Fear Me

Cykl: Broken Love (tom 1)
Wydawnictwo: B.B. Reid
angielski
sinnamon

Nie wierzę w bajki, ani Księcia z Bajki. Wierzę w strach. To on nauczył mnie jak się bać. Pierwszy raz spotkaliśmy się na placu zabaw w piękny, letni dzień. To własnie wtedy po raz pierwszy mnie skrzywdził i nie po raz ostatni. Przez dziesięć lat był moim dręczycielem, a ja byłam dla niego zakazana. Ale potem odszedł, a ja nadal się bałam. Teraz wrócił i chce czegoś więcej, niż tylko moich...

Nie wierzę w bajki, ani Księcia z Bajki.

Wierzę w strach.

To on nauczył mnie jak się bać.

Teraz wrócił i chce czegoś więcej, niż tylko moich łez. Widzicie... on myśli, że to ja go odesłałam, więc pragnie zemsty... i wie jak jej dokonać.

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://www.bbreid.com/books/

owca626 | 2019-07-08
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2019

Początek mocno pokręcony. Opisy wulgarnie. Męczenie zarówno fizyczne jak i psychiczne głównej bohaterki Lake. Nigdy się nie broniła i za każdym razem pozwalała sobie na to okropne traktowanie. Brak obrony wynikał ze strachu nie tylko o samą siebie, ale także najbliższych. Miała powody do obaw, a proszenie kogoś o pomoc pogorszyłoby tylko sytuacje. Jedyną głupotą dla mnie było to, że w pewnym momencie cała ta sytuacja zaczęła się jej podobać. Bała się Keirana, a jednocześnie czuła do niego pożądanie. I zrozum tu kobiety?

Nie ukrywam, że przez kilka pierwszych rozdziałów miałem ochotę odpuścić sobie czytanie tej lektury, bo główny bohater mocno przesadzał. Do tej pory się zastanawiam czy główna bohaterka jest pełnoletnia... Więc wszystkie opisy dziwnych relacji seksualnych stają się przez to jeszcze bardziej niesmacznie. A chociaż lubię wątek hate-love, to jednak są pewne granice. Mimo wszystko kontynuowałem czytanie z czystej ciekawości. Od połowy książka obiera nowy kierunek i...

eyekiss | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Jedyne co w tej książce sprawiło ze ją przeczytałam
a). ciekawość czemu gość jest chory psychicznie
b). styl autorki, bo czyta się szybko.

Głównej bohaterki w ogóle nie lubiłam. Była płytka, bez zainteresowań (chyba że posiadanie psychopatycznego wielbiciela to hobby) i była strasznie głupia. Jej wypowiedzi w ogóle nie były elokwentne i błyskotliwe. Ciągle pytała "A dlaczego" "a czemu" "jak". A jej facet odpowiadał jej pytaniami na te pytania i tak przez pół książki.
Nie podjęła ani jednej dobrej decyzji. Dawała się i ciągle ryczała. Rozmemłane kluski. Może w przyszłych częściach się zmienia, ale tutaj jest nie do zniesienia.

Jej przyjaciółki miały charakter i wyglądały jak z krwi i kości - jedyny plus to postacie 2go planowe.

A co do głównego bohatera... W ogóle nie poczułam że jest człowiekiem (chyba że o to chodziło autorce). Dziwię się ze w ogóle ktokolwiek go lubił i ze cała szkoła go uwielbiała... Przecież on nie umiał sklecić zdania... No nic może się chłopak w...

kalinka | 2018-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Okej muszę przyznać, że książkę musiałam doczytać do końca, bo zwyciężyła moja kobieca ciekawość. Jednak nie nie nie i jeszcze raz NIE. Ja nie mogę uwierzyć, że można wybaczyć takie traktowanie i się jeszcze zakochać.

Czytałam już kilka podobnych książek jak np. Dręczyciel Penelope Douglas czy też Corrupt tej samej autorki i muszę przyznać, że to o wiele lepsze książki z tego gatunku. I serio ... mordujący 6latek? Chociaż uważam że seks w wykonaniu 8 latków to lepszy motyw.

Musze dać jakieś gwiazdki bo przeczytałam z ciekawością co dalej, ale niestety patrząc z perspektywy to naprawdę słaba historia i na pewno nie Young Adult no chyba że z nutką BDSM.

No NIE NIE NIE.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem świeżo po przeczytaniu tej historii i muszę przyznać, że ciężko jest o niej pisać. Mam bardzo mieszane uczucia zarówno względem bohaterów jak i całej fabuły. Zacznijmy jednak od początku.

W prologu poznajemy główną bohaterkę, która chcąc ratować małego chłopca sprzeciwiła się nieznajomemu, który jak się później okazało był taj jakby przywódcą którego wszyscy się bali.

Tak oto poznajemy Keirana, chłopca a później mężczyznę, który mimo swoich wad był w pewien sposób pociągający. Za cel swoich prześladowań obrał Lake, która kiedyś mu się postawiła, jednak czy to dlatego przez 10 lat znęcał się nad nią?
Odpowiedź na to pytanie poznajemy praktycznie pod koniec książki, jednak nadal pozostaje wiele pytań.

Miłość od nienawiści dzieli bardzo cienka granica, którą łatwo przekroczyć jeżeli uczucie jest brutalne i w pewien sposób krzywdzące.
Z początku nienawidziłam Keirana, jednak z czasem gdy poznałam niektóre jego tajemnice stawał mi się coraz bliższy. Chłopiec, o tak strasznej...

savine | 2018-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2018, ENG

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dla wszystkich fanów książki "Srebrny Łabędź" lub "Papierowa księżniczka" mam dla was coś równie dobrego i mrocznego. "Fear me", jeszcze nie ma swojego polskiego wydania, może kiedyś się doczekamy.

Keiran z niewiadomych przyczyn od dziesięciu lat prześladuje Lake. Kiedy po roku czasu spędzonym w poprawczaku wraca do szkoły, jego dręczenie staje się dużo gorsze. Keirana można opisać jednym słowem - TYRAN. To co on robił nie było na zasadzie "powiem ci coś niemiłego, rozpuszczę głupią plotkę w szkole" w rzeczywistości jego zachowanie było bardzo brutalne i przekraczało ono wszelką granicę. W drugiej połowie książki, kiedy niektóre sprawy zaczynają się prostować, Keiran zaczyna się zmieniać. Poznajemy jego przeszłość i mamy szansę na lepsze zrozumienie jego postaci. Ma on sobie mrok, a jego zachowanie wynika ze sposobu w jaki został wychowany. Dowiadujemy się również dlaczego nienawidzi Lake. Na początku myślałam, że...

jola79 | 2018-04-22

Historia bardzo podobna do "Dreczyciela' Penelope Douglas. Historia młodych ludzi pełna niedomówień, źle odczytanych uczuć, nieporozumień, dominacji. czasami śmieszna, czasami wkurzająca, ale głównie jakaś i to jest dobre, polecam

Darkwish | 2018-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Zabrałam się za "Fear me" zaraz po "Idealnej dziewczynie" i kilku innych średnich pozycjach. Wbrew moim obawom, że książki tego typu mi się przejadły, ten tytuł mnie wciągnął. Mimo, że nie zachowałabym się jak główna bohaterka to opis jej odczuć pozwalał mi choć trochę zrozumieć jej decyzje. Książka emanuje dość ostrymi opisami seksualnymi i trzeba to wziąć pod uwagę. Niemniej ja się dobrze bawiłam.

tylkojego095 | 2018-03-17
Przeczytana: 13 marca 2018

Moja pierwsza reakcja po przeczytaniu około 100 stron?
CO TU SIĘ KU*WA DZIEJE?!
Zastanawiałam się czy tu na pewno będzie jakiś związek i miłość, no bo serio?
To jak on ja traktował to był szczyt, szczytów jaki przeczytał w książkach ala "Ja dręczyciel, Ty śmieć".
Bardzo wciągająca historia;)
Ciekawi bohaterowie i ich przyjaciele:D
Zdecydowanie polecam!

Maniaczka | 2017-12-07

Na początku miałam moment,że myślałam, że główny bohater ma tak wybujałą wyobraźnie :p z tym zabijaniem itd.,ale im dalej...tym wiedziałam,że jednak byłby do tego zdolny....gdyby nie kochał rzecz jasna :) Polecam!!!

qqqaniaqqq | 2017-11-01
Przeczytana: 05 listopada 2017