Szeptem

Okładka książki Szeptem Becca Fitzpatrick
Okładka książki Szeptem
Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Szeptem (tom 1) fantasy, science fiction
Szeptem (tom 1)
Hush Hush
Otwarte
2010-01-13
2010-01-13
Paweł Łopatka
fitzpatrick szeptem ebook

Kupiłam tą książkę z czystej ciekawości kuszona przez instagram a także przez okładkę 😉 I od pierwszych stron przepadłam całkowicie! To był zakup w 10!

Historia jest opowiadana przez główną bohaterkę. Nora jest zwykłą nastolatką, chodzi do szkoły, ma najbliższą przyjaciółkę Vee, kochającą mamę i dom na wsi. Rok prędzej straciła tatę w niewyjaśnionych okolicznościach przez co ma spotkania ze szkolnym psychologiem. Pewnego dnia podczas lekcji biologii nauczyciel postanawia pozamieniać miejsca w ławkach i tak Nora spotyka Patcha. Patch jest tajemniczym chłopakiem który nie wiadomo skąd się wziął w szkole i nikt nic nie wie o jego przeszłości. Zamiana miejsc bardzo nie leży Norze przez co jest wściekła na chłopaka ale też czuje do niego dziwny wręcz magiczny pociąg. Od tej wspólnej lekcji w życiu Nory zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy a ona czuje że we wszystko jakoś zaplątany jest właśnie Patch.
Piękna historia miłości pomiędzy śmiertelniczką a kimś nadprzyrodzonym. Oprócz tego dostajemy pełno tajemnic, zagadek i złych charakterów. Była tam klasyczna walka dobra ze złem w wydaniu young adult. Książkę czyta się przyjemnie i lekko przez co pochłonęłam ją w jeden dzień. Już nie mogę doczekać się wznowienia pozostałych trzech książek tej serii!

współpraca reklamowa

Ocena: 5/5⭐️

Sporo słyszałam o tej książce, a jak zauważyłam informację o wznowieniu, nareszcie miałam szansę poznać głównego bohatera, o którym nie raz widziałam tiktoki.

„Szeptem” czyta się bardzo szybko, a sama historia jest cudowna. Element fantasy w tej historii był idealnym dodatkiem, które urozmaiciło czytanie o losach Nory i Patcha. Emocje, które czułam przy tej książce są niewyobrażalne. Obwiniałam praktycznie każdego o bycie tym złym, a i tak nie trafiłam. Pióro autorki jest bardzo przyjemny, a język prosty i zrozumiały.

Do tego kreacja bohaterów była dobrze przemyślana. Jednakże o tym będziecie musieli przekonać się sami. Patch to mój kolejny kandydat na męża, chociaż był odrobinę tajemniczy i podejrzany, tak dalej był na swój sposób, kochany. Nora z drugiej strony jest intrygująca, inteligentna i wrażliwa, a przeciwieństwa się przyciągają. Idealnie do siebie pasowali.

Relacja tych bohaterów jest inna, taka pokręcona. Dziewczyna nie czuła się przy nim komfortowo, a z drugiej nie mogła mu się oprzeć, chociaż jej przyjaciółka starała przekonać Norę do tego, że Patch jest tym złym.

Książka jest krótka, na niektóre pytania dostaliśmy odpowiedź, jednak wiele z nim nie zostało jeszcze rozwiane, co zdecydowanie sprawia, że sięgnę po kontynuację.

współpraca reklamowa

Ocena: 5/5⭐️

„ᴡ ᴏɢɴɪᴜ ɴɪᴇ ᴍᴀ ɴɪᴄ ᴢᴌᴇɢᴏ.... ᴏ ɪʟᴇ sɪę ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋ ᴅᴏ ɴɪᴇɢᴏ ᴢᴀ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ɴɪᴇ ᴘʀᴢʏʙʟɪżʏ. ᴡᴀʀᴛᴏ ᴏ ᴛʏᴍ ᴘᴀᴍɪęᴛᴀć."

