Książka pod tytułem. Tom 1

Książka pod tytułem. Tom 1
9788365190000
rozrywka
werka777

To jest dziwna książka (bo nie potrzebuje Wi-Fi do działania). Sam nadajesz jej tytuł. Sam jesteś bohaterem tej książki. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz prawdziwym artystą. A może kreatorem? A może wolisz być wirusem komputerowym? Proszę bardzo… To twoja książka! Wykonuj polecenia i baw się najlepiej, jak potrafisz. Możesz ją ciąć, giąć i miziać palcem, jak ekran swojego...

Wykonuj polecenia i baw się najlepiej, jak potrafisz. Możesz ją ciąć, giąć i miziać palcem, jak ekran swojego smartfona.

Pokaż kolegom/koleżankom efekty twoich artystycznych działań. Wrzucaj efekty swoich działań na Face'a, YouTube'a i Twitter'a!

Sprawdź, czy jesteś kreatywny. Czy jesteś pomysłowy. Czy potrafisz się TAKĄ książką bawić.

Tylko czy jesteś pewien, że to jest… książka? Obudź swoją wyobraźnię i zacznij działać! Zmień tę (Nie) książkę w coś wyjątkowego!

źródło opisu: http://platon24.pl/ksiazki/ksiazka-pod-tytulem-tom-1-86418/

źródło okładki: http://platon24.pl/ksiazki/ksiazka-pod-tytulem-tom-1-86418/

Beremis | 2015-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Podobnych pozycji dla dzieci jest sporo, tutaj, marketing i zawartość poszła w stronę pozycji podobnej do tych autorstwa Keri Smith, samo pokolorowanie, połączenie, dorysowanie, porównanie nie wystarczy. Można jeszcze podrzeć, pokleić i wyrzucić. Pozycję ratuje to, że w sumie nie sili się na bycie czymś więcej niż zabawą dla dzieci.

Magdalena | 2015-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 lipca 2015

Identyczne jak książka/coś dla dzieci "To nie książka". Jako książka to beznadzieja, jako poradnik, czy taki pomocnik w zabawie fajne.

testolandia | 2015-05-03
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 03 maja 2015

Autor dedykuje książkę swoim Dzieciom i myślę, że właśnie najmłodsi będą mieli największą frajdę przy wypełnianiu rozmaitych poleceń. Chociaż nie powiem, żebym ja się źle bawiła ;)

Już okładka zachęca nas do wykazania się kreatywnością, bowiem musimy nadać książce tytuł oraz wpisać autora.

Na każdej stronie znajdziemy inne zadania, jest ich w sumie około 150. Książkę możesz giąć, ciąć, wyrywać, kolorować, mazać, podlewać i robić z nią wszystko na co masz tylko ochotę. Polecenia możemy wykonywać po kolei lub losowo. Część jest bardzo prosta i raczej tutaj nie wykażemy się nadmierną kreatywnością ( "Zrób hełm z tej książki", "Wytnij aureole i noś na głowie"). Jednak większość zadań jest trudniejsza i pozwala nam wykazać się inwencją twórczą (" Narysuj karykaturę swojego najgorszego nauczyciela", "Naszkicuje swojego avatara", "Zapisz coś w chmurze"). Niektóre polecenia okazały się dość osobliwe i nas zaskoczyły ( "Wylej tutaj mleko! Zrób mleczną drogę", "Zrób...

Amarisa | 2015-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją tej pozycji dostępną tu: http://magicznyswiatksiazki.pl/ksiazka-pod-tytulem-konkurencja-dla-zniszcz-ten-dziennik/

werka777 | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Lubicie oryginalne książki? I to takie w bardzo dosłownym tego słowa znaczeniu? Macie czasami dosyć długich historii i marzycie o beztroskim relaksie, o wyzbyciu się stresu i złości? A może w ogóle nie przepadacie za czytaniem, bo wydaje się Wam ono nudne i mało ekscytujące? Czy sądzicie, że papierowa książka ma swój oklepany schemat i wymiar, którego nie da się zmienić? Że posiada tytuł, wypełnione po brzegi słowami strony i zakończenie będące podsumowaniem całości? A może na rynku literackim czyha w zanadrzu coś, co łamie sztywne reguły i przeczy wszystkim zasadom, jakie dotąd spełniała każda książka. Chcecie się przekonać? Zatem zapraszam w małą podróż poznawania własnej kreatywności u boku nowości autorstwa Roberta Trojanowskiego, zatytułowanej „Książka pod tytułem. Tom 1”.

