Wspinaczka w skale

Wydawnictwo: Galaktyka
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
wspinaczka
sport

Książka Craiga Luebbena jest nowoczesnym podręcznikiem wspinaczki skalnej, przeznaczonym przede wszystkim, ale nie wyłącznie, dla początkujących amatorów wspinaczki. Książka prowadzi Czytelnika od najprostszych technik wspinania i zasad doboru podstawowego sprzętu, do kwestii prowadzenia dróg wielowyciągowych i autoratownictwa..

Artur Pluta | 2013-11-02
Przeczytana: listopad 2013

Świetny poradnik dla początkujących i doświadczonych wspinaczy. Dużo ilustracji i wyczerpujące wyjaśnienia pozwalają zrozumieć wszystkie poruszane tematy a trzeba przyznać że ich lista jest dosyć długa. Podstawowa technika wspinaczkowa, sprzęt, węzły, sposoby asekuracji, trening a także niezbędne tematy około wspinaczkowe czynią ten podręcznik świetnym elementarzem każdego wspinacza który bierze swoje wyniki jak i bezpieczeństwo na serio.