In vitro. Ważne rozmowy na trudny temat

Okładka książki In vitro. Ważne rozmowy na trudny temat Bogda Pawelec
2015-01-01
2015-01-01
Bogda Pawelec
in vitro niepłodność

Okładka książki Niepłodność. Pomoc medyczna i psychologiczna Wojciech Pabian, Bogda Pawelec
Niepłodność. P... Wojciech Pabian, Bo...

Osobiście nie miałam problemu z zajściem w ciążę , jednak przeczytałam z ciekawości "in vitro" Bogdy Pawelec i nawet nie spodziewałam się tyłu dylematów ,problemów i decyzji odnośnie posiadania ukochanego dziecka ,które nie każdy może mieć .
Bogda Pawelec za pomocą wywiadów z różnymi osobami ,pokazuje problem z różnych perspektyw tematu kontrowersyjnego jakim jest " in vitro " z punktu kościoła , polityków, lekarzy, psychologów ale równie często zwykłych ludzi i ich dzieci z tzw. "probówki ".
Uważam ,że książkę powinien przeczytać każdy ,nie tylko osoby, które mają problem z zajściem w ciążę ,ale również Ci co posiadają dzieci i zwłaszcza Ci ,którzy są przeciwni tej metody , aby mogli choć trochę zrozumieć tych ludzi i zmienić obraz w swojej głowie .

Ze strony Stowarzyszenia Nasz Bocian:
"Realnym i nadal nierozwiązanym problemem godności człowieka w Polsce pozostaje brak zapewnienia powszechnego finansowania leczenia o udowodnionej skuteczności, a także powszechne w przestrzeni publicznej piętnowanie choroby i obrażanie chorych na niepłodność a także ich dzieci. "
Czy wiecie, że na pierwszym aparacie do usg, który umożliwiał diagnostykę i pierwsze badania nad in vitro w Polsce widnieje naklejka "z darów od Jana Pawła II"? A mimo to kościół katolicki skutecznie broni dostępu do najbardziej skutecznej metody leczenia niepłodności na świecie... Skutecznie broni odstępu w państwie świeckim.
To jest chyba kwintesencja tego, co się w naszym państwie dzieje. Dlatego rzetelnie, naukowo i bez ogródek o in vitro i leczeniu niepłodności mówić trzeba. Ta książka jest nam, jako społeczeństwu - potrzebna.
Niestety, napisana w czasach, gdy istniał program finansowania in vitro z budżetu państwa, sieje większą nadzieję na pozytywne zmiany, niż w czasach obecnych rządów rzeczywiście można zaobserwować. Porusza jednak temat in vitro wielostronnie, wielowątkowo, na pierwszym miejscu stawiając godność i potrzeby pacjentów zmagających się z niepłodnością. Pani Bogdo - gratuluję!

Ze strony Stowarzyszenia Nasz Bocian:
Czy wiecie, że na pierwszym aparacie do usg, który...

Tendencyjna, malo obiektywna

Tendencyjna, malo obiektywna

Moje zainteresowanie tematyką in vitro rozpoczęło się po obejrzeniu dokumentu "In vitro. Czekając na dziecko", który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Moja ciekawość nie wynika tylko z czysto naukowych pobudek. Interesuje mnie także strona psychologiczna oraz społeczna. Bogda Pawelec stara się każdy z tych aspektów poruszyć w wywiadach z lekarzami, pacjentami, dziećmi urodzonymi dzięki tej metodzie oraz założycielami organizacji "Nasz Bocian". Bardzo podoba mi się inicjatywa szerzenia wiedzy na temat in vitro oraz mówienia na trudny i bolesny temat niepłodności w otwarty sposób. Cieszy mnie to, że za wiedzą podąża empatia i wyrozumiałość coraz większej części społeczeństwa w stosunku do ludzi dotkniętych tą chorobą.

Wybitna książka, przewodnik po zagadnieniu jakim jest In Vitro.
Bogda Pawelec jest psychoterapeutą specjalizującą się w dziedzinie niepłodności. Towarzyszyła parom w staraniach się o dziecko. Tym bardziej jej wywiady są bardzo cenne, a zaproszeni goście znakomitymi znawcami w dziedzinie In Vitro.
Gorąco polecam.

Wybitna książka, przewodnik po zagadnieniu jakim jest In Vitro.
Gorąco polecam.

• Poradniki
  • 2015
  • Popularnonaukowe, medyczne, biologiczne
  • Psychologia, seksuologia, życie

Dodaj cytat z książki In vitro. Ważne rozmowy na trudny temat