Długa droga do domu

Okładka książki Długa droga do domu Joanna Jax
Okładka książki Długa droga do domu
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf literatura piękna
Videograf
2015-07-01
2015-07-01

Wow!!! Najlepsza książka Pani Joanny którą przeczytałam!!! Mega!!

Wow!!! Najlepsza książka Pani Joanny którą przeczytałam!!! Mega!!

Napiszę krótko: wow

Napiszę krótko: wow

Uwielbiam książki Joanny Jax a ta jest poprostu świetna! Bardzo polecam !!!

Uwielbiam książki Joanny Jax a ta jest poprostu świetna! Bardzo polecam !!!

Przepadłam. Nie mogłam się od niej oderwać. Długa droga do domu to wielowątkowa historia życia Antoniny Tańskiej. To połączenie romansu i sensacji. Dziewczyna zakochuje się w narzeczonym siostry, zachodzi z nim w ciążę i wywołuje skandal. Para osiedla się na dalekiej Kubie. Tam zaczynają się jej niesamowite losy. Jest namiętność, historia w tle. Rewolucja. Losy bohaterki śledzimy przez prawie całe jej życie. Polecam.

Lubię książki tej autorki. Ta opowiada o losach Antoniny Tańskiej, które wpisane są w burzliwą historię świata. Jedna podjęta decyzja wpłynęła na całe jej życie i zmusiła do poszukiwania swojego miejsca na ziemi. To powieść, która skrywa w sobie wiele gatunków i wiele emocji. I choć jest powieścią wielowątkową, nie ma w niej chaosu. Znajdziecie tu miłość, przyjaźń, tęsknotę, dramat matki, wojenne losy i rewolucyjne zrywy, a także drogę bohaterki do poznania samej siebie i odkrywania własnej wartości.

Warto przeczytać. Polecam.

Warto przeczytać. Polecam.

Przyznam, że przepadłam. Opowieść pełna emocji. Jest tęsknota, żal, nadzieja, ale przede wszystkim miłość do dziecka która jest siłą napędzającą do działania.

"Długa droga do domu" Joanna Jax
Witam się z wami w nowym roku tą niesamowitą, poruszającą książką Joanny Jax.
To historia Polki na przestrzeni jej całego życia, życia pełnego niesamowitych i niebezpiecznych przygód, pełna wzruszeń, wędrówki po całym świecie, w poszukiwaniu szczęścia, miłości i swojego miejsca na ziemi. Ale także historia kobiety poszukującej swojego zaginionego synka. Kobiety, która w tej podróży poznaje siebie, choć czasem jest bardzo niezadowolona z tego co widzi, lecz zaczyna się akceptować i kochać. Kochać tę, którą jest na prawdę, a nie tę, którą widzą inni.
Antoninę poznajemy z dzienników, które pisała do pewnego momentu swojego życia. Dzienników, które przez przypadek trafiają w ręce Joanny, kobiety, po rozwodzie, która kupiła rodzinny dom Antosi. Rękopisy przenoszą nas kolejno do przedwojennego Teresina gdzie poznajemy sielskie życie młodziutkiej, 11-letniej Tosi, po USA, Kubę, Boliwię, Paryż, Berlin i Londyn, gdzie rzucają ją koleje losu. Aby znów w 1990 roku wrócić do Polski i ukochanego Teresina, poznajemy tu dalsze losy już 70 letniej Antoniny.
Bardzo piękna książka z historią w tle. Z tych, w których sympatyzujemy i darzymy uczuciami bohaterów. A gdy opowieść się kończy mamy poczucie straty, że to już i dalej nic nie będzie.
Polecam 👍

"Długa droga do domu" Joanna Jax
Witam się z wami w nowym roku tą niesamowitą, poruszającą książką Joanny Jax.

Zmęczyła mnie ta książka. Na początku historia bardzo wolno się rozkręcała, potem za szybko leciała do przodu. Niby Tonia szukała syna, ale jakoś dziwnie mocno skupiała się jednak na rewolucji, zamachach, działalności konspiracyjnej... Czytałam najpierw zachłannie, czekając na momenty zwrotne w poszukiwaniach syna, a tu nic... Tylko rewolucje, walki, mężczyźni... I dopiero Joanna doprowadza do rozwikłania "zagadki".
Język którym napisana jest książka, też mi jakoś nie pasował. No i zarówno Tonia jak i Joanna to chyba czarowały wszystkich rozmówców wzrokiem, bo każdy z rozmówców wykładał im wszystko na talerzu, opowiadał i odpowiadał na pytania, mimo że rozmawiał z obcą kobietą.
No nie, książka do mnie nie trafiła, ostatnie 30 stron czytałam już tylko co kilka zdań, byle szybciej, byle skończyć...

Historię Antoniny Tańskiej poznajemy dzięki jej pamiętnikom, które odnalezione zostają w jej starym domu w Teresinie przez nową lokatorkę.
Życie Antoniny było wyjątkowo burzliwe i bardzo przejmujące. Rozczarowana postawą męża i lękiem o syna, z którym zniknął pewnego dnia, postanowiła odnaleźć go za wszelką cenę.

Jako, że Joanna Jax ukazuje nam bohaterów na tle historycznym i tym razem tak się dzieje. W czasach, gdy na świecie wybucha II Wojna Światowa Tonia przemierza ocean, by z Polski dotrzeć do Ameryki potem na Kubę i Boliwię. Za zasługi w walce zostaje uznana bohaterką Rewolucji Kubańskiej. Włączyła się również w walkę Ludowego Frontu wyzwolenia Palestyny. Po wojnie, przekonana o śmierci syna wróciła do Polski.

Ale na tym historia się nie kończy, teraz do gry włącza się nowa właścicielka pamiętników.
Historia Antoniny niesamowicie mnie wciągnęła, nie mogłam się od niej oderwać. Cały czas czułam się z nią blisko, kibicowałam jej i przeżywałam jej emocje. Jest to świetnie wykreowana postać. Polecam.

Jako, że Joanna Jax ukazuje nam bohaterów na tle...