Zapłata

Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
9788328020689
Kryminał
karollllllla

Wciągająca powieść kryminalna rozgrywająca się we współczesnej Warszawie. Syn znanego adwokata został zamordowany w toalecie modnego klubu. Śledztwo gmatwa się i komplikuje, a policjantka prowadząca dochodzenie przypuszcza, że zabójstwo wiąże się z osobistą tragedią jej najlepszej przyjaciółki, której chłopak przed laty zginął w niejasnych okolicznościach… Zapłata to wciągająca powieść...

Wciągająca powieść kryminalna rozgrywająca się we współczesnej Warszawie.

Syn znanego adwokata został zamordowany w toalecie modnego klubu. Śledztwo gmatwa się i komplikuje, a policjantka prowadząca dochodzenie przypuszcza, że zabójstwo wiąże się z osobistą tragedią jej najlepszej przyjaciółki, której chłopak przed laty zginął w niejasnych okolicznościach… Zapłata to wciągająca powieść kryminalna, mówiąca o zwykłych ludziach, ich wyborach i skomplikowanych relacjach, a także o sekretach, które wyszły na jaw, ponieważ popełniono okrutną zbrodnię.

źródło opisu: http://www.empik.com/zaplata-rogala-malgorzata,p1107283468,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/zaplata-rogala-malgorzata,p1107283468,ksiazka-p

Sol | 2018-07-25

Rogala umie pisać. Zdecydowanie.
Jak wiadomo większość literatury polskiej, współczesnej, zdrobnieniami stoi. Irytuje tym niemożebnie, dlatego za samo nieużycie ani jednego zdrobnienia w całej książce pani Małgorzata ma u mnie ogromnego plusa.

Zapłata nie jest książką wybitną, zasługującą na peany. Ale jest książką na tyle dobrą, że jak usiadłam wczoraj wieczorem tak dziś skończyłam. Wciąga, porywa i trzyma w swoim uścisku. I jak dla mnie sporo rzeczy nie było zaskakujących, schemat zbrodni, powiązania i marna ilość podejrzanych dość oczywiste i nie pozostawiające wielu możliwości to i tak potrafiło mnie zainteresować.
Wydaje mi się, że to zasługa bohaterów. Ludzi pełnokrwistych, definiujących się więcej niż tylko swoją profesją, mających wady i zalety. Dzięki Agacie, Justynie i Sławkowi 'Zapłatę' czyta się z ogromną przyjemnością.
Dzięki nim nie mogę się też doczekać wiadomości z biblioteki, że drugi tom czeka na odebranie, bo owszem, już zarezerwowałam ;)

Jak wspominałam,...

Gala | 2018-05-19
Przeczytana: 13 maja 2018

Cykl Agata Górska i Sławek Tomczyk – Małgorzaty Rogali od dawna zaprzątał moje myśli,gdyż chciałam się przekonać czy twórczość autorki wzbudzi we mnie taki sam entuzjazm, jak w dość licznej grupie czytelników. Gdy tylko nadarzyła się okazja, z wielkim zapałem zabrałam się za lekturę " Zapłaty ".
Oglądając swoim zwyczajem książkę ze wszystkich stron, zostałam mile zaskoczona. Autorka traktuje z dużym dystansem zarówno siebie jak i swoje utwory. Nie ma na okładce jej biogramu, natomiast zamieszczony opis spowodował, że poczułam się zaintrygowana. Pani Małgosia zamiast mówić o sobie, woli słuchać innych, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością i do tego stworzyła całkiem miły w odbiorze kobiecy kryminał, który zapewnił mi doskonałą rozrywkę.
Zwróciła też moją uwagę niedwuznaczna okładka, której sens wyklarował mi się w trakcie czytania, ponieważ ma związek z niebanalnym narzędziem zbrodni.
Rogala zręcznie połączyła wątek kryminalny, który jest motywem wiodącym z powieścią...

Beata | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Kryminał, lekki i przyjemny w odbiorze. Przewidywalny, bohaterowie są sympatyczni. Intryga poprowadzona prosto, bez zbędnego kluczenia. Odprężająca lektura, miłe czytadło na jedno popołudnie. Z przyjemnością sięgnę po następny tom o Górskiej i Tomczyku:)

Eli1605 | 2017-12-08
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Książkę przeczytałam z przyjemnością. Nie jest wybitna, ale napisana prostym językiem z fajną fabułą. Polubiłam komisarza Tomczyka i Agatę Górską - starszego aspiranta. Dopiero po rozwiązaniu zagadki narzędzi zbrodni zrozumiałam przesłanie okładki, która nie jest zbyt zachęcająca i właściwie nic na początku nie mówi. Mogłaby być bardziej intrygująca. Mimo tego jestem pewna, że z chęcią sięgnę jeszcze po inne pozycje tej autorki.

