Młoda poezja niemiecka Die moderne deutsche Lyrik

Wydawnictwo: Anagram

Antologia Młodej Poezji Niemieckiej, w tłumaczeniu Agnieszki Rządcy. Jest to zbiór najciekawszych wierszy najmłodszego pokolenia twórców niemieckich. Wiersze wybralismy głównie z antologii Lyrik von Jetz (Poezja Dziś) wydanej po niemiecku w 2003 r. oraz teksty z niemieckich witryn internetowych, poświęconych ciekawym zjawiskom literackim. Patronat nad antologią objął Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Michael H. Gerdts.