Jak spadek

Wydawnictwo: haveanicEbook.pl
9788364820052
haveanicebook

Powieść pełna niesamowitych zwrotów akcji i zabawnych zbiegów okoliczności a przy tym, wzruszająca i optymistyczna. Z każdego zakątka bohaterowie wydobywają tajemnice z przeszłości i muszą stawić czoła teraźniejszości. Pewnego dnia w biurze Sebastiana pojawia się dwoje maluchów: Kuba i Ania, którzy przedstawiają się jako jego dzieci i bardzo zabiegają o jego powrót do domu. Sytuacja nie jest...

Pewnego dnia w biurze Sebastiana pojawia się dwoje maluchów: Kuba i Ania, którzy przedstawiają się jako jego dzieci i bardzo zabiegają o jego powrót do domu. Sytuacja nie jest tak oczywista, gdyż po tragicznym wypadku, w którym zginęli ich rodzice, Sebastian poślubił siedemnastoletnią wtedy Magdę, ich starszą siostrę i wspólnie adoptowali trójkę młodszego rodzeństwa. Dzieci jednak wychowała matka Sebastiana, która umarła i los całej rodziny spadł na głowę i barki Magdy, której powoli całość wymyka się spod kontroli… Starszy brat maluchów, Michał – dorastający nastolatek zaczyna mieć kłopoty w szkole i wpada w „niewłaściwe towarzystwo”, młodsze dzieci potrzebują ręki ojca a ona sama musi pogodzić nielubianą pracę z weekendową nauką.

W takich okolicznościach Sebastian nie może odmówić dzieciom i powraca do rodzinnego domu, by walczyć o swoją rodzinę i krok po kroku uczyć się jak uczestniczyć w ich życiu ku radości dzieci i wściekłości żony. Przysparza to wszystkim wiele nieoczekiwanych przygód i zwrotów akcji. Teraźniejszość zaczyna się przeplatać z przeszłością i budzą się rodzinne demony – psychiczna choroba matki i polityczne aspiracje ojca, szantaże i mnóstwo kompromitujących materiałów zagrażających bezpieczeństwu całej rodziny. Do tego upragniona ciąża, pierwsze miłości nastolatków, intrygi, komplikacje, zbiegi okoliczności… Jak poradzi sobie z tym wszystkim początkowo papierowe małżeństwo – Magda i Sebastian? Kto pomoże im zmierzyć się z przeszłością i zawalczyć o przyszłość całej rodziny i przyjaciół? Dowiecie się tego z powieści, która do ostatniej linijki będzie trzymać was w napięciu i nie pozwoli się od niej oderwać.

źródło opisu: haveanicebook.pl

źródło okładki: haveanicebook.pl

Magda | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Pewnego dnia w biurze Sebastiana pojawia się Kuba i Ania – dwójka maluchów, którzy odszukują go, aby poinformować o tym, iż Michał schodzi na złą drogę, a Madzia sobie nie radzi. Dużo informacji i niewiadomych już piszę Wam od samego początku, prawda? To troszkę Wam to rozświetlę. Kuba, Ania i Michał to rodzeństwo Magdzi, czyli żony Sebastiana. Są małżeństwem od kilku lat, lecz mieszkają osobno. Sebastian poślubił Magdę po tragicznej śmierci jej rodziców, gdy miała siedemnaście lat. Tym sam adoptowali jej rodzeństwo. Opiekowała się nimi mama Sebastiana, po jej śmierci wszystko nagle spadło na Magdę. W takich właśnie okolicznościach, po wysłuchaniu prośby dzieci Sebastian wraca do rodzinnego domu, gdzie próbuje odbudować swoje małżeństwo. Czy mu się to uda? Dlaczego czyni to dopiero teraz? Co się jeszcze wydarzy? Koniecznie przeczytajcie sami. Powiem Wam jeszcze tylko, że oprócz historii Sebastiana i Magdy, poznacie jeszcze perypetie Michała i Kici oraz Moniki i Kazka. Będzie się...