Wraz z otwarciem pierwszej strony wyruszamy do krainy przeróżnych, dziwnych pomysłów. „Zrób hełm z tej książki”, „Wytnij aureolę. Noś na głowie” czy też „Pocałuj się z kimś przez tę kartkę”. To tylko...

Jak widzicie dzisiejsza KREATYWNA SOBOTA troszkę odbiega od normy. Planowałam na dzisiaj całkiem inną recenzję, jednak pewne sprawy mi ją pokrzyżowały, więc dzisiaj przedstawię Wam pozycję, na punkcie której zwariował mój młodszy braciszek. A co jak co Książkę pod tytułem z całą pewnością można nazwać kreatywną pozycją. Jeśli Robertowi Trojanowskiemu udało się sprawić, że mój brat przez chwilę przysiadł przed czymś, co nie jest komputerem to wierzcie mi - zrobił coś wręcz nierealnego.

Doczekaliśmy się polskiej wersji książek Keri Smith i muszę przyznać, że jedynym jej minusem jest to, że przeznaczona jest raczej dla tych młodszych dzieci. Polecenia są proste i zrozumiałe. Autor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co interesuje najbardziej dzisiejsze dzieciaki i właśnie to wywyższa. Zadania kręcą się w okół technologii i komputerów. Już sam opis sprawia, że mali komputerowcy są w stanie wykazać się kreatywnością i to wcale nie w Minecrafcie.

Kiedy dostałam propozycje otrzymania...

fratyna | 2015-11-25

Ja naprawdę nie wiem co się dzieje. Coraz największa jest nagonka, że trzeba dbać o książki, drzewa które są wycinane.. Płuca świata które giną.
A my będziemy tak po prostu drzeć i niszczyć?
Bo co?
Czy nikomu z nas, nie wpajano że trzeba dbać o książki, zagięty róg był już wielkim przekroczeniem..
Naprawdę nie wiem co się dzieje, a sama nie jestem na tyle stara (dłużej żyje w XXIw, niż w XXw.).
Jeśli pomysł jest taki świetny, to następnym razem radzę autorowi wypuścić podobną książkę na czytniki, chce zobaczyć jak ktoś go dziurawi i się nie zastanawia.
Autor pokazuje dzieciom i innym ludziom, jak nie trzeba dbać o książki. A mi pokazał, jakim jest "autorem" który chciał się podpisać pod książką, ale nie miał żadnego konkretnego pomysłu.

Anja | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Jej jakby nie da się skończyć czytać, ale z racji, że przejrzałam ją całą, jak i zrobiłam parę zadań chyba mam prawo dać ją do "Przeczytanych". Nazwałam ją "yellow_eyes". Tytuł taki, dlatego, że swoje blogi także tak nazywam. Po tym, jak ją przejrzałam doszłam do wniosku, że jest dość ciekawa. Nadaje się na nudne dni i gdy brakuje nam kreatywności. Gorąco polecam. Mam zamiar kupić później kolejne tomy "Książki pod tytułem".

MakDa | 2016-04-18
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Rozczarowuje poziom zadań. Dla młodszych dzieci może być, ale już 8-latki będą znudzone meldując po godzinie, że "książka" już jest niemal skończona.

Amelka J | 2016-03-30
Przeczytana: 28 marca 2016

Uważam, że ta książka jest fajniejsza niż inne tego typu, np. "Zniszcz ten dziennik", dlatego bo są ciekawsze zadania i można samemu nadać jej tytuł.