Marrow

Wydawnictwo: CreateSpace
angielski

In the Bone there is a house. In the house there is a girl. In the girl there is a darkness. Margo is not like other girls. She lives in a derelict neighborhood called the Bone, in a cursed house, with her cursed mother, who hasn’t spoken to her in over two years. She lives her days feeling invisible. It’s not until she develops a friendship with her wheelchair-bound neighbor, Judah Grant,...

In the Bone there is a house.

In the house there is a girl.

In the girl there is a darkness.

Margo is not like other girls. She lives in a derelict neighborhood called the Bone, in a cursed house, with her cursed mother, who hasn’t spoken to her in over two years. She lives her days feeling invisible. It’s not until she develops a friendship with her wheelchair-bound neighbor, Judah Grant, that things begin to change. When a neighborhood girl, seven-year-old Neveah Anthony, goes missing, Judah sets out to help Margo uncover what happened to her.

What Margo finds changes her, and with a new perspective on life, she’s determined to find evil and punish it–targeting rapists and child molesters, one by one.

But hunting evil is dangerous, and Margo risks losing everything, including her own soul.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/22253643-marrow

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/22253643-marrow

Aneta Wiola | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"CO SIĘ DZIEJE Z OSOBĄ, KIEDY JEJ WŁASNY UMYSŁ STAJE SIĘ WROGIEM? NIE WIEM. I BOJĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ."
Wyobraź sobie, że jesteś sam. Zupełnie sam. Nikt cię nie kocha. Okazuje się, że twoja matka to samolubna dziwka. Nie masz przyjaciół, kradniesz pieniądze na jedzenie, bo nikt o ciebie nie dba. Błagasz o miłość, ale tego nikt nie dostrzega. Jesteś niewidzialny.
Kiedy Margo jest jeszcze dziewczynką sama jest zdana na swój los. Dziecko uczy się bycia dorosłym, w końcu w osamotnieniu próbuje przetrwać. Los 18-latki całkowicie się odmienia, kiedy na swojej drodze poznaje niepełnosprawnego Judah. Chłopak nadaje nowy sens życiu Margo, a chwile, które wspólnie spędzają ich odmieniają. Pewnego dnia w miasteczku nastolatków, zwanym Bone, dochodzi do zniknięcia dziewczynki. Wkrótce zostaje odnalezione ciało, a to ma być dopiero początek makabrycznej serii zbrodni.

Tarryn Fisher jest bardzo dobrze znaną mi pisarką. To jej piąta książka, którą przeczytałam i muszę przyznać, że strasznie się...

Roman Dłużniewski | 2017-01-25

To jest rzekomo thriller dla młodzieży a mnie, starego byka książka ogromnie wciągnęła. Pani Fisher wspaniale odmalowała Bone, miasteczko ciemności i przygnębienia. Czułem ten klimat, chodziłem z Margo i autorką po ulicach Bone i bardzo mnie to wszystko kręciło. I to pragnienie zemsty, które może nami całkowicie zawładnąć. Warto przeczytać!!

mclena | 2017-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 28 stycznia 2017

"Wydaje mi się, że bycie chcianą to najlepsze uczucie ze wszystkich. Uczucie, które spaja twoje życie, daje ci cel istnienia."

Tarryn Fisher jest stuknięta - to fakt nie od dzisiaj znany, a jej książki wyraźnie to odzwierciedlają. Skupia się mocno na psychice człowieka, na tym jak funkcjonuje, kiedy spotyka ją różnego rodzaju dramat. Muszę przyznac, że przedstawia bardzo ciekawe podsumowania, głownie dlatego, że są brzydkie, a nie o takich rzeczach ludzie przeważnie chcą czytać. "Margo" to chyba największe skupisko "pokręconości" ludzkiego istnienia w wydaniu Tarryn i z pewnością nie jest to coś czego się spodziewałam. Czyta się dobrze, nawet bardzo dobrze, postać Margo jest bardzo intrygująca i nie mogłam się oprzeć chęci poznania jej lepej z każdym nastepnym rozdziałem. Problemem moim zdaniem jest to, że autorka odrobinę przekombinowała z końcówką. Wyjasnienie wyszło mało przekonująco i pozostawiło zbyt wiele pytań bez odpowiedzi - dla jednych będzie to zaletą, dla mnie było to...

kryminalnakuchnia | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, New Adult

Literatura młodzieżowa wyrasta niczym grzyby po deszczu. Ten niezwykle popularny gatunek pojawia się niemalże wszędzie. W księgarniach, bibliotekach czy stoiskach z prasą kolorową. Nie dziwi również fakt, że po "młodzieżówkę" sięga już nie tylko młodzież, ale i dorośli.