Upadły anioł, zakazana miłość, tajemnice - czasem zdarza się miłość nie z tego świata, czyli "Szeptem" - pierwsza część przygód Nory i Patcha. Pamiętam gdy pierwszy raz czytałam tę książkę i nie mogłam się od niej oderwać. Leciałam ze strony na stronę z coraz to mocniej bijącym sercem i ze strachem o to co będzie dalej. Teraz mimo iż wiem jak potoczą się dalej losy bohaterów - jest tak samo. Wciąż wciąga tak mocno jak za pierwszym razem. Jest to jedna z tych historii, którą można znać na pamięć i nadal przeżywać każde wydarzenie.
Nawet nie wiecie jak duża była moja radość gdy wydawnictwo ogłosiło wznowienie tej serii. Nareszcie mogę mieć u siebie całość, piękną i pachnącą haha😍🖤
Autorka stworzyła idealny świat pełen intryg, niebezpieczeństwa ale i miłości, która choć zakazana, jest piękna. Wciągnie was w swoje sidła już od pierwszej strony. Moim zdaniem bohaterowie zostali idealnie przedstawieni. Poza Norą poznajemy również jej najlepszą przyjaciółkę - Vee, która wnosi do historii dużo uśmiechu i rozświetla cały mrok. Patch - przerażający lecz z pięknymi czarnymi oczami skrywającymi mnóstwo tajemnic, które są jak magnes i mimo, że nie powinny - przyciągają. Skradnie wasze serce🖤
Pierwsza część to tylko taki mały przedsmak i gwarantuję wam, że kontynuacja jeszcze bardziej powali was na kolana. Z ręką na sercu mówię, że jest to jedna z najlepszych serii fantasy jakie dane było mi przeczytać. Ma w sobie coś takiego, co sprawia, że wciąż chce się więcej i więcej. Czyta się to niesamowicie przyjemnie i szybko. Nawet nie zauważycie kiedy nastąpi koniec...
-ʙᴏɪsᴢ sɪę ᴀɴɪᴇʟᴇ?

No trochę trąci myszką, ale jednak przywraca wspomnienia

No trochę trąci myszką, ale jednak przywraca wspomnienia

Trzymam w rękach „Szeptem”. Już po raz drugi. Mój pierwszy raz z nią był w 2010 roku, kiedy jako siedemnastolatka pożyczyłam ją od koleżanki. Pamiętam, że zrobiła wtedy na mnie ogromne wrażenie i długo nie mogłam o niej zapomnieć. Potem przeczytałam trzy kolejne części, choć w tej chwili nie pamiętam skąd je miałam. Teraz po czternastu latach wydawnictwo Poradnia K postanowiło wznowić tę serię, a ja po prostu musiałam ją mieć, bo to jedne z moich lepszych książkowych wspomnień. Przed otwarciem książki wyobrażałam sobie jak to będzie przeczytać ją ponownie - teraz, kiedy mój gust czytelniczy nieco się ukształtował, a ja sama dojrzałam. Wydawało mi się, że dużo z niej pamiętam. Oczywiście do czasu, kiedy zaczęłam czytać. Wtedy okazało się, że prawie nic nie zostało w mojej głowie. Ale do brzegu. Historia opowiada o zwykłej nastolatce, która spotyka niezwykłego nastolatka. Chłopak jest nieco mroczny i jakiś dziwny, momentami przerażający, a Nora ma wrażenie, że od czasu ich pierwszej interakcji ktoś nagle zaczął ją obserwować. I wydawać by się mogło, że to historia jak tysiąc innych, ale nic bardziej mylnego, gdyż Patch jest upadłym aniołem. No i tutaj zaczyna się zabawa. Akcja w książce jest dynamiczna, dużo się dzieje, a my musimy za nią nadążyć. Nie ma tutaj zbędnych opisów lub nic nie wnoszących dialogów. Zdaje się, że wszystko jest po coś. Nora nie jest wybitną postacią kobiecą, jest nieco naiwna i ma proste myślenie, a jednocześnie jest przy tym taka niewinna i słodka. Całkowite jej przeciwieństwo to Patch. Chłopak to istne kłopoty. Może dlatego te dwa przeciwieństwa tak się do siebie przyciągają. Książka wywołuje emocje, pobudza emocje. Myślę, że bardziej trafi do nastolatek i osób lubiących literaturę young adult, ale ja jako dorosła również mam do niej sentyment i chętnie przeczytałam tę odświeżoną wersję. Nie mogę doczekać się kolejnych części, bo pamiętam, że „Szeptem” to dopiero wstęp…

