszystkim jest to bohater budzący sympatię mimo swoich problemów/zalet. Jego funkcjonowanie jest opisane zwyczajnie i i myślę, że dzieciaki czytające tą książkę (i całą serię), też zupełnie "zwyczajnie" uczą się większej tolerancji i tego, jak odmiennie funkcjonują tak wyjątkowe dzieci.
polecam

ZAPRASZAM

Proza Rafała Kosika interesowała mnie od dawna. Wiele dobrego nasłuchałam się o jego serii ,,Felix, Net i Nika", a kiedy na Targach Książki w Warszawie zobaczyłam długą kolejkę do tego autora, wiedziałam, iż musi być dobrym pisarzem. Wyobraźcie, więc sobie moją radość, gdy wydawnictwo Powergraph zaproponowało mi zrecenzowanie dzieła pana Kosika - o tak, mój uśmiech był baaaardzo szeroki!

Głównymi bohaterami są dzieci widoczne na okładce książki - Amelia, Kuba, Albert i Mi. Wspólnie przeżywają, z pozoru zwyczajne, przygody, choć Rafał Kosik opisuje je w taki sposób, iż nawet poranne wyrzucanie śmieci staje się wyczynem ekstremalnym. Czworo młodych ludzi napotyka na swojej drodze wiele problemów, jednak dzięki odwadze i ogromnej przyjaźni przeskoczą nad każdą kłodą, która zostanie rzucona im pod nogi!

,,Lepiej wciśnij ten gaz, ojciec. Miejsce w ostatniej ławce samo się nie zajmie."

Mimo tego, że za jakieś pół roku...

Sonrisa | 2018-10-03
Przeczytana: 03 października 2018

Świetna, zabawna historia nie tylko dla dzieci. Przyznam, że i mnie wciągnęło i podczas lektury nie mogłam powstrzymać się od głośnych wybuchów śmiechu. Moje serce skradła zwłaszcza postać Mi. Ale od początku...

Przyjaciele rozpoczynają naukę nowej szkole. Muszą się tu odnaleźć wśród nowych kolegów, w nowym otoczeniu, co oczywiście nie jest proste... Przy tym przeżywają mnóstwo zabawnych sytuacji.
Książka jest napisana z humorem, a przy tym porusza bardzo ważne kwestie, związane z emocjami, odnajdywanie się w nowej sytuacji czy zespołem Aspergera, który ma jeden z bohaterów. Wszystko podane jest w takiej formie, że książka bawi i uczy jednocześnie. I czyta się ją bardzo przyjemnie...

To pierwsza książka z cyklu, jaka wpadła nam w ręce, choć to drugi tom. Mimo, iż lubię czytać od początku serii, tutaj nie miałam problemów, żeby się odnaleźć. Polecam wszystkim dzieciakom. I ich rodzicom!