Iliana | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Czy można w spadku otrzymać rodzinę? Okazuje się, że tak i to w taki zupełnie świadomy sposób, bo chociaż nie widzi się jej na co dzień, formalnie jest się jej pełnoprawnym opiekunem. Autorka powieści wykazała się nie lada pomysłem, stworzyła bardzo wyrazistych, charakternych bohaterów, którzy wywołują w czytelniku niemałe emocje. Są drobiazgi, nad którymi warto byłoby popracować, ale uważam, że sama osnowa powieści jest jak najbardziej czytelna i akurat na niej warto byłoby się skupić. Co gryzie po oczach i autorka o tym wie, to kompletne zbagatelizowanie przez wydawcę korekty. Błędy roją się. Szkoda, bo na razie powieść jest wydana jako e-book, ale po solidnej, rzetelnej korekcie i redakcji mogłaby zostać przeniesiona na papier. Podsuwam ten pomysł autorce.

Sebastian ma lekko ponad trzydzieści lat. Prowadzi swoją firmę. Pewnego dnia w jej drzwiach pojawia się dwójka kilkuletnich dzieci – Ania i Kuba prosząc mężczyznę o pomoc. Tak się składa, że ta dwójka rezolutnych...

haveanicebook | 2015-04-06
Przeczytana: 30 marca 2015

Pewnego dnia w biurze Sebastiana pojawia się dwoje maluchów: Kuba i Ania, którzy przedstawiają się jako jego dzieci i bardzo zabiegają o jego powrót do domu. Sytuacja nie jest tak oczywista, gdyż po tragicznym wypadku, w którym zginęli ich rodzice, Sebastian poślubił siedemnastoletnią wtedy Magdę, ich starszą siostrę i wspólnie adoptowali trójkę młodszego rodzeństwa. Dzieci jednak wychowała matka Sebastiana, która umarła i los całej rodziny spadł na głowę i barki Magdy, której powoli całość wymyka się spod kontroli... Starszy brat maluchów, Michał - dorastający nastolatek zaczyna mieć kłopoty w szkole i wpada w "niewłaściwe towarzystwo", młodsze dzieci potrzebują ręki ojca a ona sama musi pogodzić nielubianą pracę z weekendową nauką.

Zosia Filipiuk | 2015-07-21
Przeczytana: 17 lipca 2015

To fajna powieść. Zaliczyłabym ją do kategorii: "nieco inna", ale w pozytywnym znaczeniu. Historie, które się pojawiają, mogłyby wystarczyć na co najmniej trzy inne książki, bo wszystkie razem sprawiają wrażenie trochę nieprawdopodobnych. Nic tutaj nie jest jasne, wydarzenia się gmatwają, wątki robią dramatyczne zwroty, ale bohaterów z kartki na kartkę kochamy coraz bardziej. Polecam, bo smaczna.

Izulka | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Drogi Czytelniku...

Dzisiaj miałam przyjemność skończyć czytać pewną powieść pewnej bardzo zdolnej autorki (serio, kto nie czytał nic jej autorstwa ten trąba), mianowicie „Jak spadek”, którą napisała Zuzanna Arczyńska, laureatka Literackiego Debiutu Roku sprzed dwóch (jej, to już tyle czasu minęło?) lat zresztą (całkowicie zasłużenie, to nawet nie podlega dyskusji).

Małżeństwo z rozsądku... W życiu, nie ma mowy... Choćbym nie wiem w jak ciężkiej sytuacji życiowej się znalazła.
Dobra, jest jeden wyjątek, dzięki któremu bym je rozważyła - szantaż i zagrożenie życia kogoś z moich bliskich.
W swojej debiutanckiej powieści autorka porusza właśnie ten aspekt. Z jakim efektem? Tego już musicie dowiedzieć się sami sięgając po tę lekturę.

Wspaniale było przenieść się do świata Magdy, jej męża Sebastiana, jej rodzeństwa - Michała, Kuby i Ani, Kingi (Kici) i jej rodziców, małego Mateuszka, Moniki, Wojtka (Kazka) oraz jego braci i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia...

Sue | 2017-03-02
Przeczytana: 2016 rok

Nie da się nie polubić bohaterów tej powieści. Są tacy realni, jakby skopiowani z rzeczywistości.

| 2016-06-21

Chciałam kupić. Przeczytałam opis. W opisie (tym tutaj, powyżej) stoi:

"... młodsze dzieci potrzebują ręki ojca a ona sama musi pogodzić nielubianą pracę z weekendową nauką."

Jak rozumiem - ręka ojca musi godzić robotę z nauką. Aspirujący pisarze, unikajcie vanity publishingu! Ani redakcji, ani korekty, ani sławy nie zaznacie. Tylko wstyd.

Magda | 2017-02-28

Super polecam ciekawa akcja, wciągające historie.

zuza | 2018-02-01
ewka | 2016-01-26