Dzięki całej tej serii zaczęła się moja historia z czytaniem książek, polecam :))

Książka okazała się dla mnie słabą pozycję, miałam do niej duże nadzieję mam nadzieję że reszta tomów poprawi ocenę książek

Odkąd zobaczyłam tą serię chciałam ją przeczytać. Dzięki Wydawnictwo Poradnia K które wznowiło tą sagę miałam możliwość przeczytać pierwszą część. Bardzo dziękuję 🫶🏻
Od pierwszych stron książka mnie wciągnęła. Zwroty akcji, tajemnice, zagrożenia, z każdą stroną chciałam więcej. „Szeptem” pochłoniecie w jeden wieczór. Mi było ciężko wrócić do szkoły po przerwie świątecznej i połączyć klasę maturalną z czytaniem, ale przynajmniej mogłam dłużej delektować się historią Nory i Patcha.
Bohaterów bardzo polubiłam, przyjaciółka Nory - Vee ma świetne poczucie humoru, co do niektórych to od samego początku mi nie pasowali. Nie będę wam oczywiście zdradzać o kim piszę 🤭 Relacja Patcha i Nory jest nie do opisania, musicie przeczytać książkę. Na pewno mogę wam zagwarantować rollercoaster emocji podczas czytania i super spędzony czas z tą książką. A drugą część będziecie chcieli czytać od razu! 🖤

Jeśli lubicie książki gdzie występują moce, stworzenia nadprzyrodzone to czytajcie „Szeptem”.
Jeśli uwielbiacie serial TVD albo ShadowHunters to czytajcie „Szeptem”.

Czytajszeptem mówi czytaj „Szeptem”!

Ogólnie ta książka jest dla osób, które zaczynają z fantastyką, albo tych co kochają młodzieżówki i nie czytają ich tak dużo.
Prosta, nieskomplikowana, pełna niedociągnięć i nie do końca rozgarnięta główna bohaterka, przyjaciółka, która jest nią tylko z nazwy oraz pradawna istota, która nie zachowuje się jak 'pradawna'.
Dobrze się czytało, ale nic poza tym, nie wiem czy chcę czytać dalej, bo nie do końca związałam się z tą książką. Nie była zła, była dobra, ale nic poza tym.

Dobrze się czytało, ale nic poza tym, nie wiem czy...

Demon. Upadły anioł. Błądzi po ziemi i po cichu przejmuje ludzkie ciało. Uwodzi, dominuje i dręczy

Upadły anioł. Nieziemska namiętność

Gdy tylko Nora spotkała Patcha widziała że skrywa on w sobie wiele tajemnic. Sama czerń jego oczu wskazała, że ma wiele sekretów. Za nic jednak nie mogła wiedzieć jakie.

Nie mogła też trzymać się od niego z daleka. Jego uwodzicielki urok i charyzma aż nazbyt mocno na nią działały.

Ale to coś więcej. To też mrok i niebezpieczeństwo. To uczucie, że ktoś ją śledzi i że chłopak ma z tym coś wspólnego. Ale jak to możliwe? Niemniej zaskakujący jest fakt, że zdaje się on umieć czytać jej w myślach.

Choć zdaje się to być przerażające, nie da się także ukryć, że z każdym dniem coś coraz bardziej ją do niego przyciąga.

Ale obok zauroczenia i chęci bycia blisko, są także pragnienia odkrycia sekretów. Choćby co znaczy blizna na plecach chłopaka?

W tej relacji niebo i piekło są sobie bardzo bliskie. Rozum schodzi na drugie miejsce, gdy odzywa się serce. Niebezpieczne, ale pociągające i wprost niemożliwe, żeby się oderwać.

Po raz pierwszy z tą serią spotkałam się już lata temu i od razu mi się spodobała. Pamiętam jak z zapartym tchem czytałam kolejne strony i nie mogłam się oderwać. Dlatego gdy tylko zobaczyłam to nowe śliczne wydanie, wiedziałam, że muszę je przeczyta. Z przyjemnością zrobiłam re-read tej książki. Nawet za drugim razem wywołała we mnie wiele emocji. Jest ona bardzo ciekawa, genialnie opisana, niebanalna, wciągająca. Bardzo polecam.

Upadły anioł. Nieziemska namiętność

Nie mogła też trzymać się od niego z daleka. Jego uwodzicielki urok...