Revolution des Nihilismus
historia
Macław

Rauschning jako pierwszy nazwał odrażającego sfinksa - narodowy socjalizm jego właściwym imieniem. To wystarczający powód, by uznać kolejne wydanie tej książki za pilnie potrzebne. Ale z drugiej strony jest ona też świadectwem czasu. Jak wtedy, w latach trzydziestych, rozumowano w Niemczech, jakim wahaniom ulegano, jakie nadzieje się ujawniały i jakie lęki?

źródło opisu: Niezależna Oficyna Wydawnicza 1996

źródło okładki: Niezależna Oficyna Wydawnicza 1996

Macław | 2017-01-28

Książka warta przeczytania z racji tego, iż sam autor przynależał w początkowym stadium do partii NSDAP gdzie po krótkim czasie od niej odszedł odcinając się od założeń ideologiczno politycznych narodowego socjalizmu, której działania przedstawił od środka w swoje książce "Rewolucja nihilizmu" będąc już na emigracji w Szwajcarii. Opisane zostały nie tylko same założenia ideologiczne NS, ale także i jego wewnętrzny rozkład moralno etyczny, jak i samą jałowość polityczną wewnętrzną a także zewnętrzną, którą kierowali się prominentni działacze partii NSDAP wraz z ich głównym wodzem Adolfem Hitlerem na czele. Spostrzeżenia autora tyczące się fenomenu ruchu narodowo socjalistycznego opisane zostały w odniesieniu do warstw społecznych, wojskowych oraz sfer polityczno intelektualnych gdzie pod każdym względem jako ruch rewolucyjny wywierała destruktywne rezultaty krótko, jak i długoterminowe dla całego narodu niemieckiego. Sama książka jest pierwszą próbą zdemaskowania prawdziwych założeń...

Mateusz | 2016-01-31
Przeczytana: 22 kwietnia 2016