Обручальный кинжал

Cykl: Sztylet Rodowy (tom 2)
Wydawnictwo: ALFA-BOOK
Обручальный кинжал
rosyjski
Navani

Катится по дорогам королевства самоходный фургон сборщиков королевских налогов… Только-только оправились мы от отравления ядом, подсыпанным нам в еду излишне услужливым бургомистром, не желающим делиться деньгами; только-только отгремела наша битва со стаей нечисти, жаждущей разорвать нас на части,— а тут новая проблема! Сбежавшая невеста нашего руководителя, которую он твердо решил...

Катится по дорогам королевства самоходный фургон сборщиков королевских налогов…
Только-только оправились мы от отравления ядом, подсыпанным нам в еду излишне услужливым бургомистром, не желающим делиться деньгами; только-только отгремела наша битва со стаей нечисти, жаждущей разорвать нас на части,— а тут новая проблема! Сбежавшая невеста нашего руководителя, которую он твердо решил найти!
Интриги аристократов, война с магами-перерожденцами, тайны крови и древних родов… Кто-то думал, что эта работа будет скучной?
…И катится, катится по дорогам королевства самоходный фургон, не зная, что ждет его за следующим поворотом.

źródło opisu: http://www.armada.ru/4l.htm#ObruKinz

źródło okładki: http://www.armada.ru/4l.htm#ObruKinz

aga | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016

No i co ja mam teraz zrobić, jak wytrzymać do trzeciego tomu? Druga część podobnie jak pierwsza wciągnęła mnie całkowicie, ale takiego zakończenia to się nie spodziewałam, już niby wszystko jasne, nawet zapowiadało się na szczęśliwe zakończenie, a tu bum taki zwrot akcji, aż mnie w fotel wbiło i koniec ostatnia strona !!! Książkę polecam bezsprzecznie niesamowite przygody, super poczucie humoru, postacie ciekawe elfa po prostu uwielbiam, z niecierpliwością będę wypatrywać trzeciej części. Na koniec chciałam podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przetłumaczenia książki, gdyż niestety żadne wydawnictwo drugiego tomu nie wydało, ale fani autorki wzięli sprawy w swoje ręce i przetłumaczyli sami dzięki czemu miałam ogromną przyjemność przeczytać książkę, dziękuje bardzo i GORĄCO POLECAM :)

Ania | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Staram się właśnie wrócić myślami do czasów, kiedy to nałogowo czytałam. Nie robię tego bez konkretnego celu. Chcę sobie przypomnieć, czy kiedykolwiek zdarzyło się któremuś autorowi tak bardzo mnie poruszyć. Czytając "koniec tomu II" moje serce było skruszone w drobny mak. A jakiś szyderca jeszcze po nim skakał. Zabieg którego dokonała autorka był dla mnie niespodziewany. Zaskoczenie jest tym większe, że nie było jasnych sygnałów, że historia potoczy się w ten, a nie inny sposób.
Nie będę zachęcać do lektury. Ale nie dlatego, że nie warto. Powiedziałabym, że nawet trzeba. Ale nie sądzę, żeby moje zachęcanie coś dało. Jeśli jest ktoś po lekturze tomu I, to sam z niecierpliwością będzie wyciągał palce po więcej i więcej. Jeśli ktoś nie miał jeszcze szansy zapoznać się z tą historią to gorąco polecam, a wręcz nakazuję, aby jak najszybciej się za to zabrał.
Jedynym moim utrapieniem jest fakt, że na tom III przyjdzie mi jeszcze poczekać. A aż mnie nosi, żeby się dowiedzieć, jak...

Iara | 2017-01-01

Drugi tom znacznie różni się od pierwszego. Historia traci część humoru i staje się poważniejsza, bardziej zawiła. Zaskakująca w dobrym i złym znaczeniu tego słowa. W tym tomie poznajemy sekrety Mili, znacznie częściej śledzimy poczynania Wilka, odkrywamy, co kryją dusze niektórych członków załogi i dostajemy nowego, ciekawego bohatera.
Mnie najwięcej radości sprawiły sceny z elfim uzdrowicielem, który niezawodnie wywoływał u mnie ataki śmiechu. Największym minusem jest wątek romansowy. Niemniej książka wywołała wiele emocji, a ja po prostu to uwielbiam. Sztylet zaręczynowy wywołał u mnie śmiech, radość, smutek i złość. Cała gama emocji w jednej książce. Cudeńko.

Cerx | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Książka fenomenalna, pełna humoru, przygód i zwrotów akcji. Bardzo, bardzo mi się podobała. Zakończenie było... niesamowite i wręcz nieprzewidywalne, choć strasznie mnie zezłościło. Nie mogę doczekać się kolejnej części i działań Jaśnie Oświeconej oraz mrocznych zapędów elfa :)
Serdecznie polecam wszystkim fanom twórczości pani Rudej i nie tylko!

Erza | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Proszę powiedzcie, że mogę potrząsnąć A.Rudą "Kiedy trzeci-ostatni tom?!".

Powinni zabronić przerywać w TAKIM momencie książek, gdy kolejny tom to nawet nie Nowy-Rok machający w marcu!

Ja chcę nową książkę tak bardzo, że chyba tylko tutejszy Ostrouchy może przewyższać mój poziom załamania, ze nawet nie ma prawdopodobnej daty na stronie wydawnictwa rosyjskiego :(.

EDIT 18.03.17: Smutną nowinę znalazłam :(. Książka nie ma żadnej daty, bo Autorka obecnie studiuje pedagogikę specjalną w Rzeszowie i nie widać żadnych innych informacji.

Hekatee | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Co tu dużo pisać - Ruda jak zwykle świetnie napisała całą historię, choć zakończenie mi się odrobinkę nie podobało. Jasna choć wydaje się zrównoważoną kobietą nagle dostaje jakiejś histerii i zamiast na miejscu zareagować jakbym się po niej spodziewała, wkłada buty salonowej (czyt. głupiutkiej i histeryzującej) panienki i robi co zrobiła.
Poza tym zwyczaj Rudej kończenia tomu właściwie w połowie sceny też potrafi zdrażnić.
Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Humor Rudej i styl pisania jest dość specyficzny i nie każdemu będzie pasować. Ale polecam - warto przekonać się samemu czy polubimy czy też nie... :)

Mam depresję. A słyszeliście ten wybuch? To moje serce eksplodowało na miliard kawałeczków.
JAK RUDA MOGŁA TAK ZAKOŃCZYĆ TEN TOOOOOOM!

Gold_Fever | 2017-05-02
Przeczytana: 01 maja 2017

No takiego kabum na końcu to się nie spodziewałam. Jestem ciekawa czy jest to wybieg, który czasami także stosuje Olga Gromyko i wszystko pozytywnie wyjaśni się w kolejnej części czy też niekoniecznie. Tak czy owak należy z wielką niecierpliwością czekać na wydanie 3 części.

kasiuniaand | 2017-03-19

A ja jestem święcie przekonana, że Mila/Jaśnie Oświecona Kruk, czy jak to tam w oficjalnym tłumaczeniu ją nazwano, trochę nadinterpretowała całą tę sytuację i zareagowała zbyt emocjonalnie. Jak mogła nie zabrać ze sobą elfa! Tego nie wybaczę...

thigrand | 2017-05-11

książka ogólnie tak 6/10. Jednak wątek Jarosława i Mili jest takim wielkim rozczarowaniem, ze aż mnie miejscami mdlilo. nie mogłem dać z tego powodu oceny wyższej niż 4

Ćwiek