Wąż i perła

Okładka książki Wąż i perła Kate Quinn
Okładka książki Wąż i perła
Kate Quinn Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Rodzina Borgiów (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Rodzina Borgiów (tom 1)
The Serpent and the Pearl
W.A.B.
2015-06-17
2015-06-17
2013-08-01
Dorota Konowrocka-Sawa
Kate Quinn literatura piękna historia Włochy romans Rodzina Borgiów

Ależ świetnie się bawiłam czytając tą powieść. Jest tutaj wszystko czego mozna oczekiwać od solidnej opowieści historycznej. Po za tym renesans.. czy może być piękniejsza, pyszniejsza, bardziej smakowita, bardziej namiętna, epoka?
Dla mnie nie. Przesycona nie tylko tym co w renesansie najciekawsze, ale także i ciętym dowcipem i polotem pióra.
Postaci niezwykle żywe, namacalne wręcz. Budzą uczucia od podziwu, współczucie po nienawiść.
Powieść czyta się sama i sama jest jak renesans.
Tak jak on pochłania, oślepia, oczarowuje, mami, karmi, wszystkie możliwe zmysły.

Postaci niezwykle żywe,...

Nie zawiodłam się. Czekam na drugą część.

Nie zawiodłam się. Czekam na drugą część.

Nie znałam wcześniej tej autorki, więc tym bardziej miło się zdziwiłam. Książkę można zaklasyfikować powieść historyczno-obyczajową. Bardzo fajnym zabiegiem ze strony autorki było podzielenie narracji między parę osób, przedstawiając ich osobiste poglądy na toczące się wartko wydarzenia, przy czym jedną z tych osób jest kucharka, co niewątpliwie dodaje pikanterii :) Generalnie bardzo solidna książka, w nienachalny i przyjemny sposób można się trochę zapoznać z historią Borgiów, obyczajami tamtych czasów (stroje, kosmetyki, jedzenie oraz stosunki towarzyskie). Mam nadzieję, że szybko zostanie wydana kontynuacja, bo intryga została przerwana w dość ważkim momencie i czytelniczka trwa w zawieszeniu :)

Świetna powieść historyczna opisująca czasy za panowania papieża Aleksandra VI.W szczególności ,w zajmujący sposób ukazana sylwetka słynnej z urody konkubiny papieża Giulii Farnese.

Wciągająca lektura. Polecam !

Wciągająca lektura. Polecam !

Nastepna swietna moim zdaniem powiesc Kate Quinn. Tym razem wybieramy sie do pietnastowiecznego Rzymu gdzie na papieskim tronie zasiada Rodrige Borgia ( jako Aleksander VI). Autorka nie tylko blizej ukazuje uwczesnego papieza ale rowniez jego rodzine, jednakze nie oni sa glownymi bohaterami. Carmelina, Giulia Farnese i karzel Leonello – opowiadaja swoje losy ktore sie przeplataja i stanowia glowna tresc ksiazki. Czyta sie jak bajke dla doroslych by na koncu sie przekonac ze duzo faktow zawartych w powiesci wydarzylo sie jednak na prawde. Papiez zakochany w Giulia Farnese, oraz bezkrytycznie w czworce swoich dzieci ktore kompletnie sa poza jakimkolwiek prawem, milosc, przyjazn, nienawisc i seks. Swiat chyba zwariowal w tym xv wieku-czyta sie z niedowierzaniem majac nadzieje ze to fikcja.. a jednak! Bardzo polecam. (Podobno ksiazka ma sie ukazac w Polsce.) Kontynuacja powiesci w drugim tomie The Lion and The Rose.

• 2016
  • Powieść historyczna
  • Dysk

Dodaj cytat z książki Wąż i perła