Spadkobiercy z Ravenscar

Wydawnictwo: Świat Książki
Heirs of Revenscar
zdrada, szantaż, akcja

Zazdrość, zdrada, hazard, szantaż, małe dramaty i wielkie tragedie... Nic nie omija klanu Deravenelów. Edward, charyzmatyczny biznesmen, zostaje ojcem sześciorga dzieci: dwóch synów i czterech córek. To oni są najbliższą przyszłością rodziny i firmy, która rozrasta się po I wojnie światowej. Edward, miotający się między żoną a kochanką, musi się jeszcze zająć młodszym bratem George’em, lekkomyślnym hulaką, tracącym pieniądze... Autorka „Kariery Emmy Harte” świetnie portretuje bohaterów, wydarzenia następują szybko, a na osobne uznanie zasługuje pełna ciekawych szczegółów panorama czasów, w których rozgrywa się akcja.

wiejskifilozof | 2014-09-23

Moim zdaniem,bardzo dobra książka.Mamy tu wielkie fortuny,opisane są formy dochodzenia do nich.Piękne stroje i mnóstwo,opisów jak bogaci spędzają czas.
Autorka świetnie wprowadza nas w lata 20 i 30.
Ale zastanawiam się,gdzie się podziała 2 wojna światowa ?
Dlaczego,o tym nic nie było napisane ?

Virginia | 2014-11-26
Przeczytana: 2014 rok
Julia | 2013-10-07
Przeczytana: październik 2013

Druga część opisująca losy wielkiego rodu Deravenelów, tak jak w poprzednim tomie tu znowu czytelnik miał okazję zetknąć się z nieprzeciętnym bogactwem, władzą, miłością, ale i nienawiścią. Rodzinna firma pod rządami Edwarda rozwija się wspaniale, sam jej właściciel otoczony jest lojalnymi współpracownikami i przyjaciółmi, jego piękna żona rodzi mu kolejne dzieci, kochanka kupuje wyjątkowe antyki, codziennie odbywa się jakieś wykwintne przyjęcie, wszystko układa się idealnie. Aż nazbyt jak na treść książki… Przez pierwszą i drugą część powieści (300 stron) nie dzieje się nic wyjątkowego – „nuda z Ravenscar”! Wytrwale jednak czytałam dalej, iż co drugi rozdział kończy się zapowiedzą, że w życiu rodziny pojawi się niesamowita katastrofa jaka jeszcze nigdy nie miała miejsca. I faktycznie, część trzecia to przesada i zwrot o 180 stopni – od szaleństw brata Edwarda, poprzez tajemnicę jego poprzedniej miłości, aż po nagłe zgony, morderstwa i niewyjaśnione wypadki. Nagle, w końcu lat 20....

Patrycja | 2012-07-16

Książka jest wciągająca, ale jak dla mnie trochę za mało wyjaśnionych w niej wątków, jak np. zaginięcie bliźniaków, a również troszkę zabrakło mi faktów z życia żony i kochanki, żadnych konfrontacji itp. co uważam, za nieco odległe od rzeczywistości podejście. Tak, czy inaczej książka godna polecenia.

wiosenka27 | 2014-12-22

Dzieje rodziny Deravenel, na przestrzeni wieku. Ciekawie opisane, wiele się dzieje, chociaz niektóre wątki przedstawione w wielkim skrócie. Mimo tego jednak powieść warta polecenia:)

mi-hasia | 2013-12-19
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Jak na razie pierwszy tom najlepszy

Molly3 | 2016-08-29
oggniania | 2016-08-18