Historia broni siecznej. Kordy puginały noże i bagnety. Tom II

Wydawnictwo: Bellona
hobby

Bogato ilustrowana publikacja przedstawiająca dzieje broni siecznej od czasów najdawniejszych aż po współczesne. Podzielona została na dwie części. Pierwsza omawia historię miecza, koncerza, rapiera, szpady,szabli i pałasza, druga dzieje broni o średniej długości i krótkiej: kordu, kordelasa, tasaka, półszabli, kordzika, bagnetu i noża bojowego. Opisuje też rozwój broni polskiej w kontekście rozwoju broni siecznej na świecie. Obok znaczenia militarnego polska broń sieczna, znaczona napisami patriotycznymi, przekazywana często z ojca na syna, stała się wyrazem miłości ojczyzny w okresie obrony granic Rzeczypospolitej i walk o niepodległość. Praca została w przeważającej mierze oparta na bogatej kolekcji broni siecznej Muzeum Wojska Polskiego. zamieszczone zostały opisy i barwne zdjęcia wybranych typów broni, głównie bojowej, znajdujących się w zbiorach tego muzeum.

Oskar_Rembaszewski | 2018-04-01
Magnus Dux | 2013-07-16