39 i pół: Jak poznałem Ankę

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
serial, tvn

Było gorące lato 1990 roku. Darek Jankowski pracował jako nocny stróż na budowie w Sulechowie. Znalazł w trawie małą piłeczkę i postanowił rzucić nią w... Micka Jaggera! Pojechał zatem do Pragi na koncert zespołu The Rolling Stones. Tam poznał swoją ukochaną - rudą Ankę. A skąd wzięli się w jego życiu Patryk, Zdrada, Korba, Warcisław, muzyczny zespół Dirty Track oraz żużlowy klub Falubaz? No i czy trafił w końcu tego Jaggera? Czytajcie, a wszystkiego się dowiecie! Tego nie było w serialu!!!

| 2015-12-14

Książka z cyklu: przeczytać i zapomnieć. No i oczywiście zbić kasę korzystając z popularności serialu.

Plusem książki jest to, że jest napisana lekko i szybko ją się czyta (kupiłam ją za grosze w księgarni na dworcu i czytałam w pociągu).

Czytelnik może zapoznać się z historią Darka. Facet miał nieźle przesrane, jeżeli chodzi o życie uczuciowe. Muzyka, Anka i wpadka. Teściowie też go nie lubili. Mamy trochę kariery zawodowej i prób robienia czegoś konstruktywnego (to mu nigdy nie wychodziło.

Czy przeczytać warto? Jeżeli jesteś wiernym fanem serialu, pewnie tak. Mnie serial nużył, książka podobnie, ale jak już zacznę czytać, zazwyczaj kończę książkę.

No dobrze jest jeszcze jeden plus- książka momentami jest zabawna, pojawia się nawet wisielczy humor.

Inna_odInnych | 2014-02-08

Oczywiście, nie łudźmy się. Naprawdę Darek Jankowski nie istnieje, to tylko bohater z serialu. Także nie mógł napisać tej książki. Nie zrobił tego za niego Karolak – chociaż nie wiem czy dobrze czy źle. Zrobił to Doman Nowakowski – gościu, który napisał scenariusz do serialu.

Po przeczytaniu książki pierwszą myślą jaką mi przyszła do głowy, było: “Doman, pisz scenariusze, bo robisz to świetnie, ale nie pisz już nigdy więcej książki!”.

Jestem fanką “39 i pół” oraz głównego bohatera. Także MUSIAŁAM przeczytać tę książkę. Szczególnie, że kusiła obietnica “Tego nie było w serialu”. I przeczytałam. Już czytając się trochę rozczarowałam. Co prawda wciągnęła mnie historia opisywana, powiedzmy przez Darka, jednak język i styl pisania mi się nie spodobał, dialogi były straszne sztuczne. Były całkiem inne od tych, które zapamiętałam z serialu.

Akcja to tak naprawdę rozmowa Darka i Patryka nad piwkiem, po oświadczynach młodego. Kto widział serial, będzie wiedział o co chodzi. Darek...

Gąska | 2011-08-16

Polecam wyłącznie fanom serialu o tym samym tytule w formie uzupełniającej ;)

Edyta Kyzioł | 2013-01-09

Książkę czyta się rewelacyjnie. Śmiałam się, że aż mi łzy leciały. Lekka, łatwa i przyjemna a do tego dla osób oglądających serial ciekawa bo zdradzająca niezamieszczone w serialu fakty. Uwielbiam Karolaka i czytając książkę po prostu go słyszałam :-)

książek: 1990
kryptonite | 2011-10-28
Przeczytana: 2010 rok

Serial bardzo lubię, książka jest utrzymana w podobnym klimacie.

espeja | 2011-03-27
Przeczytana: 27 marca 2011

Książka naprawdę super, choć zdaję sobie sprawę, że na moją ocenę wpływa ogromny sentyment do Zielonej Góry, żużla i innych opisanych w książce rzeczy. Fajny język, znany z serialu 39 i pół; zabawne historie opowiedziane w niezwykle realistyczny sposób. Jak zwykle po dobrej książce, tak i teraz czuję niedosyt. Fajnie byłoby przeczytać dalsze dzieje Darka J., od momentu, na którym zatrzymała się książka, do momentu, w którym rozpoczął się serial.

Patrycja | 2013-04-12

Do przeczytania w jeden wieczór, jednak nie porywa.

| 2012-08-29

Dla fanów serialu.