Szyfr Jana Matejki

Cykl: Szyfr Jana Matejki (tom 1)
Wydawnictwo: Replika

Myślisz, że historia Polski, którą znasz ze szkoły jest prawdziwym obliczem naszych dziejów? A co by się stało, gdybym Ci powiedział, że między nami żyją potomkowie Piastów? Mało tego! Gdybym Ci powiedział, że są spowinowaceni z... No właśnie! Chcesz dowiedzieć się więcej? Sięgnij po "Szyfr Jana Matejki" i zobacz, co genialny malarz ukrył w swych obrazach. Mrożąca krew w żyłach akcja oraz...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sięgnij po "Szyfr Jana Matejki" i zobacz, co genialny malarz ukrył w swych obrazach. Mrożąca krew w żyłach akcja oraz gagi, jakich już dawno nie oglądaliście w alternatywnym spojrzeniu na symbolikę czasów zamierzchłych i obecnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Replika, 2007

Waleria | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Książka raczej „okej”, podobał mi się temat, a przy niektórych fragmentach zaśmiewałam się do łez, aczkolwiek denerwowały mnie przekleństwa, duża ilość podtekstów erotycznych oraz dziwne nazwiska bohaterów, chodzi tu, między innymi o Krystynę Sprawę, Samiusza Niewiem, jednego z trójki głównych bohaterów - Józefa Świentego... Z powodu tych nazwisk niejednokrotnie wynikają kłótnie i nieporozumienia, a na koniec i tak okazuje się, że były one fałszywe...

Książka niczego nie urwała, ale sięgnę po następną jej cześć, może jeszcze mnie czymś zaskoczy...?

Izabela | 2014-04-05
Przeczytana: 04 marca 2014

Kiedy sięgnęłam po tę książkę i przeczytałam opis na tylnej okładce, pomyślałam sobie, że zapowiada się ona dosyć ciekawie. No ale niestety już po przeczytaniu kilku stron się rozczarowałam. Większego chłamu chyba w życiu nie czytałam.

Oprawca78 | 2015-11-16
Przeczytana: 13 listopada 2015

Książka luźno i z przymrużeniem oka przeze mnie została potraktowana; bo tak ją trzeba odebrać. Nie należy się nastawiać na surowe i sensacyjne fakty; sam autor zresztą traktuje temat w wyżej wymieniony sposób. Ma bawić, rozluźnić odbiorcę, a nie edukować, chociaż kropla wiedzy historycznej jest wymagana, żeby zrozumieć co nieco.
Dla mnie ok.
Rozrywka na długie jesienne wieczory, ale tylko na raz (niestety).

Tomek Szewczyk | 2010-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Spodziewałem się po przeczytaniu informacji z okładki ironicznej pełnej dystansu parodii popularnego kodu a dostałem sitcom w wersji książkowej pełen gagów nie najwyższych lotów...

Ania_Akme | 2016-02-29
Przeczytana: 27 lutego 2016

już dawno nie zdarzyło mi się, by po 10 stronach czuć zażenowanie jakością treści książki ... mimo to brnęłam (nazwijcie mnie masochistką książkową), by móc uczciwie powiedzieć przeczytałam i jest masakra; trzeba być miłośnikiem parodii durnych amerykańskich komedyjek <przyśpiewki na ostatnich stronach książki, które kończyły się chu@# itp. mnie załamały>, by napisać "takie cuś"; zmarnowałam sobotni wieczór na lekturę czegoś, co nie warte było wydanych pieniędzy, a najbardziej szkoda drzew, które zostały ścięte na papier

Zaczytana | 2013-11-27

Początek bardzo zabawny, ale reszta niestety słaba, natomiast zakończenie wręcz beznadziejne - szkoda.

Stendar | 2016-05-11
Przeczytana: 11 maja 2016

Totalny miks, jakby wrzucić do blendera filmy (m.in. Gwiezdne wojny), powieści (m.in. Kod Da Vinci), do tego sporo absurdu, kilka szczypt szaleństwa, dwie łyżeczki parodii, pół szklanki pastiszu, doprawić humorem i wariactwem. Gdyby to był film byłaby to zwariowana komedia w stylu "Czy leci z nami pilot", "Szklanką po łapkach" czy "Hot Shots", oczywiście z Leslie Nielsenem w roli głównej.
Kiedy podejdziecie do tej książki z dużym dystansem, nastawieni na jazdę bez trzymanki w oparach absurdu, na pewno będziecie się dobrze bawić przy niej i nie raz parskniecie śmiechem ;) Ale warunek jest jeden - jeszcze raz powtórzę: trzeba podejść z dystansem, na lekko i wesoło ;)

-olka | 2013-02-04
Przeczytana: 12 lutego 2013

wiele razy śmiałam się przy czytaniu i oto czasami chodzi, aby się odprężyć ,choć koniec mnie zupełnie zaskoczył-niespodziwałam się wybuchów i demolki:)).Lekka ksiąźeczka:)) polecam wszystkim którzy chcą po prostu się odstresować:)

Agnieszka | 2016-05-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zęby bolą przy czytaniu. Sposób pisania sam w sonie stanowi szyfr. Zagadki historyczne już są zbędne. Nie da się tej powieści czytać, ponieważ nie została ona napisana w języku polskim.

Krymuś | 2015-08-11

Świetna, nieprzewidywalna, przezabawna książka, w której nie brakuje zwykłej głupoty, jednak wciąga niesamowicie. Polecam!