Zaczęłam czytać ten cykl od końca i to nie był błąd, ale lepiej zacząć od pierwszej części, bo poznajemy bohaterów "od podszewki", od tego jak to wszystko się zaczęło, bo potem dużo tematów jest rozwiniętych w następnych częściach.
Dowiadujemy się dlaczego Agata jakoś niezbyt chętnie angażuje się w związki uczuciowe z mężczyznami. Winny jest pewien doktor pediatra, który molestował małe dziewczynki, a ponieważ był to przyjaciel jej rodziców żadne skargi nie pomagały.
Pomogła jej dopiero Justyna, koleżanka ze szkoły, która teraz sama ma kłopoty....jest podejrzana o morderstwo.Kilka lat wcześniej został na jej oczach zamordowany jej chłopak. Ona widziała morderców, ale zastraszona przez ojca jednego z nich w sądzie wycofała swoje zeznania.
Teraz obaj mężczyźni zostali zamordowani i ona jest główną podejrzaną.
Agata i Sławek prowadzą to śledztwo chociaż nie powinni , bo Agata to przyjaciółka Justyny a Sławek po pewnym czasie nawiązuje romans z podejrzaną.
Bardzo dobry i ciekawy...

kajsa | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Zbrodnia sprzed lat przynosi następne będące swego rodzaju odwetem.Sprawę prowadzi dwójka policjantów-Agata Górska i Sławomir Tomczyk-oboje są w nią zaangażowani nie tylko służbowo.
Pierwsza część serii nie wzbudziła mego zachwytu,ale też nie zniechęciła na tyle,by nie sięgnąć po kolejny tytuł.Tym bardziej,że wszystkie części łączy obecność bohaterów oraz motywy.

adawid | 2018-05-30

Lekki, łatwy i przyjemny kryminał. Pierwsza część przygód starszej aspirat Agaty Górskiej i komisarza Sławomira Tomczyka. I od razu zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń kryminalnych, zaczynających się osiem lat przed główną akcją. Choć niektórych wątków warto upatrywać jeszcze kilkanaście lat wcześniej.
Co tygodniowa impreza w jednym ze znanych warszawskich klubów. Pod koniec zabawy okazuje się, że w męskiej toalecie zostaje znaleziony stały bywalec dyskotek, Mariusz Leśniak (znany prawnik). Orzeczenie patologa - otrucie. Przy dokładniejszym badaniu dość oryginalne, bowiem z zastosowaniem cisu pospolitego.
Zemsta? Na to wygląda. Agata i Sławek szybko "wpadają" na powiązanie ofiary ze sprawą śmiertelnego pobicia studenta. To ofiara wraz z przyjacielem, Igorem, mieli dopuścić się czynu, lecz proces został umorzony z powodu wycofania się zeznań przez świadka. Nomen omen bliskiej przyjaciółki Agaty Górskiej. Ginie kolejna osoba -Igor. Coraz więcej wskazuje na... Justynę (przyjaciółkę)....

Nina | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 13 lipca 2016

Dobra ale nie bardzo dobra. Zgrabnie napisany kryminałek, z gatunku tych lekkich, skierowanych raczej do kobiet. Ładnie wpleciony, nienachalny wątek romansowy. Miło się czytało, na tyle miło, że postanowiłam przeczytać kolejną pozycję, tak dla odprężenia.

Liliowy_bez | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 13 października 2017

Przyjemny i nieskomplikowany kryminałek z prostą i niewyszukaną intrygą oraz zróżnicowanymi, nienachalnymi i dość sympatycznymi bohaterami, z którymi chętnie spędza się czas.
Bardzo spodobał mi się styl autorki, który jest klarowny, lekki i płynny bez niepotrzebnych dziwnych udziwnień czy denerwujących dłużyzn i ozdobników.
Książka nie angażuje czytelnika emocjonalnie i nie intryguje jakoś szczególnie ponieważ jest do bólu przewidywalna. Ale sięgając po nią chciałam aby było miło, lekko i przyjemnie i pod tym względem spełniła moje oczekiwania - spędziłam przyjemnie czas, odprężyłam się i oderwałam od codzienności. Dla relaksu polecam.

smallangel | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Książka zdecydowanie skierowana do żeńskiej części publiki. Historia przedstawiona przez autorkę nie wzbudziła we mnie grozy-tutaj nawet morderstwa zostały przedstawione w sposób lekki i delikatny jak gdyby mroczne opisy martwych ciał i żądzy, którymi kierował się morderca były zbyt smutne i skomplikowane, aby przeciętna czytelniczka mogła je ogarnąć. Nie mniej jednak przeczytałam bez większych zgrzytów. Ba, nawet z pewną przyjemnością i uśmiechem. Taki "Ojciec Mateusz" ku pokrzepieniu serc.