Oczami maluszka. Banan

Okładka książki Oczami maluszka. Banan praca zbiorowa
Okładka książki Oczami maluszka. Banan
praca zbiorowa Wydawnictwo: Sierra Madre Seria: Oczami Maluszka literatura dziecięca
12 str. 12 min.
literatura dziecięca
Oczami Maluszka
Sierra Madre
2011-01-01
2011-01-01
12 min.
kontrastowe niemowlak

Od kiedy wydano serię "Oczami maluszka" na rynku pojawiło się całkiem sporo różnych ksiażeczek kontrastowych dla maluchów. Można znaleźć wiele naprawdę ciekawych pozycji, więc ta z wydawnictwa Sierra Madre nie jest niczym wybitnym. Książeczki zawierają obrazki rzeczy z różnorodnych kategorii (np. jedzenie, zwierzęta, pojazdy, instrumenty muzyczne czy odzież). Można poglądać z niemowlętami. Można też znaleźć ciekawsze propozycje w tej kategorii.

1964

Jeszcze nie tak dawno temu maleńkim dzieciom kupowano różnokolorowe zabawki oraz maskotki, a także książeczki przepełnione kolorami. Nie wszyscy mieli pojęcie o tym, iż maluchy nie widzą barw tak jak dorośli. Obraz, jaki widzi noworodek, jest nieostry, wszystko zlewa się ze sobą, a dziecko nie potrafi odróżniać kolorów. Dopiero później wzrok zaczyna przystosowywać się do bardziej wyrazistego widzenia, co następuje jednak stopniowo, a nie z dnia na dzień. Naprzeciw oczekiwaniom wyszło wydawnictwo Sierra Madre, tworząc wspaniałe i proste książeczki wspomagające prawidłowy rozwój oraz zdolność kojarzenia u niemowląt do 12 miesiąca życia.

Jako typowy mol książkowy, kompletuję biblioteczkę swojemu jeszcze nienarodzonemu synkowi. Nie wyobrażam sobie życia bez literatury i mam nadzieję, że uda mi się zarazić Jasia miłością do książek. Już teraz czytam mu różnorodne bajki, szczególnie, że moje dziecko znajduje się już na etapie posiadania umiejętności słyszenia tego, co dzieje się w realnym świecie, a nie tylko w zaciszu mojego brzucha. Od dawna czułam ogromny zachwyt serią książeczek Oczami maluszka - jestem przeszczęśliwa, że moje dziecko będzie miało możliwość stymulowania swojego wzroku przy pomocy tej serii.

Na półkę Jasia przywędrowały książeczki ze ślimakiem i bananem na okładce, sowa i motylek w formie harmonijki oraz Oczami maluszka w formie kart. Banan oraz ślimak przeznaczone są dla dzieci w grupie wiekowej 0-6 miesięcy. Pierwsza książeczka to białe elementy na czarnym tle, a druga - czarne elementy na białym tle. Kontrastowe ilustracje są niezwykle proste - właśnie w tej prostocie tkwi największa siła. Obrazki są połączone tematycznie, zatem na obu stronach znajdują się zwierzęta, warzywa/owoce, instrumenty, środki lokomocji czy zabawki, co ułatwia zadanie rodzicom, którzy mogą opowiedzieć dzieciom o otaczającym świecie, ukazując pewne elementy łączące oba przedmioty znajdujące się na konkretnych stronach. Świetną sprawą jest także harmonijka zapinana na rzep, którą można postawić przed maluszkiem - dziecko potrafi długi czas wpatrywać się w ilustracje. Ta książeczka przeznaczona jest dla maluchów w wieku 0-12 miesięcy - oprócz bieli i czerni znajduje się tu również kolor czerwony, dodatkowo stymulując wzrok. Podejrzewam, że furorę zrobią u nas karty, czyli 9 dużych plansz zawierających 18 ilustracji w kolorze czarno-białym z żółtymi elementami. Karty są porządnie wykonane, dlatego idealnie nadają się na zabranie ich ze sobą na spacer czy w odwiedziny do kogoś - maluszek na pewno będzie zainteresowany oglądaniem kart, ewentualnie gryzieniem ich, czyli są to dodatkowe wolne minuty dla rodzica. ;-)

Jestem niezmiernie zadowolona, że takie cuda przywędrowały na półkę mojego dziecka - na pewno oglądanie ich będzie sprawiało nam dużo radości, przynosząc okazję do wielu dyskusji, a raczej monologu z mojej strony. ;-) Uważam, że wydawnictwo Sierra Madre stanęło na wysokości zadania, pokazując, że zależy im na najmłodszym pokoleniu.

• Dla szkrabów
  • Dziecko
  • Pistaciowa półka Bąbelków
  • 2016
  • Dzieciarnia :-)
  • Dla Maryni 0-3 (dziecięce)
  • Książki
  • Ooo