Umrzeć, schudnąć czy przytyć?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne PARPAMEDIA
poradniki
Terpentulla

Zaburzenia odżywiania przybierają formy od nadmiernego i nieracjonalnego objadania się do znaczącego ograniczania jedzenia i głodzenia się. Do zaburzeń odżywiania należy zaliczyć: anoreksję (tzw. jadłowstręt psychiczny), bulimię (nazywaną żarłocznością psychiczną), a także kompulsywne przejadanie się prowadzące do otyłości. Zaburzenia odżywiania to choroby, w których cierpienie psychiczne przejawia się poprzez jedzenie lub niejedzenie.