Fear Me

Cykl: Broken Love (tom 1)
Wydawnictwo: B.B. Reid
angielski
pierniczek9

Nie wierzę w bajki, ani Księcia z Bajki. Wierzę w strach. To on nauczył mnie jak się bać. Pierwszy raz spotkaliśmy się na placu zabaw w piękny, letni dzień. To własnie wtedy po raz pierwszy mnie skrzywdził i nie po raz ostatni. Przez dziesięć lat był moim dręczycielem, a ja byłam dla niego zakazana. Ale potem odszedł, a ja nadal się bałam. Teraz wrócił i chce czegoś więcej, niż tylko moich...

Nie wierzę w bajki, ani Księcia z Bajki.

Wierzę w strach.

To on nauczył mnie jak się bać.

Teraz wrócił i chce czegoś więcej, niż tylko moich łez. Widzicie... on myśli, że to ja go odesłałam, więc pragnie zemsty... i wie jak jej dokonać.

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://www.bbreid.com/books/

Sięgając po tą książkę spodziewałam się wielu rzeczy, ale to co w niej znalazłam dało mi tak bardzo w kość, że moje serce wali oszalałe nawet teraz. Książka z początku wydawała się mi typowym związkiem młodych ludzi z czego jeden z nich znęca się nad tym drugim, za zadane mu w przeszłości krzywdy.
Czytałam wiele książek tego typu i pomimo tego, że było dla mnie wiadome od początku kim jest tajemniczy staruszek z siłowni oraz, że ta cała nienawiść tak do końca nią nie jest, to "Fear me", jest wszystkim, tym czym w życiu bym się nie spodziewała, że jest.
Nie osądzajcie mnie źle. Niektóre zachowania głównych bohaterów sprawiały, że miałam ochotę rzucić ich w daleki kąt pokoju, zabić, pogryźć i wypluć, a równocześnie spalić strony książki, na których ich wręcz śmieszne zachowanie (nie, nie w takim dobrym sensie), było opisane.
Autorka jednak zawładnęła moim zdrowym rozsądkiem przez co staję w obronie tej jakże dobrej (pomimo wielu negatywnych opinii), propozycji do czytania na...

magpie101 | 2016-05-13
Przeczytana: 09 maja 2016

Zachowanie glownego bohatera momentami niedojrzale, niesmaczne, obrzydliwe i nawet powod, przez ktory tak sie zachowywal nie tlumaczy jego postepowania.
Konczy sie w takim momencie, ze chcemy wiedziec co bedzie dalej jednak po poziomie glownych bohaterow przedstawionym w czesci 1 raczej po kolejna czesc nie siegne.

mclena | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Po 30% książki - poddaję się. To jakas totalna porażka, a historia jest pozbawioną sensu, marną kopią "Bully" - Penelope Douglas połączoną z BDSM.
Zacznijmy od głownych bohaterów: Lake i Kieran. On jest pozbawionym skrupułów 18-letnim, lubiącym przemoc "gwiazdą" szkolnej drużyny koszykówki. Właśnie powrócił do miasteczka, po rocznej odsiadce w więzieniu. Nienawidzi Lake, którą od 10 lat poniża, grozi jej - ale nie w taki sposób jaki znamy... nie... on przekracza granicę, za którą jego zachowanie nadaje sie juz pod paragraf. Wierzy, że to ona doniosła na niego i to przez nią trafił za kratki i mimo swojej wieloletniej nienawiści, to i tak po powrocie postanawia się zemścić.
Lake z kolei to przestraszona dziewczyna, która odżyła po tym jak Kieran zniknął, ale kiedy ten wraca, jej strach wchodzi na wyższy poziom. Mimo to jej zachowane pokazuje, że przydałoby się jej wlać choć troche oliwy do głowy, bo ta dziewucha nie ma za grosz rozumu. Strach strachem, ale to przekracza ludzkie...

Loszki69 | 2016-05-22
Przeczytana: 21 maja 2016

Książka sama w sobie tragiczna nie jest, aczkolwiek nie mogłam przeboleć początku, który był. ...hm brak mi słów. Irytowała mnie również Lake, która nie miała wolnej woli i zero szacunku do samej siebie. Co do Kierana: dziwiła mnie ta jego władza w szkole oraz niektóre jego zachowania były wręcz przesadzone. Typ jaskiniowca:ja mężczyzna ty kobieta. Pomimo tego, że książka nie zachwyciła mnie jakoś specjalnie z checia przeczytam dalszą część.

Kittylittlekate | 2016-08-25
Na półkach: Moje ♥, B.B, Reid, Przeczytane

Przenieśmy sie w świat intryg, terroru i pożądania. Keiran nie tylko wywoła u nas sprzeczne emocje, ale na koniec wzbudzi pożądanie. Niecodzienna i wciągająca.

