Zagubiony blask

Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Cykl: Harry Bosch (tom 9)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Lost Light

Detektyw Harry Bosch nie ma już policyjnej odznaki. Ale wciąż ma dość determinacji, by odkryć tajemnicę morderstwa sprzed lat. Harry Bosch, po odejściu z policji, na własną rękę wraca do sprawy sprzed czterech lat. zamordowano wtedy asystentkę producenta filmowego. Gdy postanawia rozwikłać zagadkę tamtego zabójstwa, pozbawiony otwierającej wszystkie drzwi odznaki, na nowo odkrywa obojętność świata. Kolejne rozmowy, strzępy dowodów mówią mu, że za całą tą sprawą kryje się coś większego: organizacja potężniejsza niż studia filmowe i bardziej bezlitosna niż policja. Harry trafia na najniebezpieczniejszego przeciwnika w życiu i wcale nie ma gwarancji, że przeżyje to starcie.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

wiejskifilozof | 2017-06-21

Bardzo dobra książka,można ją przeczytać w jeden wieczór.Dobra akcja i fajne zakończenie.

Anna | 2017-08-29
Przeczytana: 29 lipca 2017

No nie wiem, nie wiem...

Niby wszystko OK, niby jest intryga, ale Harry nie będący policjantem... W dodatku ta narracja pierwszoosobowa.
Muszę się przyzwyczaić.

Co nie znaczy, że nie będę czytać dalej :)

Bastard | 2013-04-02
Przeczytana: 05 września 2012

7/10 – BARDZO DOBRY

„Co weźmiesz do serca, zostanie w nim na zawsze”.

Harry Bosch znowu prowadzi śledztwo. Tym razem emerytowanemu detektywowi LAPD sen z powiek spędza nierozwiązana sprawa sprzed czterech lat, kiedy ofiarą zabójstwa pada asystentka producenta filmowego. Bosch nie zdaje sobie nawet sprawy, że wracając do śledztwa dotyczącego, jak się wydaje, zwykłego morderstwa, otwiera przysłowiową puszkę Pandory. Dlaczego była partnerka próbuje odwieść go od prowadzenia dochodzenia? Czemu sprawą tak mocno interesują się FBI, a także inne agendy rządowe?

Connelly jak zwykle snuje skomplikowaną i wielowątkową intrygę w której w niespotykany sposób łączą się, na pierwszy rzut oka niepowiązane ze sobą wątki. Pomimo że nie uświadczymy w tej powieści nawału akcji, zapierających dech w piersi pościgów i strzelanin, to nie ma mowy o nudzie. Tutaj cały czas się coś dzieje. Bardzo dobrze opisana jest praca śledczego, który bez wytrycha jakim jest policyjna odznaka staje przed...

Thadeus | 2016-11-27
Przeczytana: 23 listopada 2016

Bardzo dobrze napisana powieść. Narracja pierwszoosobowa idealnie pasuje do przedstawionej akcji. Możemy zapoznać się z myślami i poglądami głównego bohatera, co dla fanów cyklu z Harrym Boschem jest nie lada gratką. Polecam :)

darkangel | 2012-03-27
Przeczytana: 27 marca 2012

Dobra książka, choć troche długo się ją czyta, posiada dużo wątków z przeszłości które mają istotny wpływ na prowadzone śledztwo w sprawie morderstwa sprzed 4 lat, wystarczy czytać uważnie i każdy czytelnik połapie się:)

Ewelina | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Lekka, łatwa,szybko się czyta, ale nie zachwyciła mnie tak jak inne książki autora o H.Bosch'u.

Jednak trzeba przyzna, że jak zawsze autor dba o szczegóły i śledztwo ukazane jest dokładnie z detalami. I lubię jak są serie o tych samych policjantach, bo wtedy można skupić się na rozwiązywaniu zagadek razem z nim a nie na kolejnym poznawaniu i opisywaniu bohaterów powieści.
Można przeczytać w jeden wieczór bo książka ma ok.240 stron

książek: 2028
rumiko | 2017-07-27
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 28 marca 2017

I tak dzięki niezbadanym ścieżkom bibliotecznego wypożyczania tom 9 następuje po 11...
Chyba najlepsza z przeczytanych przeze mnie książek o Harry'm Boschu.
Mnożą się fałszywe tropy, zagadka śmierci asystentki reżysera wydaje się nie do ruszenia, ale mimo wszystko sprawa rusza z miejsca. Zwłaszcza zakończenie wbija w fotel.
Polecam :)

Piotr | 2013-07-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2013

Moja sympatia do Harry'ego Boscha wzrasta z każdą przeczytaną książką z jego udziałem. Świetny, bardzo wciągający kryminał, a ponadto napisany tak, że trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z fikcją - dbałość o detale, znakomicie rozpisane dialogi. Dla miłośników pisarza pozycja obowiązkowa.

Sylwia Jaskorska | 2017-03-28
Przeczytana: 25 marca 2017

Po "Cmentarzysku" musiałam sięgnąć po kolejną książkę M. Connellego, padło na "Zagubiony blask".
Tym razem zakończenie książki było w iście amerykańskim stylu ale w ogóle mi to nie przeszkadzało. H. Bosch zaskarbił sobie moją sympatię i mimo, że jego samolubność w rozwiązywaniu sprawy zachwiała kilkoma wypracowanymi wcześniej relacjami, nie umiem mieć o to pretensji.
Sprawy zabójstwa i napadu były ciekawie przedstawiały, można było domyślać się pewnych zawiłości ale nie dało się być ich pewnym na sto procent.
Już zaczęłam "Ołowiany wyrok", zobaczymy czy tym razem zaskoczy mnie m. Connelly.

sylwiahc | 2014-10-23
Przeczytana: 22 października 2014

Opowieść poprawna choć niezbyt wciągająca, brnęłam dalej, żeby poznać zakończenie choć trochę się męczyłam. Nic nadzwyczajnego, autor posiada w swym dorobku lepsze książki. Pod kątem warsztatu pisarskiego - bardzo dobrze, nie jest to książka prosta do bólu ani usypiająca długaśnymi opisami scenerii. Malownicze a zarazem krótkie opisy sprawiają, że łatwo się wczuć w sytuację nie tracąc przy tym nic z rozpędu jakiego nabrało się w trakcie zagłębiania w akcję.
Dla rozrywki, na spokojny wieczór - może być.