Książka Roku 2018

Mediacja. Sztuka rozwiązywania konfliktów

Tłumaczenie: Karolina Drozdowska
Wydawnictwo: Fundusz Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych
Mekling. Konfliktrorstaelse og konflikthandtering
mediacja, konflikt
Kamulka84

Książka „MEDIACJA. Sztuka rozwiązywania konfliktów” skierowana jest do ludzi zajmujących się zagadnieniem mediacji w praktyce – mediatorów, sędziów, adwokatów, specjalistów zajmujących się konfliktami i ich rozwiązywaniem. Z uwagi na przystępny sposób przekazu będzie przydatna szerokiemu odbiorcy, którzy chcą po prostu poszerzyć wiedzę o ludziach, bo przecież na co dzień wszyscy jesteśmy mediatorami, rozwiązujemy problemy sprzeczających się dzieci lub skłóconych przyjaciół.

Autorka prezentuje rożne tradycje związane z mediacją. Następnie ukazuje najbardziej wymagający obszar, na który, jako mediatorzy, niechybnie wkroczymy - nadużycie władzy i nierównowagę sił. Czytelnik otrzymuje precyzyjne wskazówki, jak można rozpoznać nadużycie władzy oraz jak można próbować zniwelować nierównowagę sił między stronami konfliktu.

Książkę „MEDIACJA. Sztuka rozwiązywania konfliktów” dobrze się czyta, a jej treść jest łatwo przyswajalna. Autorka ma solidne podstawy i szeroką wiedzę o przedmiocie, który przedstawia, oraz o strategiach mediacyjnych, które przybliża. Używa konkretnych przykładów z własnego doświadczenia, do których czytelnik może się łatwo odnieść. Opracowanie Grethe Nordhelle należy polecić specjalistom zajmującym się rozwiązywaniem konfliktów oraz mediatorom, zwłaszcza tym, którzy rozstrzygają sprawy rodzinnych.

źródło opisu: www.fiso.org.pl

źródło okładki: www.fiso.org.pl