Kto mi zwędził mydło?

Wydawnictwo: StudioEMKA
hobby

Uwaga, dyrektorzy generalni! Jeśli jesteście już nimi albo wysokiej rangi szefami, których właśnie przyłapano na matactwach, nie dajcie się uwięzić, zanim nie kupicie sobie książki Kto mi zwędził mydło?. Zawiera ona wielce użyteczne porady.

MajinFox | 2011-10-20
Przeczytana: 20 października 2011

Dalsze podtytuły to: "Jak przetrwać więzienne lata. Podręcznik dla dyrektorów generalnych".

Poradnik pisany jest w pierwszej osobie przez skorumpowanego dyrektora generalnego, który pokazuje nam w 11 rozdziałach między innymi: jak urządzić celę zgodnie z feng shui, przewodnik po stołówkach, jak radzić sobie pod prysznicem, jak założyć własną firmę w więzieniu i inne ciekawe rzeczy, które przyszłym dyrektorom na pewno wkrótce będą potrzebne (w końcu żaden nie jest bez winy).

Prześmiewcza, krytykująca menedżerów wyższego szczebla, którzy wegetują na wysokich stanowiskach. Główny bohater to osoba, która wykorzystuje Sześć Sigma, a nie zarządzanie jakością w swoim nowym przedsiębiorstwie stworzonym w więzieniu. Dlaczego? Bo zarządzanie jakością rozumie tylko w 19%, a Sześć Sigma już w 29%!

Książeczka zawiera 100 stron i nie ma nawet czasu się nudzić. Jak ktoś lubi satyrę, która może nie powoduje płakania ze śmiechu, ale jest na pewno na dobrym poziomie. Wszystko napisane w...

ŚliwkowaPanna | 2010-10-11
Przeczytana: 11 października 2010

Do książki po pierwszych stronach podchodziłam sceptycznie uznając ją za coś jednak mało interesującego. Jednakże z każda stroną książka coraz bardziej mnie przyciągała sprawiając, że poczułam żal iż już ją przeczytałam. Przeczytanie książki zajmuje około 2 godziny, jednak warto ją przeczytać. Jedynym minusem jest-mimo tłumaczenia autora, że książka jest dla antymoli generalnych dyrektorów-jej grubość, rzekło by się 'cienkość'. Tak mało jest opisanych przygód z więzienia, dokładniejszego dojścia do przedsiębiorstwa autora w więzieniu czy też jego znajomej w innym więzieniu, której pomysł na przedsiębiorstwo rozśmieszył i zaskoczył, będąc w więzieniu w sumie nic nie robiąc i tyle zarobić? Mistrzostwo! A do tego ostatnie dwa zdania, informujące o nowym pomyśle Andy'iego wręcz zachęcają o szukaniu informacji o jego realizacji!

MALOWANA | 2014-05-12
Thennomad | 2012-09-18