Niemieckie wojska pancerne w II wojnie światowej

Tłumaczenie: Janusz Winiarski
Wydawnictwo: Bellona

Doskonały przewodnik po niemieckich wojskach pancernych z II wojny światowej, ułożony według poszczególnych kampanii. Zawiera dokładne, barwne schematy organizacyjne każdej z formacji pancernych od inwazji na Polskę w 1939 roku, aż po upadek III Rzeszy w 1945 roku. Czterdzieści barwnych map przedstawia główne kampanie wojsk pancernych, m.in.: inwazję na Francję w 1940 roku, bitwę pod Kurskiem w 1943 roku i ofensywę niemiecką w Ardenach w 1944 roku.

Dzięki uderzeniom wojsk pancernych Niemcy przełamywali obronę przeciwnika i prowadzili błyskawiczne działania na jego zapleczu. Operacje te były skuteczne do czasu, gdy koalicja antyhitlerowska zaczęła stosować tę samą taktykę walki. Książka jest kompletnym, szczegółowym informatorem o niemieckich wojskach pancernych w czasie ich walk na frontach II wojny światowej.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl