Moja historia futbolu. Tom 1: Świat

Presspublica
2007-01-01
2007-01-01
piłka nożna sport hobby

Pozycja to mocno encyklopedyczna okraszona jednakowoż sporą ilością futbolowych anegdot i interesującą szatą graficzną. Ogólnie, jak to u autora, jest sporo ciekawej treści wyrażonej w oszczędnej formie. Książka jest przekrojową podróżą po całych dziejach futbolu po których oprowadza nas osoba, która ma o nim olbrzymią wiedzę. To się czytało, niemniej encyklopedyczna forma spowodowała, że nie zemdlałem podczas lektury i to z pewnością nie będzie moja ulubiona książka autora.

Bardzo dobra książka, ale zawierająca o wiele więcej informacji i historii piłki reprezentacyjnej niż klubowej. Dokładniej mówiąc historia piłki reprezentacyjnej jest opisywana dużo bardziej szczegółowo zarówno mistrzostwa świata jak i europy. Brakuje równie dużej ilości informacji o europejskich pucharach jak Liga Mistrzów czy Puchar Mistrzów. Duży plus za przytaczanie historii piłkarzy którzy są uznawani za najlepszych w historii jak Cristano Ronaldo, Mesii, Ronaldo (ten z Brazylii) Pele, Maradona, Platini, Puskas, Di Stefano, Charlton i jeszcze paru innych. Polecam

Przeczytałem tylko ze względu na autora bo co jeszcze można napisać o futbolu. I się nie zawiodłem Styl i język prowadzi wartko czytelnika od początków światowej ,,kopanej" do czasów współczesnych. Nie tylko dla fanów piłki nożnej

Obowiązkowa pozycja dla fanów pilki noznej. Plusem oprawa graficzna.

Obowiązkowa pozycja dla fanów pilki noznej. Plusem oprawa graficzna.

Ta książka to złoto! Encyklopedia futbolu, obowiązkowa pozycja dla każdego fana pilki noznej

Czuję niedosyt, ale niemożliwym jest opisać historię piłki światowej na kilkuset stronach ... Mimo to wybory autora raczej trafione, dla fana futbolu pozycja jak najbardziej godna polecenia!

Mnóstwo treści, ale i anegdot i historii znanych z pierwszej ręki. Świetna, pouczająca, acz po wielu peanach na jej temat spodziewałem się jednak czegoś więcej. Mimo tego to prawdziwa encyklopedia dla każdego fana futbolu.

Książka dobrze napisana. Autor w bardzo ciekawy i szczegółowy sposób opisał dzieje piłki nożnej.

Ta książka jest dobrą literaturą faktu. Mniej jest w niej tego co "moje" a więcej tego co "naprawdę". I bardzo dobrze. Bez zbędnych opisów własnych przeżyć, pan Szczepłek przejrzyście opisał całą historię futbolu. Przekrojowo poświęcił uwadze wielu ważnym wydarzeniom. To książka dla każdego, i takiego co dużo wie o historii piłki nożnej, i takiego który zaczyna ją zgłębiać.

Wzmożone zainteresowanie tym sportem dało się odczuć w mediach i wśród moich kolegów tuż przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej rozpoczętymi w czerwcu 2012 roku w Polsce i na Ukrainie. Orientowałem się w tym o co chodzi, bo sam kiedyś grałem w piłkę i zbierałem informacje o ówczesnych piłkarzach. W maju 2012 roku chciałem lepiej poznać historię tego sportu. W moje ręce wpadło to encyklopedyczne wydanie. Interesująco zostały opisane początki tworzenia się klubów piłkarskich, a potem zrzeszania się i organizacji. Uważam, że został przedstawiony bardzo ciekawy przekrój światowych reprezentacji, które odnosiły sukcesy w przeszłości. Autor przybliżył najważniejszych zawodników, a szczególnie piłkarskie sławy. Ten zbiór zawarł dużo zdjęć postaci, proporców i spotkań sportowych, ale na szczęście forma nie przerosła treści.

• Sport
  • Piłka nożna