"Margo" to, w moim odczuciu, zdecydowanie lektura dla starszych czytelników.

Tarryn Fisher stworzyła niesamowitą historię, gdzie New Adult przechodzi momentami w ostry jak brzytwa thriller. Powiedzenie, że nie można się od niej oderwać jest delikatnie powiedziane, bo sięgając po "Margo", macie jak w banku, że cały świat przestanie istnieć.

Ta niesamowita powieść aż kipi od emocji. Będziecie śmiać się, płakać, rzucać książkami i cholera wie, czym jeszcze.

Autorka po raz kolejny udowadnia, że jej proza nie ma sobie równych, a historie napisane przez nią są zaskakujące i niepowtarzalne.

Główna bohaterka, cóż, możemy ją kochać bądź nienawidzić. Tarryn zadbała, by na światło dzienne wyszły wszystkie...

Aleksandra | 2017-01-21
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Życie Margo od zawsze było inne niż jej rówieśników. Nastolatka nie ma przyjaciół, a każdy jej dzień wygląda tak samo. Pewnego dnia w jej rodzinnym mieście ginie mała dziewczynka. W tym samym czasie Margo zaprzyjaźnia się z Judahem, bo choć chłopak mieszka blisko niej to nigdy nie zamieniła z nim nawet słowa. Jednak w jej głowie jest tylko jedna myśl - znaleźć mordercę dziewczynki i wymierzyć sprawiedliwość. Oko za oko...

Książka Tarryn Fisher wyróżnia się specyficznym klimatem, który dany jest poznać czytelnikowi już od pierwszych stron. Autorka skupia się na tym, by przedstawić odbiorcy Bone jako miasto ponure, z którego każdy o zdrowych zmysłach chce uciec. Jest to miejsce, którego tak właściwie być nie powinno. Pozbawione miłości, przyjaźni, troski o innych. Spotkasz tu za to egoizm, zło i strach. Twoim sąsiadem prawdopodobnie będzie diler narkotyków albo złodziej. Tak też było z Margo. Dziewczyna wychowywana przez matkę prostytutkę każdego dnia patrzyła jak pogubieni ludzie...

Izabela Pycio | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

"Żebyś była naprawdę szczęśliwą, musisz tego chcieć. Choćby życie ci się skomplikowało, musisz zaakceptować to, co się stało, porzucić ideały i nakreślić nową mapę prowadzącą do szczęścia."

Bone, dawne miasto portowe, z wyraźnymi śladami upadłych firm, wzrastającym wskaźnikiem bezrobocia, marazmem, biernością i strachem unoszącym się nad ulicami niczym gęsta mroczna mgła. Miejsce, w którym ludzie nauczyli się skupiać raczej na przetrwaniu niż szczęściu, w nędznej egzystencji nie liczą już nawet upływających dni. Dorastanie w patologicznym i przytłaczającym środowisku nie jest łatwe, marzenia stopniowo ulatniają się, a jakakolwiek rozgrywka z przeciwnościami losu często kończy się spektakularną porażką. Człowieka pochłania głęboka pustka, rozczarowanie i rozżalenie, szara codzienność przytłacza ciężarem. Dlaczego tak trudno skutecznie zawalczyć o siebie samego, zerwać pokoleniowy schemat udręki i klęski? Czym ukoić ból w sercu z powodu braku perspektyw na przyszłość? Jak wyrwać się...

Wybredna Maruda | 2017-01-06
Przeczytana: grudzień 2016

Nie zdarzają się powieści dla młodzieży tak przerażające, że jednak młodzieży nie polecam ich czytać. A nie. Jednak się zdarzają.

