Zapłata

Okładka książki Zapłata Małgorzata Rogala
Okładka książki Zapłata
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 1)
W.A.B.
2015-06-17
2015-06-17
9788328020689
Kryminał

Mordercę wytypowałam na początku, jednak mimo wszystko bardzo szybko i przyjemnie się czytało :) to nie jest moje pierwsze spotkanie z autorką, więc daję tu taryfę ulgową i sięgam po następne części!

Książka bardzo mi się podobała. Formuła dobrze ułożona i przemyślana, akcja wartka, bohaterowie wyraziści a intryga nieco zamotana, ale do końca trzymająca w napięciu.

Wchłonięta przez książki Małgorzaty Rogali sięgnęłam i po tę serię. Jak na razie zapowiada się na najsłabszą z wszystkich - aczkolwiek nadal jest to książka na dużo wyższym poziomie niż innych popularnych twórców. Postacie policjantów, którzy mimo konfliktu interesów prowadzą śledztwo i nic nie robią sobie z możliwych konsekwencji... cóż... dla mnie słabe. A co gdyby to Justyna była winna? Szkoda gadać - już widzę ten spektakl w sądzie, gdzie okazuje się co i z kim robiła oskarżona... Druga sprawa to jakiś bałagon z nazwiskami, osobami, jakieś poboczne wątki, romans miesza się z kryminałem. I jeszcze pies... od początku książki obawiałam się jednego - że podzieli losy wszystkich psów z tego rodzaju powieści. Czyli, że zostanie w bestialski sposób zabity, na szczęście tego mu oszczędzono, aczkolwiek jego losy bardziej mnie niepokoiły niż historia Justyny. Justyna postępowała według mnie nielogicznie - niczym bohaterka filmu z rodzaju "Krzyk". Ktoś ją zastrasza - nikomu nic nie powiem, rozpoznaję potencjalną zabójczynię - to oczywiście nikomu nie powiem, a i jeszcze najlepiej umówię się z nią sama w swoim domu. Po poprzednich książkach Małgorzaty Rogali nie spodziewałam się takich absurdów...

Jak na kryminał to było nawet lekko i przyjemnie. Nic mnie nie wyrwało z kapci🤷🏻‍♀️ Mam tylko nadzieję, że w dalszych częściach będzie mniej prywaty bohaterów.

Nie przeczytałem za wiele polskich kryminałów, natomiast wszystkie, z którymi miałem do czynienia mają wiele cech wspólnych m.in. że są takie typowe, proste, mało skomplikowane. Morderstwa nie są zbyt wymyślne, nie ma poćwiartowanych, rozkładających się zwłok i zaskakujących plot twistów. Ten kryminał nie jest wyjątkiem, niemniej, jest niesamowicie przyjemny w czytaniu. Wszystko tu jest fajnie poukładane, czyta się go luźno, ani chwilę się nie ciągnie i ani chwilę nie męczy. I może akcji nie ma za wiele to wcale tego nie czuć przez częste zmiany scen i poznawanie nowych fabularnych wątków. Z największą przyjemnością sięgnę więc po następne części przygód Agaty i Sławka.

Książki Małgorzaty Rogali widziałam niejednokrotnie u znajomych i na półkach w bibliotece. Do tej pory z niezrozumiałych powodów omijałam je wzrokiem i sięgałam po inne propozycje. „Zapłatę” wypożyczyłam, bo nie było nic innego, co by mnie zainteresowało. Już pierwsza strona mnie zelektryzowała. Wiedziałam, że będzie dobrze. I było!

To bardzo dobrze napisana książka. Fabuła wciągająca, śledztwo budzi emocje, bohaterów od razu da się polubić. Dużym plusem jest realizm tego, o czym pisze autorka. Ludzie, sytuacje, problemy są prawdopodobne, a nie jakieś udziwnione, wymyślone. Imiona bohaterów też normalne – bo ostatnimi czasy pisarze prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej niespotykanych. Pojawiają się jakieś Ksenie, Nadie itp. Tak jakby bohaterka nie mogła być zwykłą Agnieszką czy Wiktorią.

Lubię kryminały, a ten zainteresował mnie na tyle, że następnego dnia pobiegłam do biblioteki wypożyczyć kolejną część opowiadającą o pracy policyjnego duetu, czyli Agaty Górskiej i Sławka Tomczyka.

To bardzo dobrze napisana książka....

6,5/10
Za dużo romansu, ale sam wątek kryminalny wciągający, pochłonęłam książkę w dwa wieczory.

6,5/10

To mój pierwszy kontakt z książkami Małgorzaty Rogali. Wcześniej wszystko co było możliwe przeczytała moja małżonka chwaląc autorkę i zachęcając mnie do sięgnięcia po nią. Długo się broniłem i jak w końcu stwierdzam zupełnie niepotrzebnie. Od samego początku do końca historia opowiedziana sprawnie, wątki połączone, wyjaśnione i zakończone. Autorka dodaje też dwoje dość sympatycznych śledczych do kompletu więc to nie mogło się nie udać. Z pewnością w nowym roku swoją przygodę z panią Małgorzatą będę kontynuował. Na początek ode mnie 7.

Od pierwszych stron wiedziałam, że mi się spodoba. I nie zawiodłam się! Dla mnie bomba! Wartka akcja, fajni ludzie i niesamowita historia. Na pewno przeczytam wszystkie części.

Pierwsza książka poleconej autorki. Super. Zabieram się za następne.

Pierwsza książka poleconej autorki. Super. Zabieram się za następne.

Małgorzata Rogala Zapłata Zobacz więcej
Małgorzata Rogala Zapłata Zobacz więcej