Pippi na południowym Pacyfiku

Okładka książki Pippi na południowym Pacyfiku Astrid Lindgren
Okładka książki Pippi na południowym Pacyfiku
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 3) Seria: Astrid Lindgren literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pippi Pończoszanka (tom 3)
Astrid Lindgren
Pippi Långstrump i Söderhavet
Nasza Księgarnia
2015-01-01
2015-01-01
9788310120236
Teresa Chłapowska
Pippi morze opowiadania koń małpka przyjaźń przygoda

Trochę takie już na siłę dopisane te historyjki, połowa dzieje się w wiosce, jak do tej pory, a połowa na Pacyfiku, co zmienia nieco odbiór zakończenia poprzedniej części. Przygody bohaterów robią się powtarzalne, a do tego ten ich pobyt na wyspie, gdzie Pippi zostaje "murzyńską księżniczką"... Wiem, że intencje autorki nie były złe, ale z dzisiejszej perspektywy zwyczajnie niektóre z opisywanych rzeczy są nie na miejscu, co czyni je nieprzyjemnymi w odbiorze. W poprzednich książkach z cyklu nie było to aż tak odczuwalne.

Uwielbiamy z córką wszystkie bohaterki Astrid Lindgren. Cieszę się, że autorka opowiada historie dziewczynek i że przedstawia je tak, jak powinno się małej dziewczynce (i małym chłopcom oczywiście też) przedstawiać dziewczynkę/kobietę. Pippi może jest przerysowana, ale jej niesamowita siła czyni z niej superbohaterkę. A to dzieciaki przecież bardzo lubią. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Pokochałyśmy Pippi taką jaka jest. A jaka jest? Trochę roztrzepana i nadpobudliwa, ale przy tym zaradna i samodzielna. Dziewczynka bezinteresownie niesie pomoc innym. Jest wierną przyjaciółką ludzi i zwierząt. Śmiałyśmy się przy tej lekturze często, także zasługuje według Nas na 10!

Jako osoba ciężko uzależniona nie potrafię wytrzymać dnia bez czytania,a że nie doszła mi jeszcze kolejna książka sięgnąłem po coś z półki.Wróciłem sobie do książki z dzieciństwa szwedzkiej autorki Astrid Lindgren.Króciutka książka z wakacyjnym klimatem,Pippi to symbol nieograniczonej swobody i dzieciństwa.To książka dla dzieci,ale nie znam się na dzieciach i nie wiem czy są jeszcze takie,które rozrywki szukają w książkach.Myślę,że już prędzej dorośli do tego wracają i sobie przypominają dzieciństwo.

Jedna z najbardziej ulubionych książek mojego dzieciństwa. Pociąga swoją tajemniczością, zwariowaniem i odmiennością. Jako dziecko marzyłam, żeby mieć takie życie jak Pippi. Dziś wspominam to z sentymentem:) I na pewno będę czytać tą książkę własnemu dziecku:)

Kolejny tom który porywa młodego czytelnika.Obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce.

To jest bardzo fajna książka bardzo polecam ją lubiącym przygody czytelnikom!!!📖😱👍👍😜

Słuchaliśmy podczas podróży z dziećmi na wakacje. Czytane fantastycznie przez Edyte Jungowska! Polecamy!

7/10 - dobra

7/10 - dobra

Pippi rozrabia dalej. I w dalszym ciągu ma to swój styl.

Pippi rozrabia dalej. I w dalszym ciągu ma to swój styl.

Ta dziewczynka wie czego chce i potrafi zadziwić.

Ta dziewczynka wie czego chce i potrafi zadziwić.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa