Mateusz w angielskiej szkole

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Mateusza albo – jak chce jego tata – Matthew poznajemy w chwili, gdy rozpoczyna naukę w trzeciej klasie. I cóż w tym niezwykłego? – chciałoby się zapytać. Niby nic, chyba że, jak Mateusz, jest się w połowie polskim uczniem szkoły całkiem angielskiej i właśnie się zastanawia, czy język, w którym mówi mama, to język mamczysty, czy może ojczysty. Czy łatwo jest zaakceptować kulturowe różnice? Jak to zrobić? Jak wygląda angielska szkoła i nauka w Anglii? Czego może się dowiedzieć każdy rodzic o angielskiej szkole i codziennym życiu w Anglii? O tym wszystkim, i nawet więcej, dowie się czytelnik, czytając tekst pełen humoru i zaskakujących spostrzeżeń. Bohater książki wraz ze swoją rodziną mieszka obecnie w Anglii i chodzi do angielskiej szkoły.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

raven991 | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Durna książka i typowa matka Polka której nic nigdy nie odpowiada a od 6 czy 7 latka wymaga cudów. Zapomniała chyba że dzieci w Polsce w wieku 6 lat bawią sie przez zabawę w zerówce.

Ines | 2015-05-03
Przeczytana: 01 maja 2015

Mateusz jest pół-Polakiem, pół-Anglikiem. Razem z rodzicami i młodszą siostrą przeprowadza się z Gdańska do miasteczka w Anglii. Tam rozpoczyna naukę w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Towarzyszą temu różne zabawne sytuacje, konflikty z rodzicami i wiele dziecięcych przemyśleń i teorii. Poznajemy system oświaty w angielskiej szkole. Dowiadujemy się, jakie różnice są pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Spoglądamy na to wszystko oczami ośmioletniego chłopca, który często dziwi się wielu rzeczom. Również jego mama często jest niezadowolona z edukacji swojego syna. Nierzadko Mateusz słyszy rozmowy rodziców o jego szkole.
Zdziwicie się z pewnością, ponieważ "Mateusz..." to książka dla dzieci, a jak wiadomo, ja raczej takowych nie czytam. Cóż, sam tytuł ma bardzo przyciągającą moc. Już od dawna bardzo interesuję się Anglią, całą Wielką Brytanią, jej obyczajami, a co za tym idzie - oświatą. Dlatego bardzo zainteresowała mnie ta książka.

"Mateusz w angielskiej szkole" to...