Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie

Seria: Seria małego przedszkolaka
Wydawnictwo: Egmont Polska
bajki
testolandia

Masza to niezłe ziółko! Pewnego dnia wpada do domu poczciwego Niedźwiedzia i przewraca wszystko do góry nogami. Czy tak może wyglądać początek niezwykłej przyjaźni? Przekonaj się o tym, czytając tę porywającą opowieść. Szalone perypetie niesfornej Maszy i cierpliwego Niedźwiedzia rozbawią cię do łez!

źródło opisu: Egmont Polska, 2015

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl/

książek: 2011
palalela | 2019-02-22
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 22 lutego 2019

To wszystko zaczęło się tak, jak w tej książeczce będącej opisem pierwszego odcinka serialu. Jestem na tak, bo uwielbiam Maszę i współczuję Niedźwiedziowi.

Jak dla mnie takie książeczki to po prostu arcydzieło!
Ilustracje są przepiękne i każde dziecko, nie oszukujmy się, patrzy na książeczkę z tej właśnie perspektywy.
Mój syn je uwielbia, bajki o Maszy i Niedźwiedziu ogląda chętnie a ja z nim bo one są niesamowicie wciągające.
Polecam serię o ciekawskiej Maszy i bardzo cierpliwym Niedźwiedziu :)

Magda | 2015-12-11
Przeczytana: listopad 2015

Moja córeczka jest absolutną fanką serii o przygodach Maszy i Niedźwiedzia. Obydwie miałyśmy dużą frajdę - ja widząc zachwyt córeczki, ona oglądając ilustracje i słuchając mojego czytania:) Oczywiście wersja animowana jest lepsza, dialogi dowcipniejsze, ale i tak polecam.

J_85 | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Ilustrowana opowieść o małej, uroczej, troszkę roztargnionej dziewczynce i spokojnym niedźwiedziu.

Aghama | 2015-09-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 września 2015

Klimatu animowanej bajki nie oddaje, ale dziecko cieszy się z ilustracji :)

Historia pierwszego spotkania Maszy i Niedźwiedzia została napisana prostym i przystępnym językiem, idealnym dla młodszych dzieci. Opowieść jest ciepła i sympatyczna, nie brakuje w niej również akcentów humorystycznych. Na jej przykładzie można wytłumaczyć dziecku, czym jest przyjaźń i jak się rodzi. Bajka jest treściwa, ale dosyć krótka, w sam raz dla maluchów, które nie lubią zbyt długo skupiać uwagi na jednej czynności (lub książce). Młodsze dzieci będą zachwycone kolorowymi, pełnymi życia ilustracjami. Na każdej stronie znajdujemy duże, wyraziste i wielobarwne ilustracje, zaczerpnięte z kreskówkowej wersji przygód Maszy i Niedźwiedzia. Pod obrazkami znajduje się tekst, wydrukowany dosyć dużą i wyraźną czcionką. Jeśli dziecko rozpoczęło swoją przygodę z czytaniem - ma możliwość samodzielnie poczytać o parze przyjaciół. Książeczka posiada twardą, solidną oprawę.Jest niewielka gabarytowo, więc bez najmniejszych kłopotów ląduje w dziecięcych łapkach.

Masza i Niedźwiedź Spotkanie...

testolandia | 2015-04-20
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Książeczki powstały na podstawie animowanego, rosyjskiego serialu Masza i Niedźwiedź, który opowiada o losach małej dziewczynki Maszy oraz dawnego zasłużonego niedźwiedzia cyrkowego. Wraz z innymi zwierzętami przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód.

Historyjka napisana jest prostym, zrozumiałym dla najmłodszych językiem. Treści nie jest bardzo dużo, więc nawet młodsze dzieci wysłuchają z uwagą bajkę do końca. Dla mnie bardzo ważne jest to, że książeczka jest wolna od przemocy. Opowiadanie jest ciekawe, wesołe i ciepłe, czyli idealne dla kilkulatka.

Bajka jest w twardej oprawie. Wydana jest bardzo ładnie. Żywe kolory, duże, kolorowe ilustracje na pewno spodobają się dzieciom....