Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie

Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie praca zbiorowa
Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Pierwsze spotkanie
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Masza i Niedźwiedź (tom 1) Seria: Seria małego przedszkolaka literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Masza i Niedźwiedź (tom 1)
Seria małego przedszkolaka
Masha and the Bear
Egmont Polska
2015-03-23
2015-03-23
24 min.
Zbigniew Dmitroca

To wszystko zaczęło się tak, jak w tej książeczce będącej opisem pierwszego odcinka serialu. Jestem na tak, bo uwielbiam Maszę i współczuję Niedźwiedziowi.

Jak dla mnie takie książeczki to po prostu arcydzieło!
Ilustracje są przepiękne i każde dziecko, nie oszukujmy się, patrzy na książeczkę z tej właśnie perspektywy.
Mój syn je uwielbia, bajki o Maszy i Niedźwiedziu ogląda chętnie a ja z nim bo one są niesamowicie wciągające.
Polecam serię o ciekawskiej Maszy i bardzo cierpliwym Niedźwiedziu :)

Jak dla mnie takie książeczki to po prostu arcydzieło!
Polecam serię o ciekawskiej Maszy i bardzo cierpliwym Niedźwiedziu :)

Moja córeczka jest absolutną fanką serii o przygodach Maszy i Niedźwiedzia. Obydwie miałyśmy dużą frajdę - ja widząc zachwyt córeczki, ona oglądając ilustracje i słuchając mojego czytania:) Oczywiście wersja animowana jest lepsza, dialogi dowcipniejsze, ale i tak polecam.

Ilustrowana opowieść o małej, uroczej, troszkę roztargnionej dziewczynce i spokojnym niedźwiedziu.

Klimatu animowanej bajki nie oddaje, ale dziecko cieszy się z ilustracji :)

Klimatu animowanej bajki nie oddaje, ale dziecko cieszy się z ilustracji :)

Historia pierwszego spotkania Maszy i Niedźwiedzia została napisana prostym i przystępnym językiem, idealnym dla młodszych dzieci. Opowieść jest ciepła i sympatyczna, nie brakuje w niej również akcentów humorystycznych. Na jej przykładzie można wytłumaczyć dziecku, czym jest przyjaźń i jak się rodzi. Bajka jest treściwa, ale dosyć krótka, w sam raz dla maluchów, które nie lubią zbyt długo skupiać uwagi na jednej czynności (lub książce). Młodsze dzieci będą zachwycone kolorowymi, pełnymi życia ilustracjami. Na każdej stronie znajdujemy duże, wyraziste i wielobarwne ilustracje, zaczerpnięte z kreskówkowej wersji przygód Maszy i Niedźwiedzia. Pod obrazkami znajduje się tekst, wydrukowany dosyć dużą i wyraźną czcionką. Jeśli dziecko rozpoczęło swoją przygodę z czytaniem - ma możliwość samodzielnie poczytać o parze przyjaciół. Książeczka posiada twardą, solidną oprawę.Jest niewielka gabarytowo, więc bez najmniejszych kłopotów ląduje w dziecięcych łapkach.

Masza i Niedźwiedź Spotkanie pierwsze jest ciepłą i pełną humoru opowieścią, która sprawdzi się przy rodzinnym czytaniu i będzie bawić bez względu na wiek. Zaryzykuję stwierdzenie że książeczka jest równie emocjonująca co pierwsze spotkanie Milenki i Maszy!

Książeczki powstały na podstawie animowanego, rosyjskiego serialu Masza i Niedźwiedź, który opowiada o losach małej dziewczynki Maszy oraz dawnego zasłużonego niedźwiedzia cyrkowego. Wraz z innymi zwierzętami przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód.

Masza to niezłe ziółko! Pewnego dnia wpada do domu poczciwego Niedźwiedzia i przewraca wszystko do góry nogami. Czy tak może wyglądać początek niezwykłej przyjaźni? Przekonaj się o tym, czytając tę porywającą opowieść. Szalone perypetie niesfornej Maszy i cierpliwego Niedźwiedzia rozbawią cię do łez!

Historyjka napisana jest prostym, zrozumiałym dla najmłodszych językiem. Treści nie jest bardzo dużo, więc nawet młodsze dzieci wysłuchają z uwagą bajkę do końca. Dla mnie bardzo ważne jest to, że książeczka jest wolna od przemocy. Opowiadanie jest ciekawe, wesołe i ciepłe, czyli idealne dla kilkulatka.

Bajka jest w twardej oprawie. Wydana jest bardzo ładnie. Żywe kolory, duże, kolorowe ilustracje na pewno spodobają się dzieciom. Ciekawe jest, że w książkowej wersji mamy ilustracje "żywcem" wzięte z telewizyjnej bajki.

Myślę, że niesamowite przygody dzielnej Maszy i cierpliwego Niedźwiedzia podbiją serca najmłodszych.

• Biblioteka
  • 2015