Anna | 2016-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2016

Na poczatku ksiazka bardzo mi przypominala historie Bully Penelope Douglas. Jednak z kazda przeczytana kartka zmienialam zdanie. Myslalam, ze Lake to slabeusz. Dziewczyna bez charakteru, ktora tchorzy z powodu jakiegos zalosnego chlopaka. Nie moglam sie bardziej mylic. Mozecie mnie uznac za tchorza, ale ja bym nie dala rady przezyc tego co ta dziewczyna. Perfekcyjna manipulacja na dojrzewajacej nastolatce. Skonczylam czytac i... co to do cholery bylo ? Fikcja, fikcja, ale skads takie historie sie biora. 18-latka bez zadnego wsparcia musi stawic czolo chlopakowi, ktory sie nad nia zneca... pod kazdym wzgledem. Musze przeczytac druga czesc. Musze wiedziec jak to sie skonczy. Mam ochote obgryzac paznokcie, bo czuje niedosyt. Chce wiecej. Nie polecalabym dla kogos bardzo wrazliwego. Momentami ksiazka jest emocjonalnie przytlaczajaca. Pomijam juz kwestie erotyczne, ktore dzisiaj sa w co drugiej ksiazce i wiem, ze to akurat was nie zbulwersuje. Chodzi o to w jaki sposob to wszystko sie...

Edmunda | 2017-06-11
Przeczytana: 2016 rok

Na początku książka zbliżona do innych, jakie już czytałam. On ten zły, mroczny, ona grzeczna i ułożona. Ale na tym podobieństwa się kończą. Keiran jest zły do szpiku kości, bez uczuć, szukając zemsty na Lake za umieszczenie go w więzieniu. Kiedy wraca próbuję ją zastraszyć, złamać i udaje mu się. Lake całkowicie mu się podporządkowuje. W końcu prawda wychodzi na jaw, że to nie Lake go wrobiła a sama również została wmieszana w tą sytuację. Wszystko się zmienia... Jednak są jeszcze inne tajemnice i przeszłość, która ściga Keirana...

Mam mieszane uczucia co do książki. Podobała mi się, była bardzo wciągająca, tajemnice jakie ukrywał Keiran są powalające. Dzieciństwo koszmarne... ba raczej brak dzieciństwa. Zakończenie wprawa w osłupienie. Jednak nie do końca podobało mi się to jak Keiran na początku zastraszał Lake, był władczy. Lake natomiast czasami głupiutka i irytująca. Książka jednak miała to coś w sobie, że chciałeś więcej.

Jest tak inna od tego co ostatnio czytałam, że muszę przyznać, że dla mnie rewelacja!
Wiem, pewnie mnie tu niektórzy zjedzą za to ale ja pokochałam Keiran'a od pierwszych stron, wiedziałam, że coś się kryje za tym wszystkim.
Co prawda to wszystko co się tutaj dzieje to chwilami zgroza, nawet się zastanawiałam co do jasnej cholery robią teraz nastolatki? Tak, wiem, oni uważają, że osiemnaście lat to już dorosłość ale chwilami no cóż, było zszokowanie, obrzydzenie a nawet złość.
Jednak te wszystkie emocje, świetna akcja, zagadka do rozwiązania, super bohaterzy, ich przyjaciele, czarne charaktery i seks to jest to co czytelnik chce. Ja chcę! nie wiem co napisać, pierwszy raz chyba. Książkę pochłonęłam, dosłownie!
Polecam bardzo gorąco ale zaznaczam, że książka nie dla wszystkich.

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Uwielbiam mroczne historie a ta była cudownym orzeźwieniem po tych wszystkich mdłych romansach. Z chwilą gdy zostanie wydana w Polsce natychmiast ją kupię. Bardzo polecam !

Ania | 2017-08-08

Wow ta książka naprawdę pozostawiła wrażenie po sobie. Ostatnio miałam do czynienia ze słabymi książkami, ale ta taka nie była. Sami bohaterowie zachowywali się jakby granica wieku nie dotyczyła ich. Nie zachowywali się jak nastolatkowie. To jaką moc i kontrolę miał Keiran nad Lake była naprawdę przerażająca. Przez połowę książki prosiłam w duchu Lake, żeby się ocknęła i przywaliła mu. To nie była tlyko przemoc psychiczna, bo rozpoczęła się od fizycznej krzywdy. Mnie osobiście nie przerażał Keiran, ale zastanawiało mnie czemu był jaki był. Jeśli mogę mieć osobistego ulubieńca to jest Keenan. Był zabawny i trochę luźniejszy od swojego "kuzyna". Szkoda, że był trochę męską dziwką. Polubiłam również przyjaciółki Lake - Willow i Sheldon każda była inna i na swój sposób wyjątkowa :) końcówka mnie zaskoczyła - nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Myślę, że tak czy siak wszystko się ułoży, ale droga będzie kręta i długa.