Margo jest powieścią totalnie psychopatyczną i przerażającą. Jeżeli wydaje Wam się, że historia nastoletniej Margo mierzącej się z kłopotami dnia codziennego, problemami rodzinnymi, urozmaicona o poznanie chłopaka, z którym będzie poszukiwać mordercy okaże typowym new adult - to jesteście w błędzie. Tego tytułu nie da się nazwać romansem, nie da się nazwać płytką młodzieżówką - tak dużej ilości psychologicznych wątków i psychodelicznego klimatu pomieszanego z kryminałem dawno nie widziałam. Autorka pokazuje nam, jak negatywny wpływ na człowieka może mieć środowisko patologiczne, w którym żyje. I jej styl pisarski robi to w niezwykle bolesny sposób.

Tarryn Fisher poznałam po raz pierwszy przez okazji Never Never. Dzięki najnowszemu spotkaniu domyślam się, że to właśnie Tarryn napisała w tamtym duecie te ciekawsze i bardziej mroczne partie, a Colleen...

Wkp | 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

INTROWERTYCZKA I CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA KONTRA MORDERCA

Po „Margo” sięgnąłem zachęcony opisem na okładce. Po nim jednak spodziewałem się nieco innej opowieści, więc kiedy historia zaczęła się w typowym dla young adult stylu, poczułem się zwiedziony. Zresztą sam początek niczym się nie wyróżniał; ot prosty thriller dla młodzieży. Ale z czasem wciągnąłem się w napisaną przez Tarryn Fisher powieść i muszę przyznać, że mimo minusów to całkiem niezła książka dla miłośników zbrodni i zagadek.

Margo to nastoletnia dziewczyna, która nie miała lekkiego życia. Jej chora na depresję matka, matka zarabiająca swoim ciałem, matka tłamsząca ją, nigdy nie potrafiła okazać jej uczuć. Introwertyczna nastolatka musiała więc radzić sobie sama, żyjąc w mrocznym domu zwanym przez nią „pożeraczem”, znajdującym się w równie mrocznym miasteczku Bone. Ale pewnego dnia Margo poznaje Judaha, starszego chłopaka z sąsiedztwa przekutego do wózka. Ich przyjaźń odmienia dziewczynę, a wkrótce oboje trafią w sam...

vampireheart | 2018-01-02
Przeczytana: 30 listopada 2017

W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność... Zaraz, moment. Dla mnie powinno być trochę inaczej. W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka i Bone, i dom, a w międzyczasie pojawia się zamroczenie. Tak. Tak lepiej.

Bone to specyficzne miasteczko, w którym wszyscy się znają, ale nikt z nikim się nie liczy. W tak ponurym miejscu dorasta Margo, mieszkająca ze swoją matką w pożeraczu - przerażającym domu, który wydaje się być żyjącą istotą. Dziewczyna dorasta w strachu, a strach zajada nie tylko słodkościami, ale też wspominaniami szczęśliwych chwil z matką. Teraz kobieta prostytuuje się i pała nienawiścią do córki, w ramach czego w ogóle z nią nie rozmawia - jedyną formą komunikacji są listy zakupów. Iskierka nadziei pojawia się, kiedy Margo poznaje niepełnosprawnego chłopaka o imieniu Judah. Iskierka pojawia się jednak w niewłaściwym momencie -...

Ewelina229 | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Nie mam pojęcia jak odnieść się do tej pozycji, dawno nie czytałam (a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że nigdy) tak pokręconej książki.
Totalnie chora i przez większość stron zastanawiałam się kto mógł napisać coś tak nienormalnego.
Może innym się podoba, ja przyznaję że nie rozumiem fenomenu tej książki.
I pewnie gdyby nie fakt, że posiadam jeszcze jedną książkę tej autorki, to już bym ją skreśliła. W tym wypadku, no cóż nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz zmierzyć się Tarryn Fisher

Patronaty tygodnia

Kolejny poniedziałek, kolejne zestawienie nowości wydawniczych. Kryminały, thrillery, sensacja i coś na ukojenie serc – dla każdego czytelnika coś miłego. Sprawdźcie, jakie tytuły pod naszym patronatem pojawią się w najbliższych dniach w księgarniach.