Zagubiony blask

Cykl: Harry Bosch (tom 9)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Inne wydania

Detektyw Harry Bosch nie ma już policyjnej odznaki. Ale wciąż ma dość determinacji, by odkryć tajemnicę morderstwa sprzed lat. Harry Bosch, po odejściu z policji, na własną rękę wraca do sprawy sprzed czterech lat. zamordowano wtedy asystentkę producenta filmowego. Gdy postanawia rozwikłać zagadkę tamtego zabójstwa, pozbawiony otwierającej wszystkie drzwi odznaki, na nowo odkrywa obojętność świata. Kolejne rozmowy, strzępy dowodów mówią mu, że za całą tą sprawą kryje się coś większego: organizacja potężniejsza niż studia filmowe i bardziej bezlitosna niż policja. Harry trafia na najniebezpieczniejszego przeciwnika w życiu i wcale nie ma gwarancji, że przeżyje to starcie.

Reckless Bastard | 2013-04-02
Przeczytana: 05 września 2012

7/10 – BARDZO DOBRA

„Co weźmiesz do serca, zostanie w nim na zawsze”.

Harry Bosch znowu prowadzi śledztwo. Tym razem emerytowanemu detektywowi LAPD sen z powiek spędza nierozwiązana sprawa sprzed czterech lat, kiedy ofiarą zabójstwa pada asystentka producenta filmowego. Bosch nie zdaje sobie nawet sprawy, że wracając do śledztwa dotyczącego, jak się wydaje, zwykłego morderstwa, otwiera przysłowiową puszkę Pandory. Dlaczego była partnerka próbuje odwieść go od prowadzenia dochodzenia? Czemu sprawą tak mocno interesują się FBI, a także inne agendy rządowe?

Connelly jak zwykle snuje skomplikowaną i wielowątkową intrygę w której w niespotykany sposób łączą się, na pierwszy rzut oka niepowiązane ze sobą wątki. Pomimo że nie uświadczymy w tej powieści nawału akcji, zapierających dech w piersi pościgów i strzelanin, to nie ma mowy o nudzie. Tutaj cały czas się coś dzieje. Bardzo dobrze opisana jest praca śledczego, który bez wytrycha jakim jest policyjna odznaka staje przed...

Thadeus | 2016-11-27
Przeczytana: 23 listopada 2016

Bardzo dobrze napisana powieść. Narracja pierwszoosobowa idealnie pasuje do przedstawionej akcji. Możemy zapoznać się z myślami i poglądami głównego bohatera, co dla fanów cyklu z Harrym Boschem jest nie lada gratką. Polecam :)

Marzin | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2012

Dobra książka, choć troche długo się ją czyta, posiada dużo wątków z przeszłości które mają istotny wpływ na prowadzone śledztwo w sprawie morderstwa sprzed 4 lat, wystarczy czytać uważnie i każdy czytelnik połapie się:)

Ewelina | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Lekka, łatwa,szybko się czyta, ale nie zachwyciła mnie tak jak inne książki autora o H.Bosch'u.

Jednak trzeba przyzna, że jak zawsze autor dba o szczegóły i śledztwo ukazane jest dokładnie z detalami. I lubię jak są serie o tych samych policjantach, bo wtedy można skupić się na rozwiązywaniu zagadek razem z nim a nie na kolejnym poznawaniu i opisywaniu bohaterów powieści.
Można przeczytać w jeden wieczór bo książka ma ok.240 stron

sylwiahc | 2014-10-23
Przeczytana: 22 października 2014

Opowieść poprawna choć niezbyt wciągająca, brnęłam dalej, żeby poznać zakończenie choć trochę się męczyłam. Nic nadzwyczajnego, autor posiada w swym dorobku lepsze książki. Pod kątem warsztatu pisarskiego - bardzo dobrze, nie jest to książka prosta do bólu ani usypiająca długaśnymi opisami scenerii. Malownicze a zarazem krótkie opisy sprawiają, że łatwo się wczuć w sytuację nie tracąc przy tym nic z rozpędu jakiego nabrało się w trakcie zagłębiania w akcję.
Dla rozrywki, na spokojny wieczór - może być.

Piotr | 2013-07-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2013

Moja sympatia do Harry'ego Boscha wzrasta z każdą przeczytaną książką z jego udziałem. Świetny, bardzo wciągający kryminał, a ponadto napisany tak, że trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z fikcją - dbałość o detale, znakomicie rozpisane dialogi. Dla miłośników pisarza pozycja obowiązkowa.

Michal Zacharzewski | 2014-04-25
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Wciągający kryminał autorstwa Michaela Connelly'ego. O tyle ciekawy, że Bosch - główny bohater serii kończy pracę w policji i zostaje prywatnym detektywem. Wraca jednak do sprawy sprzed kilku lat...

Powieść czyta się z zainteresowaniem. Jak zwykle u Connelly'ego, napędzają ją dialogi. Bohater jeździ, gada, rozmawia, przesłuchuje. Przerzucamy sto stron, a w książce wciąż jest ten sam dzień. I dobrze, bo jak mówi sam Bosch, jeśli policjanci nie wpadną na trop w ciągu pierwszych dni śledztwa, to prawdopodobnie nie rozwikłają sprawy.

szpilka | 2016-03-20

zawsze w pracy są jakieś niezakończone wątki. trzeba mieć siłę, by sprawdzać wątki ponownie i starać się rozwikłać coś, czemu inni nie dali szans na odnalezienie.

ChanLee | 2015-06-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Kolejne zaskoczenie. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania sprawy! Urzekł mnie szczególnie finał tego śledztwa. Nie wiem jak autor to robi, ale oburzał mnie każdy fragment w którym władze federalne oraz policja, które powinny chronić obywatela, przekraczały granice w celu zdobycia informacji. Książka dotyka także nadwrażliwości FBI w kwestii terroryzmu w ich kraju, szczególnie że akcja dzieje się kilka lat po tragedii World Trade Center. Polubiłam również Harrego Boscha i zajmuje on drugie miejsce na podium pośród ulubionych detektywów. Pierwszy oczywiście jest niepokonany Herkules Poirot. :)

Krzysztof_g | 2013-08-07

Detektywi u Connelly'ego cały czas tylko łażą i gadają - jakby kryminalistyka nie istniała.